Visi komentarai
Linas, 2011-12-10 22:32

Straipsnio autorius Saulius Kutas, dar būdamas Valstybinės atominės saugos inspekcijos viršininku, viename viešame renginyje paklaustas kaip reikės tvarkyti Ignalinos AE radioaktyvias atliekas, atsakė, kad tuo pasirūpins jas paveldėję vaikai ir anūkai. Nes šiuo metu pasaulis neturi jokios patikimos radioaktyvių atliekų tvarkymo ir laidojimo technologijos, nėra nei vieno galutinio panaudoto radioaktyvaus kuro palaidojimo kapinyno. Bandymai ir tyrimai tęsiasi virš 30 metų, išleisti milijardai dolerių, bet kol kas nieko patikimo. Ignalinos AE "prigamino" ~2500 tonų pavojingų atliekų, kurios bus laikomos šalia AE aikštelėje konteineriuose. Per Ignalinos AE darbą radioaktyvių atliekų tvarkymui ir elektrinės uždarymui buvo surinkta tik labai maža dalis reikalingos sumos. Jei tam nebūtų skirta tarptautinė parama ankstyvo uždarymo atveju, būtų tekę tuos pinigus įskaičiuoti į elektros kainą ir elektros savikaina būtų smarkiai išaugusi. Todėl dabar lietuvos ir Europos mokesčių mokėtojai turės sumokėti už "pigią" Ignalinos elektrą. Nauja AE pagal projektą prigamintų dar ~3500 t pavojingų radioaktyvių atliekų. Planuojant Visagino AE poveikio aplinkai vertinime nenagrinėtas ir neišspręstas atliekų tvarkymo klausimas. Šiandien niekas negali garantuoti, kad reikiama suma bus surinkta, kad bus sukurtos atliekų saugaus sutvarkymo technologijos ir kad Visagino elektrinės savininkai jas galės nupirkti ir įdiegti. Kurie tai šiandiena žada, po 30-40 metų bus mirę arba senai neatsakingi už savo veiksmus. Protingi tėvai ir protingos valstybės savo vaikams ir būsimoms kartoms palieka turtą, kraitį, geresnes perspektyvas, o ne pavojingas radioaktyvias atliekas, kurių sutvarkymui dar nėra sprendimų, ir jie kainuos, matyt, labai brangiai (jei išvis bus sukurti).

Kasandra, 2011-12-08 15:40

Taip, tai vienintelė reali alternatyva apnuodyti urano atliekomis Lietuvą ar ją susprogdinti. Sutinku, kitos tokios puikios galimybės tikrai nėra. Pasaulis gręžiasi į alternatyvius energijos gavimo būdus, o mes pirksime uraną iš Rusijos, kasime jį savo žemėje ir nuodysime save bei ateinančias kartas.

steps, 2011-12-08 13:14

Galima statyti AE jei Lietuvai pagamintos elektros energijos kaina būtu 15 - 20 % mažesnė negu LV arba PL. Bet Marijos žemėje visada būna atvirkščiai. Taigi išvada - Lietuvai atominė jėgainė nereikalinga, net kenksminga ir pavojinga, dar ir dėl to kad ji tik per patrankos šūvį nuo Baltarusijos.

gogo, 2011-12-07 17:28

sutinku, -statom.

Jūsų komentaras

Vardas*

El. paštas (nerodomas)

Komentaras*