Visi komentarai
sildymoprieziura.lt, 2012-04-07 21:50

Gaminau elektros energiją šiluminėje elektrinėje ir praktiškai įsitikinau, kad kintamos elektros energijos neįmanoma akumuliuoti. Tai reiškia, kad kiekvieną minutę turi būti pagaminama lygiai tiek pat elektros energijos, kiek jos sunaudojama. Paros bėgyje elektros energijos poreikis labai kinta. Atsinaujinančių išteklių – saulės ir vėjo jėgainių gaminama energija priklauso nuo saulės ir vėjo ir visiškai nepriklauso nuo elektros energijos poreikio. Tarkime, saulė Lietuvoje šviečia tik 1900 valandų metuose, kuriuose yra viso 8760 valandų. Todėl saulės ir vėjo jėgainių instaliuotoms galioms turi būti veikiančios tokios pat galios elektrinės, galinčios gaminti elektros energiją, kai saulės ir vėjo jėgainės elektros negamina. Tam tikslui tinka šilumos elektrinės, naudojančios dujas ar mazutą. Iš saulės ir vėjo gaminamos energijos savikaina yra didelė ir turi būti dvigubinama įvertinant būtinas rezervines galias. Biomasės jėgainės, gaminančios ir elektrą, ir šilumą vienu metu, gali keisti gaminamos elektros kiekį, tačiau jos bus priverstos savo galingumą reguliuoti pagal šilumos poreikį, o ne pagal elektros poreikį. Hidro ir hidroakumuliacinės elektrinės puikiai tinka elektros energijos poreikio reguliavimui. Bėda ta, kad šių elektrinių plėtra yra apribota elementariais gamtiniais ištekliais. Labai pigi atominių elektrinių gaminama elektros energija puikiai tinka baziniam elektros poreikiui tenkinti. Turint hidroakumuliacinę elektrinę, AE gali gaminti elektrą ir jos darbui naktimis. Įvertinus tai, kad Lietuva turi visą reikiamą infrastruktūrą – elektros tinklus, Visagino miestą, specialistus, hidroakumuliacinę elektrinę, nestatyti VAE būtų nusikaltimas prieš vaikus ir vaikaičius. Todėl nevalia paprastai sumuoti galimos pagaminti elektros energijos kiekius nekreipiant dėmesio į tai, kada paros bėgyje ji bus pagaminta.

mgm, 2012-04-03 17:26

straipsnis pataikantis i 10 uka bet bukagalviui ignui svarbu kas buvo ir kas kaltas negu mastyti ka dabar reikia daryti.

ignas, 2012-04-03 17:20

šitos problemos turėjo būti sprendžiamos ženkliai anksčiaiu ir tas "ilgasis laikotarpis" būtų jau dabar. bet kadangi ankstesnių politikų neveiksnumas neleido to padaryti, tai tas ilgasis laikotarpis bus tik ateityje.

Jūsų komentaras

Vardas*

El. paštas (nerodomas)

Komentaras*