Visi komentarai
Gintaras, 2013-07-05 09:46

Akivaizdu, kad dauguma neįžvelgia vieno, bet labai paprasto dalyko. Visa ta pensijų ir Sodros nesamonė, ne dėl kažkieno gailesčio mokėti didesnes pensijas ar pašalpas, o dėl po šiai dienai begalviško valstybės finansų valdymo. Kantriai laukime, kol šiuos senus valdžios pirdylas pakeis progresyvūs naujo mąstymo ir mokslo žmonės. Bet kol kas męs dar juos auginame ...

Tomas, 2013-07-02 09:40

Bėda yra ta, kad Lietuvoje tinginių jau yra dauguma ir jie visada nusvers rinkimus į tokią valdžią, kuri iš dirbančių atima ir tinginiams atiduoda. Aš jau senai domiuosi ir analizuoju Lietuvos valstybės valdymo sistemos trūkumus ir jų yra daug. Neteisingi ir neveikiantys yra praktiškai visi pamatiniai valdymo principai. Pvz. kad ir apie SoDra. Tai ką aš sumoku į SoDrą yra deklaruojama kad mano pinigai senatvei, o jei aš mirštu nesulaukęs, tai jų niekas neatiduoda mano paveldėtojams. Valdžia visada gali atitolinti senatvės pensiją iki tokios ribos, kai statistiškai žmogus jau miršta iki pensijos (pats žmogus negali to įtakoti). Jie pvz. žinai kad sergi mirtina liga, turi toliau mokėti į SoDra, o pensijos tikra nesulauksi. Be to, tokia senatvės pensijos sistema kai jaunimas dirbdamas išlaiko pensininkus negali užtikrinti solidžios pensijos kai jaunimo ir dirbančiųjų vis mažėja dėl emigracijos ir mažo gimstamumo. O gimdyti juk dabar irgi nėra paskatos, juk viskas brangu, o kiekvienas savo vaikui nori viską užtikrinti. Taigi šeimoje auga vienas vaikas, o du tėvai sensta. Ir tai yra visos civilizuotos vakarų civilizacijos yda. Kuo toliau, tuo pensininkų daugės, o dirbančiųjų mažės. Taigi iš to išvada: 1. Pensijos dydis turės mažėti arba 2. pensijinį amžių teks tolinti, kad mažiau žmonių sulauktų pensijos (taip jau daroma) arba 3. Dirbantiesiems teks kelti SoDros ar kitus mokesčius arba 4. Reiks įsileisti imigrantų iš kitų šalių, kad jie dirbtų ir mokėtų mokesčius. Taip jie taps piliečiais, jų procentinė dalis didės, tol kol galiausiais jie išsirinks savo valdžią ir Lietuvai, kaip lietuvių tautos šaliai - galas. Beje, jau taip vyksta po truputį ir niekas nežiūri į tolimą ateitį, kur kitos Europos šalys jau konkrečiai dėl imigrantų problemų turi. 5. Greičiausiai bus visi metodai taikomi iš karto suderintai, bet nei vienas iš jų nėra naudingas Lietuvos gyventojams. O 4 punktas nėra tinkamas lietuvių tautybės piliečiams, nes aš kaip patriotas nenorėčiau, kad Lietuva taptų daugiatautė šalis kaip JAV, kuri nebeturės savo tautos - lietuvių. Visi turėtų gerai suprasti, kad viena tauta, vienas mentalitetas, vienos vertybės, panašus požiūris į gyvenimą ir šalies valdymą. O jei visas tautas sumaišysi, tai nebeliks, nei bendrumo, nei bendrų vertybių, nei bendrų tikslų, nieko bendro... Tada valdžia gali valdyti tokią bandą be nuomonės kaip tinkami. Būtent todėl ir yra viskas maišoma ir kuriamos pilietinės, o ne tautinės valstybės... Prisiminkite posakį "skaldyk ir valdyk".

che, 2013-07-02 06:58

labai patiko komentarai - absoliuti dauguma neikirto apie ka straipsnis ir rasineja visai i pievas... I tokie zmones renka valdzia. Tai ko noret?

būsimas pensininkas, 2013-07-01 10:22

Matau čia pilna komunistų ištroškusių vadovautis Markso ir Lenino komunistine ideologija... visi pagal galimybes kievienam pagal poreikius.... O kas Jums mieli darbininkai neleidžia imtis verslo ir susikrauti turto... Be to Jūs gaunate už atliktą ir deja kartais neatliktą darbą astlyginimus. Taigi mažiau miegokit, mažiau reikalaukit privilegijų, o eikit užsiimti verslu ir nereikės pavydėti

Dirbu, 2013-06-30 23:14

Gerbiamieji verslininkai dalinkites daugiau su samdomais darbuotojais,juk jie yra pagrindine darbo,jega,kuri uždirba jums didelius pinigus.Žinoma Jusu protas ir investicijos taip pat turi atsipirkti,bet be darbuotoju kažin ar kas pavyktu.Taigi žiurekite i darbo liaudi ne vien is auksto.

muse, 2013-06-29 09:25

labai daug priviso ''specialistu-ekspertu'',bet rezultato jokio, tik kazkokie velionio vapsejimai.o kas uzdirbs tas pensijas,jeigu 70% darbingu zmoniu su seimom isvyti is salies?atlyginimus reikia pakelt nors iki 2500lt.! va, cia tai reiketu padirbet kontorinem ziurkem!

Tesingumas, 2013-06-28 20:51

Vėl visi mokesčiai mažiausias pajamas gaunantiems, o turtuoliai nuo jų atleidžiami

Henrieta, 2013-06-28 18:05

Labai sutinku su nuomone, kad tiems, kas nedirba ir nesiruošia dirbti, pensijos visai nebūtų. Pažįstu ne vieną asmenį, kuris gyveno mūsų, dirbančių, išlaikomas kalėjimuose, narkomaną, o ypač daug - iš darbo biržos(kai kurių jau ir trečia karta biržoje). Dabar jie landžioje pas gydytojus, skundžiasi , kad negali dirbti dėl įvairių jutimų. Trukdo specialistus, tiriami. Po NDNT sprendimo - DARBINGAS, vėl vaikšto, ieško ligų, kad tik gauti veltui pinigų. Tikrai nenoriu įžeisti žmonių, dėl visų kitų priežąsčių netekus darbo, ar sveikatos. Kalbu apie " profesionalius " tinginius, veltėdžius, ir priklausomus.

Reikia dirbti ir augti, 2013-06-28 15:55

Verslas plauna pinigus. Valdžia plauna pinigus. Žmonės plauna pinigus. Kas kaip moka tas taip sukasi. Ir visi nebus sąžiningi. Tol taip ir bus. Tad nereikia ginti verslo ,tuo labiau kad tirkai nevisi, bet nemaža dalis verslų išsukta iš išplautų pinigų, nesumokėtų mokesčių ir t.t. Verslas nėra šventas, ir jei gerbiamas kostiumuotas jaunuolis taip išaukština jį, reiškias nėra jis dirbęs tikro darbo, kuriame reikai ne proto jėgos. Kaip nekeista, ten kur protinis darbas ten žiūrėk ir plaukioja milijonai.

busimas pensininkas, 2013-06-28 12:40

manau straipsnis teisingas... solidarumas turėtų būti abipusis. Moki mažai gauni mažai... o dėl motinų ir ligonių, atitinkamą procentą nuo visų nuskaičiuoja tiems tikslams. Manau tai paprasta, logiška ir solidaru. Ir jei tiems kuriems nepatinka, kad būtų teisingumas,t.y., kad butų išmokos proporcingos įmokų dydžiui, negaiškit čia laiko, o eikit uždirbkit daugiau, sumokėkit daugiau ir bus solidaru. Gal po to kai sumokėsit nemenkus mokesčius, sugebėsit susiskaičiuoti, kad Jus išdūrinėja ir sugebėsit adekvačiai vertinti solidarumą. Pvz. daugumoje vakarų europos šalių sodros mokestis neperkopia 30proc. o uždirbantieji daugiau nei 50 000EUR per metus moka tik 1proc. sodrai už tai, kas virš 50 000. Taip,kad ten irgi yra įmokų lubos. O progresiniai mokesčiai prasideda kaip tik nuo 50 000 EUR/metus, ribos. JAV bendra mokesčių našta iš viso iki 30proc. su visais turto ir kitais mokesčiais. Jei klystu pataisykit.

Pensija, 2013-06-28 12:03

Esu pensininkė, mano nuomone, pensijos turi būti mokamos už išdirbtus metus, bet ne iki gyvos galvos. Pratinginiavęs savo darbingą laikotarpį, ., dirbo-15,bet gauna pensiją apie 30 metų. Sutvarkius skaičiavimus pagal išdirbtą laiką keistųsi požiūris , dabar 95 metus gyvenantis, o dirbęs 20 metų , suprantama, gydomas nemokamai, pensiją gauna, sakysit, o kur jam dėtis, taigi... jaunystėje galvot reikia, o tai gudručiai aš negal negyvensiu, o jei negyvensi, bet paskaičiuota, kiek metų bus mokama, galima likusią dalį nukreipti pagal testamentą.

Tie iš LLRI, 2013-06-28 09:59

Man panašūs į komjaunimo agitatorius-propagandistus. Už pinigus šneka niekus, patys tom nesamonėm netiki. Kostiumėlis, šlipsiukas, rankelės darbo nematę, tik komjaunimo žeklelio trūksta. Reikia būti visišku idiotu, kad jais patikėtum.

o prie ko čia tie vaikai, 2013-06-28 08:49

Jezau marija ir vėl samdyti komentatoriai ne apie esmę -Sodros išmokas kalba, o apie vaikus įsisiautėjo. Atimkit visas socialines išmokas motinoms vaikams VISIEMS ir auginkim pusiau globos namų auklėtinius, kurie nemokyti ir pusdebiliai. Ir sėdi namuose viena kita, kuriai VYRAS leidžia sėdėt namie, o tai ką moka sodra trims dienoms užtenka, nes algų nieks darbuose nerodo didelių ir išmoka juokinga. Apie pensijas tyliu -tai genocidas senų žmonių. Jei man leistų atsidėti tai, ką moku sodrai, man nereikėtų kai susergu laukt savo už savaitę nedarbingumo 200Lt ...kai darbe gaunu 750... man nereikėtų vaiką auginant niekam ačiū sakyt ir iškintis kažkam kaip čia man įmokas kas rodė. Atsidėjai tai ką rodė ir viskas ką atsidėjau -MANO.

Gile, 2013-06-28 08:08

to oj oj vida: o tau kas trukdo "vezimuka stumdyt"? :) - pamegink, juk "lengva" :) O siaip tai teisinga butu ivesti sodros lubas imokoms, kol ismokoms jos egzistuoja. Bet kartu tada reiketu ivesti progresinius mokescius.

vampyruseselyje.lt, 2013-06-28 07:40

Šita problema seniai žinoma, tačiau nėra jokių noro tai keisti. Esantiem valdžioje mažiausiai rūpintis dalykas yra teisingumas. Visuomenei tai taip pat nerūpi, nes mažai kas moka tokius mokesčius.

oj oj vida, 2013-06-27 23:38

kas neaugino vaikų, tas galėjo sau daugiau leisti... tik nereikia gerai? užtenka iš motinyestės daryti kažkokį kultą. pagimdei, truputį prasveikai, vaikui dėmesio davei ir jeigu esi protinga ir turi ką pasauliui duoti -> pirmyn daryt karjeros. Visam civilizuotam pasaulyje taip YRA jau seniai. O mūsų ofisinės motinos pagimdo, tada joms tris metus už nieką tūkstantines pašalpas dar moka valstybė. Argi ne fainas gyvenimas, ką? Vidury dienos sau vežimuką tris metus tarp medžių stumdyt. O tada visi kalti, "gali sau daugiau leisti". Vaikas - ne stabdis. O darydama karjerą su vaiku - parodysi jam pavyzdį, kaip šiuolaikinis pasaulis veikia, ir kaip dirbti. Tikrai geresnį, nei pūpsodama namučiuose... O į temą, aš už protingą apatinę ribą minimaliai pensijai, kuri būtų socialinio teisingumo ieškantiems, bet taip pat už progresinę pensijinę sistemą pagal ilgamečius darbo rezultatus (na, supaprastinkime iki atlyginimo vidurkio amžiaus intervalais tam tikrais per visą darbingą gyvenimą, kaip esminės metrikos). Kas labiau stengiasi pradžioje (mokykloje, unike) - labiau stengiasi ir profesiniame gyvenime. Kas labiau stengiasi - daugiau uždirba. Kas daugiau uždirba - sumoka daugiau mokesčių. Kas sumoka daugiau mokesčių - tas padengia didesnę to socialinio teisingumo palaikymo dalį, tačiau nusipelno gauti ir didesnę pensiją tam, kad užtikrinti sau solidų gyvenimą, tokį - kokį sau susikūrė būdamas darbingas. Priešingu atveju, aš nematau prasmės tokiems žmonės iš vis valstybę palaikyti kažkaip (kiek privaloma minimaliai). Ar tik tam, kad visi iš pašalpų gyvenę ir dienas stūmę, atėjus pensijiniam amžiui galėtų pasišaipyti - "o žiūrėk, kėlėsi, o dabar lygus tapai?" --> labai lietuviškai... Ir taip, man į lodorius nusispjaut. Kodėl aš turiu palaikyti modelį valstybės, kuris mane skriaudžia, kai aš sunkiai iš niekur visiškai kabinuosi ir kopiu siekdamas savo tikslų, tame tarpe ir finansinių.. kai kiti trynę suolą šulioj ir už kampo rūkę dabar arba sėdi, arba trinasi namie ir palei biržą (tik tam, kad atsižymėti pašalpai)...

vida, 2013-06-27 23:00

aš irgi matau neteisybę, kad vieni pasmerkia save finansiniams nepritekliams ir nepadaro karjeros augindami vaikus, kurie vėliau moka mokesčius jų pensijoms, bet dar daugiau tų, kurie vaikų neaugino ir galėjo pasišvęsti karjerai bei daugiau sau leisti. Tik problemos sprendimas būtų kitoks.

Kaimietis, 2013-06-27 21:26

Apie valsybę reikia spręsti reikia pagal jos požiūrį į vaikus ir senukus. Nei vieni iš jų savęs negali išlaikyti ir tik valstybės pareiga jais rūpintis... O visos kalbos apie tai, jog "aš mokėjau daugiau ir man priklauso daugiau..." - šakėmis ant vandens parašytos.

TT, 2013-06-27 00:44

Tai, kadvalstybe yra vientisa sistema, kuri suteikia visas tas galimybes vykdyti kazkokia veikla kuri leidzia gauti atitinkamas pajamas, ir cia ne vien sodroje esme, tiek istatymu leidyboje, tiek teiseje, tiek sveikatos apsaugoje, galu gale tegul autorius pagalvoja per ka jis kas dien i darba vazineja, turbut tas asfaltas pats neuzaugo ji ten kazkas paklojo. Paimkimkad ir tuos pacius pencinykus, juk jie kadaise dejo pamatus tai veiklaikuridabar leidzia gauti tas nemenkas pajamas nuo kuriu sodra lupa1700. Nematymas toliau savo kiemo tvoros ir privede mus prietokios padeties, kokia dabar turim. Todel manau mazu maziausiai sitas straipsnis yra durnas

Gana, 2013-06-26 23:59

Štai, pavyzdžiui, Šilėnas yra nevertas gyventi civilizuotoje valstybėje. Jis už laukinę Afriką, kurioje liūtai ėda tiek, kiek gali, bet nežudo savo malonumui - žino, kitaip nepragyvens. Jo ginami turtuoliai (aš nekalbu apie uždirbančius 1700), peržengė ribą, priversdami emigruoti (kuo ne nužudymas?) apie 1 mln. tautiečių. dabar, kad šalis taptų dar laukiniškesnė, kad jos gyvenime būtų dar mažiau valstybės, reikia turtuoliams pasitelkti ir tuos, kuriems dar mokamas šioks toks uždarbis. O tai, kad valstybės neliks - tai ne LLRI problema. Jie, parazitai, liks toliau loti. Rinkėjai: nebalsuokite nei už vieną partiją, kuri bendradarbiauja su LLRI. Tai bus pamoka prisigrobusiems politikams.

Irmis, 2013-06-26 22:54

Vladas matau dirbi uz minimuma ir sneki apie solidaruma tau gal geriau patyleti. Tas kas turi smegenu ir daug pasieke kodel turi islaikyti savo vargu kalna tinginiu ir lodariu. Todel kad tokia durna sistema todel zmones ir moka algas vokeliuose ir klesti seseline ekonomika. Keiskit tvarka mazindami mokescius o ne didindami.

vladas, 2013-06-26 20:28

Sutikciau tik tada jeigu mano tevai butum mirrusi opats netureciau seimos ir vaiku.Jeigu savo valstybeje uzdirbi daugiau pinigu negu kiti tai reikia su jais solidariai ir pasidalinti o jeigu nenori tai ir ciozk i kita valstybe.....

lina, 2013-06-26 18:18

triūsiantis remia tingintį, besiplėšantis - atsipalaidavusį, o ne atvirkščiai. Čia nėra nei bendrų interesų, nei tarpusavio paramos. butu gerai kad besiplesantys nesyplesytu- nereiktu remti tinginiu... ir kaip suzinoti, kuris plesosi ir kaip...liezuviu ar dar kitaip?

Jūsų komentaras

Vardas*

El. paštas (nerodomas)

Komentaras*