Visi komentarai
Algirdas D., 2012-02-18 18:12

O kur ju peniai?

Blrgh, 2012-01-21 10:00

Ačiū už nepagailėtą laika diskusijąi, buvo įdomu :)

Mindaugas, 2012-01-20 22:45

Laiko gaisinimas..!

or else, 2012-01-19 17:28

Kadangi čia sumaltos visos religijos be išimties, kaip ir visa mokslas nesirenkant, būtų pakakę suabsoliutinti jų perduodamą žinią. O tai yra - susivokimas, kaip teisingai pastebėjai! Tad nebevystydamas plačiau potemių linkiu šiais metais to paties susivokimo kas ir koks esi, kas svarbu individualiai, kokia religija, kokia psichologija, koks mokslas, kokie pinigai, kokie elektroniniai daikčiukai suteiktų ilgalaikį malonų pojūtį ir motyvaciją dirbti toliau. Gi iš esmės tiek mokslininką, tiek tikintįjį vienija siekis dalintis savo žiniomis, kas yra prieštara trūkumui, minusui, nepritekliui. Nes ir dalinamasi ne todėl, kad turima daug, o todėl, kad žinios, talentai nesenka :) Suvokimas = evoliucija ;))

Blrgh, 2012-01-19 15:55

Galas galimas tik dviem atvejais. Milžiniškas meteoras arba milžiniškas karas. Manau dabartiniais karo pramonės mąstais užtektų ir kelių atominių bombų mūsų jau ir taip išgrežiotai ir išsunktai planetėlei perplyšti pusiau. O šiaip... Jei kiniečiai ir toliau dauginsis, kaip triušiai, tai viskas baigsis planetos išsekinimu. Išsivalgysim tarpusavyje :D BET, nuo ko ir prasidėjo diskusija, vienintelis dalykas, kurio aš tikėsiuosi, tai pačios žmonijos susivokimas ir susitvarkymas, o ne dangiškosios pasakų bųtybės pagalba. Savo gyvenimą turim tvarkytis patys, niekas to už mus nepadarys. Savo pasakiau. Hau.

or else, 2012-01-19 01:32

Blrgh, nu tai ar yra kokiu prosvaisciu, kada ta patobulejima mes isvysime, ar viska suversime letai evoliucijos tekmei arba genu inzinerijai? :) Vadinasi pasaulio laukia galas, vadinasi kito kelio nera. Ar gerai supratau? :)

Blrgh, 2012-01-18 21:09

Kaip jau ir sakiau, neneigiu mokslo neigiamų padarinių. Rūšių nykimas tikrai sušiktas dalykas, bet dėl to labiau kalti brakonieriai ir mažųjų rūšių naikintojai. Pvz bengališkieji tigrai šiaip sau niekad nebuvo medžiojami. Jie išnyko dėl kailinių gamintojų ir jų grobio naikinimo. Buvo pažeista maitinimosi grandinė, kurioje visada nukenčia didžiausi, kuriems reikia daugiausiai maisto (pvz tigrai, banginiai ...) O aplinkos tarša liks tol, kol Amerikos neapleis naftos karštligė. Taip sakant žmogaus tobulėjimas nebus tobulas, kol pats žmogus nebus tobulas :D

or else, 2012-01-18 16:35

Blrgh, patiko tavo atsakymas tai veik neturiu ka pridurt. Beveik. ;) Ta prasme smulkintis kas tobulas, kas maziau tobulas beprasmiška, nebent nagrinėjant patį faktą, kad visa, kas sukurta gamtos yra tobula - ir Saulės sistema, ir žmogus, ir virusas. Nežinau kurią konkrečią religiją čia daugiausiai naudoji kaip pavyzdį, bet tobulumo sąvoką yra tokia pati abstrakcija, kaip ir progreso, regreso, - tai nepamatuojami dalykai, nes paprasčiausiai nėra ataskaitos taško. O kai nėra ataskaitinės pradžios sunku apskritai ką nors spręsti teisingai. Spręsti, nuspręsti galima, bet sprendimas nebūtinai suteikia laukiamą rezultatą, veikiau nepatenkinančias pasekmes, tariant taip antropoteosofiškai. O svarbiausia tavo komentare GALIMYBĖS. Jas turi visi. Skirtumas yra galvoje, mūsyse -kai vieniems galimybė bus sudalyvauti "castinge", o kitam parduoti vandens ąsotį. Bet šioje vietoje reikėtų žinoti tokias sąvokas, kaip dermė, veikla, psichologija/psichika arba rytietiški atitikmenys dharma, karma. Ah, nepaminėjau religijos. Idealizuotas mokslas - taip pat religija, kai pasiekimai ima trukdyti adekvačiai vertinti situaciją (pvz klimato atšilimą, rūšių nykimą). Ir t.t.

Blrgh, 2012-01-18 13:44

Llineta, čia tipiškas nenuovokaus ir savo nuomonės neturinčio žmogaus argumentas. Kiti daro/sako/tiki, tai ir aš taip pat. Apie evoliuciją kalba ne ką mažiau.

TUOJ PASAULIUI BUS KAPUT!, 2012-01-18 12:11

youtube.com/watch?v=Os68BSEHofQ

Llineta, 2012-01-17 23:42

Jeigu Dievo nėra, tada kodėl visas pasaulis kalba apie Jį. Visais laikais. Jei Jo nėra, tad netgi tokio žodžio nebūtų

Blrgh, 2012-01-17 16:17

Dėl taršos... Aš, ne taip, kaip religingieji, niekad neteigiau, kad žmogus yra tobulas. Taigi neneigiau ir fakto, kad ir žmonių išradimai nėra tobuli. Bet juk svarbiausia yra nesustoti tobulėti :) Ir dėl kelių tūkstančių mokslininkų, manau yra kitaip. Paties paminėtas vakarų ir kitų civilizacijų skirtumas parodo, kad tobulėja tie, kurie turi galimybių. Vakarai civilizuoti, nes turi išteklių (arba moka juos dviveidiškai pavogti iš trečiojo pasaulio), o pats trečiasis pasaulis nesugeba nieko pasiekti, nes neturi galimybių. Būtų galima juos labai negražiai pavadinti "neišsivysčiūsi galūnė". Taip pat ir su žmonėmis. Mokslininkai yra mokslininkai, nes jie turėjo galimybes studijuoti ir šviestis. Taigi jei mes visi turėtume vienodas galimybes, tai nebūtų ir tokio disbalanso. O šiaip balanso manau niekad nebuvo ir nebus, nes visada atsiras, norinčių turėti daugiau teisių, bet mažiau pareigų. Komunistai bandė subalansuoti pasaulį. Manau rezultatų minėti nereikia. Dėl proto (ne)pastovumo nieko negaliu pasakyti, nes apie šį mechanizmą dar tikriausiai niekas nežino tiek, kiek mums reikia, norint plėtoti šias temas :)

or else, 2012-01-17 00:58

Blrgh.. Uz zmonijos bendru pasiekimu nereiketu sleptis. Zmonija pazengusi tiek, kiek pazenges vidutinis jos individas, kas nemanau labai pasikeite netgi nuo senoves Atenu. O tai, ka gali keli tukstanciai iskiliu protu dar neparodo zmonijos progreso. Turint galvoje zemes, maisto, oro ir vandens tarsa, ir kita mokslininku atrasta zala, netgi sakyciau, kad atvirksciai - tai regresas :) Is kitos puses. Elektrofizika nepaaiskins kas yra elektra kaip reiskinys, anei kokiu pavidalu elektromagnetines bangos perduoda savo energija. Pazanga, sakyciau, informacijoje, kai JEI nori suzinoti, kaip veikia sveicariskas laikrodis, tiesiog imi ir pasistudijuoji mechanika su visais krumpliu perdavimo skaiciais, pridedi dar truputi chemijos geriausiam lydiniui ir tepalui isgauti. Bet is esmes laikrodzio netgi turedamas visa sia informacija nei sukurtum, nei padarytum. Todel, kad esi isradimu vartotojas. Todel Vakaru pazanga, dar tikrai neparodo visos zmonijos pazangos. Gal tik ji kaip kultura yra dominuojanti. Protas kaip parabole tik geometrinei progresijai nusakyti. Istoriskai visos zinios IR netgi madu-pomegiu-domejimosi tendencijos yra sinusoides 12 metu ilgumo periodais svyruojanti nuo ekologijos iki industrializmo. Tas tereiskia, kad protas nera pastovus ir vis grizta prie ankstesniu temu. Nezinau, ka turi galvoje minedamas nenorincius suprast mokslo (gal mokymosi naudos?), bet itariu kad tai bus ultranukrypimas nebudingas musu rusiai. Netgi paminetieji dvasiniu vertybiu tobulintojai tera tavo fantazijos kosmaras. Kaip atstovaujantis moksline puse turetumei argumentuotais empyriskais irodymais pagristi kur tie dvasingu vertybiu tobulintojai klysta. Pradziai uztektu, o tai lieka neaisku ant ko pyksti be jokios rusies irodymu :)

to Blrgh, 2012-01-16 23:41

Paziurek tikrai smagu filma "Idiokratija" (Holivudine komedija) - labai spalvingai nupiesta zmonijos ateitis, mano manymu, visai reali, jei Dievo nera. :) Filmas neblogas, tad blogiausiu atveju tiesiog smagiai praleisi laika, bet kas idomiausiai - visai itikinamai paremtas evoliucijos teorija.

Kronikos, 2012-01-16 23:30

"D.ievas mire". Nyce "Nyce mire". D.ievas

to Blrgh, 2012-01-16 23:27

Paziurek tikrai smagu filma "Idiokratija" (Holivudine komedija) - labai spalvingai nupiesta zmonijos ateitis, mano manymu, visai reali, jei Dievo nera. :)

Blrgh, 2012-01-16 17:25

Po šimts, neleidžia nuorodų įkelt. Ignoruokit tada mano paskutinį praeito post'o sakinį.

Blrgh, 2012-01-16 17:22

or else - jei žmogus toj srity tobulėja, tai ir išmoksta. Pasimokytum kelis mėnesius elektrofiziką ir suprastum viską apie tą telefoną :) Ir kaip žinia, visus išradimus bei atradimus mokslininkai padarė ne per vieną naktį, o ilgai ir kruopščiai studijuodami savo sritį. Net prieš dvidešimt metų žmonės dar nesuprato, kas per velnias ta kvantinė fizika. O dabar, pažiūrėk, stato šveicarijoj visokiausius dalelių greitintuvus (kurie tikriausiai ir bus šitos temos raktas). Esmė ta, kad žmogaus protas, kaip kvadratinė padabolė - kuo daugiau žino, tuo labiau progresuoja. Juk per pastaruosius 20 metų žmonija nuveikė daug daugiau nei per pirmuosius amžius. Taip sakant, tobulėja tie organizmo gabumai, kuriuos jis tobulina. Tuo ir remiasi evoliucijos teorija. Liūtai visą laiką tobulino medžioklės gabumus, nes jie ten stipriausi, todėl jie ir yra puikūs medžiotojai. O žmogus lavino savo mąstymą, todėl suprato, kad plikom rankom liūto nenugalės, nes visą gyvenimą karsčiojosi medžiais ir naguotų letenų neužsiaugino, todėl sugalvojo šautuvą, kuriuo tą liūtą nudės. Aišku atsiranda žmonių, kuriems mokslo nereikia, nes jie, mat, tobulina savo dvasines vertybes. Ir ką jie pasiekė? Ogi nieko. Nei dievo mums neparodė, nei atskleidė kelią į dangų ar pragarą. Čia visiems, kurie ne nesugeba, o nenori suprasti mokslo (nes jei norėtų ir stengtųsi - suprastų)

or else, 2012-01-16 14:29

Pabandysiu nuneigti Blrgh, 2012-01-15 14:40 teigini apie tai, kad zmogaus smegenys vystosi, atseit, jei DAR nesuprantame evoliucijos, tai tiesiog DAR nesame issivyste, kaip viduramziu zmogus DAR nezino nieko apie telefona. ABSURDAS. Analogiskai, jei nezinai, kas tai per daiktas "barokas" arba is kur kiles zodis "namas", tai gal busi de-evoliucionaves? ;D Galiausiai pats nesugebetum moksliskai paaiskinti kaip veikia tas telefonas! Nereikia čia lialia (nieko asmeniško).

Blrgh, 2012-01-15 20:20

Jonai, turbūt pamiršai, kad bažnyčia draudė tyrinėti žmogaus kūną, neigė tavo paties paminėtą heliocentrinę sistemą ir persekiojo visus kalbančius ne su, bet prieš bažnyčią. Beje, dėl Gagarino. Arba tu esi didis Rusijos patriotas, arba nieko nesi skaitęs šia tema.

aaaaa, 2012-01-15 18:27

brangus autoriau, jei esi itikejes mokslo stabilumu, rekomenduoju paskaityti apie moksla T.S. Kuhn "Mokslo revoliuciju struktura". gal tai pades suprasti mokslo "stabilumo" problema laike filosofine prasme. universitetu bibliotekose ji turetu buti. taip pat panasu, kad skaitei genetiko Kolins knyga, tad turejo buti aisku, kad "mokslo spragu dievybe" nera bibline Dievybe. tad jei rasysi panasia tema, tikrai pasidomek labiau apie mokslo ir religijos santyki ne is nuogirdu, o is oficialaus skelbimo, nes tai nuskambejo labai keistai... kaip nebaigto vidurinio mokslo ziniu apibendrinimas. Dauguma universitetu siandien Lietuvoje jau leidzia igyti geresniu ziniu, o ir viduriniu mokyklu abiturientai kai kada tarptautiniuose konkursuose ir mokslo klausimais sugeba nemazai pasiekti. galima pasidomet daugiau.

aaaaa, 2012-01-15 18:08

prajuokino, tikrai prajuokino straipsnis, nes autorius visai nesusipazines su daugeliu dalyku, kuriuos cia aptaria kaip savaime zinomus. jei kalba apie religijas ir mini biblija, tai tikriausiai turi mintyje bent jau krikscionybe. jei taip tai jau bent deretu kaip lietuviskai rasanciam pasidometi kataliku baznycios mokymu siuo klausimu, t.y. kaip si pradzios knygos teksta aiskina kataliku baznycia, nes pradedama kova su nesanciais malunais. todel ir prajuokino. jokio paraidinio aiskinimo kataliku baznycia neteigia, tad arba jau tiksliai ivardint ir daryti moksline studija, o ne "ora"...

robertas, 2012-01-15 18:05

Pirma - tai bet kokia teorija kurios negalima patikrinti atlikus eksperimenta - tera tik teorija, kaip ir bet kuri kita ir ja visada galima paneigti. Antra. Evoliucijos teorija atsako i klausima, kaip? bet neatsako i klausima kodel?

Jonas, 2012-01-15 17:23

Po šito 2012-01-15 16:59 komentaro, nebėra prasmės diskutuot. Ko gero Asta su savo teorija apie kai kuriuos išsivysčiusius yra netoli tiesos

Jonas, 2012-01-15 17:23

Po šito 2012-01-15 16:59 komentaro, nebėra prasmės diskutuot. Ko gero Asta su savo teorija apie kai kuriuos išsivysčiusius yra netoli tiesos

Jonas, 2012-01-15 17:03

Bažnyčia draudė mokslą? Šiaip jau vienuolynai europoje buvo mokslo židiniai, jėzuitai steigė viešąsias mokyklas ir universitetus, nuo seniausių laikų iki pat šiol krikščionių misionieriai eina į labiausiai atsilikusius kraštus patarnaudami gydymu ir švietimu. Gal turite galvoje Džordaną Bruną? Tai pasiieškokite informacijos apie tai, už ką jis buvo pasiųstas ant laužo ne tarybinuose vadovėliuose. Jau prieš kelis tūkstančius metų kinai, šumerai, egiptiečiai, Amerikos indėnai žinojo apie heliocentrinę pasaulio sistemą, bet viduramžiais "buvo užmiršę"? Inkvizicijos laužų negalima pateisint, bet ant jų buvo varomi toli gražu ne mokslo šviesuliai

Blrgh, 2012-01-15 16:59

Beje, Gagarino kosmose niekad ir nebuvo. Visi faktai ir pranešimai tragiškai nesutampa. Rusijai dar toli iki JAV melavimo lygmens.

Blrgh, 2012-01-15 14:40

MG, prieš 50mil. metų gyveno ne tik dinozaurai, bet ir visi tavo išvardinti vabzdžiai, vabalai bei žinduoliai. Jie buvo pakankamai maži, kad pasislėptų ir išliktų. Aišku, ne visi dinozaurai išnyko. Išnyko tik didieji, o mažieji (dabartiniai krokodilai, ir kiti ropliai) liko. Beje, visiems, kurie nesupranta, kaip TIKSLIAI vyko evoliucija ir visatos atsiradimas. Savaime suprantama, kad niekas to nesupranta, nes žmogaus protas DAR nėra tiek išsivystęs, kad viską suprastų. Žodį "dar" pabrėžiu todėl, kad žmogaus protas nuolat vystosi. Pabandykit tai nuneigti papasakodami viduramžio gyventojams apie telefonus. Jie nieko apie tai nesuvoktų. Ir nereikia čia pezalų, kad visiems išradėjams protą nušvietė kažkoks "kūrėjas". Tiesiog su laiku gilinantis į tam tikrus dalykus ateina ir išmanymas. Taigi, viskas su laiku išaiškės. Ir tai bus lengviau bei greičiau padaryti, jei visokie religingi tėtušiai netrukdys. Pažiūrėkit į tuos pačius viduramžius. Mes dabar gyventume ~+60 metų į priekį, jei tada bažnyčia nebūtų draudųsi mokslo.

or else, 2012-01-15 02:23

MG. O gera mintis apie nesivystyma, nes viskas neva issivyste buvo ir pries 50 mln metu. TAME tarpe ir ZMOGUS, toks, koki siandiena "pazistame" ;) Cia netgi mokslo archelogai negali paaiskinti is kur 60 mln senumo uolienoje atsirado normalios zmogaus pedos spaudai, kodel garsiose Prancuzijos olose zmones buvo piesti medziojantys dinozaurus (diplodokus); kaip kitose olose zmones nupiesti su 19 amziaus galvos cilindrais, is kur visam Zemes rutuly yra daug akmeniniu piramidziu (Egiptas, Kinija, Meksika, Peru, Afrika, Indija). Zodziu balta deme kloja perioda iki ledynmecio, kuria kloja paaiskinimo neturintys mokslo zmones ginantys savo disertacijas. Neminint daug kitu technologiskai pazangiu artefaktu ypac Meksikos. Kur mitologijoje sutinkami milzinai, o kur Arabijos dykumoje iskasami 4 metru ugio skeletai. Beje, lietuviai taip pat turejo savo geraji mitologini milzina - Dziuga. Na, o Avataro dydzio milzinai aprasyti seniausiuose tekstuose. Tad persasi isvada, jog JEI mokslas ivairiais bandymais aptiktu Dieva ar tai nepapriestarautu paties mokslo dogmoms? O kas butu toliau? ;)

Pokštas ė temą, 2012-01-15 00:19

-Gagarinas skrido i kosmosą ir jokio dievo nematė... -už tai D.ievas jį matė!

Jūsų komentaras

Vardas*

El. paštas (nerodomas)

Komentaras*