Visi komentarai
minde, 2015-06-21 12:18

gerai, kad jonas uzsimine apie veisles, viskas tvarkoj, bet jis manau nezino, kad ankstyva rusis ''elsanta'' yra auginama siltnamiuose. Atrodo kaip is atviruko o skonio absoliutus nulis. Paragaukite naturaliai augintos ir nokintos ''sonata'' ar ''polka'', skanumelis. man zinoma veliausia rusis ''malvina'' super skonis. 9-is metus dirbu braskynuose Danijoje.

Jonas, 2015-06-16 22:23

Ka cia moteriske agituoji! Pernai pirkau ir tu ir tu uogu! Lenkiskos tikrai nepyragai bet turejo saldumo, o apie lietuviskas braskes - aitrios, rugscios ir dar brangios! Tegul normaliu rusiu isigyja,o ne pleskina olandiskas! Nes pagalskoni primena olandiskas! Taip kad nereikia varyti ant lenkiskos produkcijos, nes ji nera jau tokia prasta, o jeigu pats nuvazuoji ir nusiperki vietoje - tai ir skonis visai kitas negu pirktu lietuvoje!

Vytautas, 2015-06-16 08:27

Lietuvis padaromas tokiu kvailiu,nežinančiu kaip padidinti derlingumą naudojant chemiją.

Janina, 2015-06-16 05:41

Sako kad nėra skirtumo kokioj šaly užauginta braškė. Tikra nesamonė. Pernai pirkau lenkiškas. Atrodo gražios, tvirtos, bet skonis visiškai skiriasi nuo lietuviškų, šviežiai nuskintų. Nors lietuviškos ir brangesnės, bet ir uogienė, ir pačios uogos kelis kartus vertingesnės, kvapnesnės ir skanesnės. Geriau per patį didžiausią braškių derėjimą prisipirkti pigesnių lietuviškų uogų, nei mėgautis po danga užaugintomis pigiosiomis lenkiškomis

Jūsų komentaras

Vardas*

El. paštas (nerodomas)

Komentaras*