Visi komentarai
Cha, 2012-12-10 02:32

Senas staripsnis, bet gal dar kas perskaitys? Jei žmogus ir bagažas sulyginami, tai kodėl visų žmonių nevežti bagažo skyriuje? Juk vistiek lėktuvams išlaidos tik nuo vežamo krovinio svorio priklauso? Na, nereikės įrenginėti lėktuve sėdynių, tualetų ir stiuardesių tada nereikės.

vida,, 2012-04-04 11:23

kazkokia nesamone,kaip zmogus netuks jei medziagu apykaita kita yra sutrikusi,is kur jam gydytis kad algos mazinamos,koki maissta valgom,visur eeeee,darzoves hemija nupurkstos,nieko nebera naturalaus,tai kaip kitam svoris neaugs,

Dzeusasxxl, 2012-03-26 17:45

Taip nutikimas yra šiuolaikinė pasaulinė problema. Bet normalus svoris nelaikytinas nutukimu, jeigu mano ūgis 185, ir aš sveriu 80 kg, tai ar aš nutukęs? Atsakymas visai ne, pagal ūgio ir svorio koficienta t.y. kūno masės indeksą (toliau KMĮ), aš būsiu normalaus svorio, galiu dar priaugt 5 kg ir nebūsiu nutukęs. Jeigu čia siūlymas yra įvesti mokestį tiems kurie sveria daugiau nei 75 kg, tai mūsų atžvilgiu kurių ūgis ir svoris yra proporcingas, tačiau didesnis nei siūlomas 75 kg neatitiktų sažiningumo bei protingumo bei teisinės lygybės principų. Šiuo atveju būtume diskriminuojami. O diskriminacija yra draudžiama įstatytų ir tarptautinių teisės aktų. Jei jau nori apmokestinti mokesčiais nutukusius žmones, tada turėtų nenustatyti 75 kg maksimumo, bet atsižvelgt į KMĮ (kūno masės indeksą). Ir pagal jį nustatyti mokestį. Žiūrint plačiau moterys yra žemesnės už vyrus tačiau jos nutukimu nenusileidžia vyrams, ir net galima teigti lenkia vyrus. Didžioji Britanija, Amerika, Vokietija nutukėlių rojus. Nors jų ūgis mažesnis tačiau svoris viršija normalaus ir nutukimo riba. Ir jei būtų nustatytas 75 kg norma, būtų diskriminuojami vyrai. Geriausia ir sažiningiausia būtų mokesčius taikyti pagal KMI. Ir tai būtų girtinas sprendimas.

Kamilija, 2012-03-26 15:06

Visiškai sutinku su Linu. Juo aukštesnis žmogus, juo daugiau jis svera, net jeigu nėra nutukęs. Reikia atsižvelgti ir į ūgį.

Linas, 2012-03-26 12:24

Iš dalies sutinku. bet tai nebūtų teisinga. mano ūgis 2 metrai svoris 115kg nutukimas manęs nekankina. bet aš jau papuolu į tą nutukusių klasę. sąžiningiausia būtų skaičiuoti KMI taip būtų galima kovot su nutukimu.

Robertas, 2012-03-26 10:31

Daugumą šių gičų galima išspręsti paprastai. Reikia tik pašalinti tą etaloną (75kg) ir viskas. Tegul bilietai skrydžiui būna parduodami skaičiuojant kiekvieną kilogramą,kartu su bagažu. Įeini per vartelius su savo Lagaminais, praėjęs pasiimi atspausdintą lapuką su barkodu,priėjęs prie kasos paduodi, ten nuskanavus paskaičiuoja tą kainą.(aišku orouoste turės įrengti prieš vartelius daugiau tualetų,kad eilės nesusidarytų). Manau tai būtų sąžininga visų atžvilgiu. Nori skristi pigiau, mažiau bagažo pasiimk. Manau turbūt visi pripažysta, kad nutukimas šiais laikais yra problema. Daugelis nežiūri ką valgo kiek ir kaip. Ėdame bet kaip: greitas maistas( arba normalus maistas, suvalgytas paskubomis); Skubame: vietoj to,kad nueitume iki parduotuvės, važiuojame automobiliu; Nuolatinis stresas dėl darbo, dėl šeimos, dėl kitų dalykų. Gal sustokime ir pažiūrėkime ką mes darome... Grįžtant iš darbo pakeiliui sustojame parduotuvėje, prisiperkame pusfabrikačių, kad greičiau pavalgyti, grįžę sėdėdami prie spoksadėžės suėdame, ką nusipirkom. Ir mūsų dienos prasmė tuo baigiasi. Gal geriau būtų važiuoti į darbą dviračiu, jei tai įmanoma, arba grįžus, vietoj sėdėjimo prie spoksadėžės (kuri bukina žmones), išeikime pasivaikščioti. Tai nieko nekainuoja, o sveikatos prideda daug. Dabar esame kaip penima avių banda, kurią reikia kontroliuoti. Jei mastytume savo galva, o ne turėtume visuomenės nuomonę, tai gal ir pasaulis pasikeistų. Taip, kad pradėkime nuo savęs. Aš irgi nesu idealus, darau taip,kaip ir visuomenė, turiu šiek tiek antsvorio, gal kokius 10-15kg. Cholesterolio kiekis Viršija normą, nors man tik 30. Dirbu sėdimą darbą (arba sėdžiu prie kompiuterio arba mašinoje). Valgau kas papuola ir kaip papuola, paskubomis, maistas iš degalinių, valgymas vairuojant, rūkymas. ir t.t. gerai, kad dar alkoholį vartoju labai saikingai. (Girtas būnu gal porą kart per metus) ir prie spoksadėžės nesėdžiu( max. valanda per dieną). Užlipt į 4 aukštą neuždusus, tai jau pasiekimas. Agri čia tas gyvenimas, kurį normalus žmogus turėtų gyventi??? Po tėvo kraujotakos ligų,dėdės (dar nėra 50) infarkto, dėl kraujagyslių užsikimšimo nuo cholesterolio (besaikis ėdimas ir gulėjimas prie teliko), žmonos dėdės mirties po infarkto esant mažiau nei 50-ties, pradėjau kitaip mastyti apie savo gyvenimą. Kūnas tai mano, ne valdiškas ir tuo labiau ne šiukšliadėžė. Pradėjau keisti savo gyvenimo būdą, daugiau laiko skirti šeimai, gyventi sveikiau. Aišku neįmanoma vieną dieną visko nukirsti ir gyventi kitaip. Nebent išeit į miškus ir gyventi kaip tarzanas. Tai manau turi įvykti palaipsniui. Jau nebe rūkau, nebeperku maisto iš degalinių, o stengiuosi sustot ir normaliai, neskubant pavalgyti. Po to gal ir mažinti maisto kiekį palaipsniui. Dar neprisiverčiau sportuoti, bet kiekvienas savaitgalis praleistas kaime dirbant manau irgi kažką duoda. Galvojant apie save ir savo gyvenimą, nereikės pergyventi dėl padidėjusių orouosto mokesčių.

Lina, 2012-03-26 09:04

Nesąmonė, kuo gi smulkaus sudėjimo moterytė geresnė už stambų (stambių kaulų ir aukšto ūgio) vyrą, kuris niekada negalėtų sverti mažiau nei 90 kg, o 75 kg jam jau būtų visiškas išsekimas? Kad ji ekonomiškai laubiau naudinga oro linojoms?

Protinga, 2012-03-25 16:23

Labai protingos naujoves. Skaitau tai protinga ir butina primone, nes jau seniai reikejo kazka daryti su tuo , nes zmones tikrai aptingo ir apsileido. Situacija priverte kovot su nutukimu!

Perlas, 2012-03-25 15:20

Gaila man ir autoriaus ir kai kuriu straipsnio komentatoriu, kurie save sulygina su bagazu....normalus zmones reikalui esant isleidzia milijonus ir net atiduoda savo gyvybe, kad isgelbetu kitus....o cia matai zmogaus svoris prilyginamas daiktu svoriui....idomu ar nepasikeistu komentatoriaus Jogurtas nuomone, jei kilus audrai ir iskilus gresmei laivui nuskesti butu nuspresta kaip nereikalinga balasta is laivo ismesti komentaoriu Jogurta, o ne tarkim dvirati....

tvarka bus, 2012-03-25 12:41

tegul tunka taip ar taip zemej per daug zmoniu, per karus maziau issaudyt reikes :))

rita, 2012-03-25 10:22

tegul gamintojai nekrauna i maista skonio stiprikliu,visokiu kitokiu -ikliu,-antu,tada nebus tiek nutukusiu.

keista, 2012-03-25 10:03

ką tik man atsiuntė draugė šitą straipsn- kažkaip nesuprantu- avialinijoms apsimoka vežti nemokamai vaikus iki 2m (o tokie vaikučiai sveria apie 14-18kg) bet vat žmogus su tokiu viršsvoriu jau nepakeliamas aviakompanijai?

sportui amen, 2012-03-25 10:01

Geras- taip ir matau kaip Lietuvos sportininkai visi gražiai papildomai susimoka už papildomą svorį ir tai ne tik Aekna - kultūristams- bankrotas, krepšininkai su Lietuvos rinktinės lėšomis tik autobusiuku ir tevažinės nes tikrai nemanau kad atsiras daug va tokių normalių vyrų kurie svers mažiau nei net ne 80 o 90kg

to IBM, 2012-03-25 09:56

o pats personalas ką be nutukimų??? nejuokink aš 9 kart gulėjau ligoninėje 4 kart operuota mačiau tą jų personalą- tinginiai yra nutukusių yra paliegėlių- nu sory po cezario dar nenuėjus svoriui svėriau beveik 90 atėjo 2 nupiepiepės pernešti manęs ir inksčia kokia nutukusi kokia nutukusi- vyras mano pasiuto vienas pakėlė ir pernešė (reikėjo net 40cm perkelt mane nuo vinos lovos ant kitos... JEI ESI NUPIEPIELĖS nedirbk slaugytojo darbo . brolis kažkada kai studentavo dirbo lazdynuose - nenumirė vienas perkeldavo ir 100 ir 120 sveriančius asmenis kodėl aš turiu klausyti po tikrai netikėtos operacijos 2 nupiepielių pretenzijas kad :cituoju "kokios jos visos nutukusios (o man ne narkozė) kaip čia perkelt reiks ir iš viso moterims kilnoti galima tik 18 kg..." vyras pasiūlė joms susirasti kitą darbą o ne dirbti Antakalnyje gimdymo skyriuje :)

žemina, 2012-03-25 09:47

agą- idiotų šalis - pagalvokite daug atsiras moterų kurios suiks viešai ar ne viešai lipti ant svarstyklių- net jei jos svers tik +2 kg daugiau nei reik??? manau kad jie praras LABAI daug klientų ir kai kalbu LABAI reiškia ir labai- daugelis moterų tiesiog liguitiškai stengiasi nuslėpti savo svorį. mano draugė sveria 72 lieknutė (tiesą sakant aš nelabai įsivaizduoju kurioje vietoje jos tie 72 nu gal krūtinė daug sveria? jokių riebaliukų tiesiog nėr- labai normuoja maistą jos ūgis 168 ir jinai visiems absoliučiai visiems sako kad sveria 64 :) ir liguoistai skaičiuoja kolorijas - tai ką kalbėt apie tuos kurie sveria 100??? aišku kad jinai geriau važiuos traukinių plauks laivu bet su tokiu viešu pažeminimu nesitaikys

sergantiems, 2012-03-25 09:39

klausimas o kas daryti cukriniu diabetu sergantiems? daugelis iš jų sveria ir 100 ir net daugiau...o juk yra dar ligų- ten (nu nežinau kaimynka serga pas ją ranka labai labai didelė ten lyg vanduo lyg kas viduje nežinau) drambligė yra berods taip vadinama... kur didėja tten rankos kojos ir tada svoris irgi didelis bet žmogus gi neėda... o dar yra daug ligų kurios sukelia svorio padidėjimus: struma, policistinis kiaušidžių sindromas, ui daugiau nebžinau suvardijau kurias žinau... iki galo straipsnio net neskaičiau- ir taip aišku kad čia eilinis kartas kaip bandoma išmelžti kuo daugiau pinigų- nemanau kad lėktuvui pačiam sveriančiam kelias tonas yra toks jau didelis skirtumas -40 ar +40... vien pakilimui kiek pačiam lėktuvui reikia degalų...

Netoleruoju, 2012-03-25 09:31

absoliuti- totali nesamonė- dabar įsivaizduiokite standartinį vyrą- taip 79 kg norma o dabar draugiškai įsivaizduojame 2 metrų vyriškį( retas atvejis bet įmanomas) 79kg tai jau anoreksija. žiūrim toliau moteris kutrios ūgis 180cm jei jinai manekenė svers apie 68 berods (priklausomai nuo kaulų struktūros jei mergičkai 16 ir pusė jos kaulų vis dar kremzlės svers mažiau- bet žiūrėkime į kitą pusę KMI ne KMi bet yra net keletas straipsnių- tavo ūgis -10 tai dar normalus svosris bet tavo ūgis -15 jau po šito skaičiuko eina anoreksija... toliau žiūrime nėščioji ... kai kurios nėščiosios nėštumo metu priauga iki 18-20kg dabar grubiai mergina apie 1172 sveria 72 (tai ne viršsvoris) pastojo priaugo 18kg tai irgi normalu ginekologė pasidžiaugs vaisius vystosi normaliai bet bet jinai sugalvojo skristi (nu pasitaiko visokių) ir jei reikia susimokėti už viršsvorį nors šalia sėdės moteris jau susilaukusi vaiko ir už jį mokėti nereikės nors jis užima vietą (iki 2 metų nereikia mokėti už lėktuvo bilietą tik moki už oro uosto paslaugas patikrintas faktas) tai kur teisybė- nėr ne nesamonė- jei storas žmogus netelpa kėdėja dažnai jisai susimoka už 2 vietas jei kas nežinojote. mano nuomone tai yra ryškus žmogaus teisių pažeidimas

sveikas, 2012-03-25 09:28

Neapgalvotas straipsnis,vel viskas remiasi i pinigus ,o ne i sveika mastyma,. Jei 1.5m azijiete sveria \75kg ,tai jau nutukusi ,jei 2m ir daugiau zmogus... tai jis negali sverti 75kg,nelogiska.... jo kaulai daugiau svers. Amerika prasilenkia su demokratija ?

gosa, 2012-03-25 09:01

AS tuo nutukimo apmokestinimu gal ir sutikciau, bet bijau ir papriestarauti. o jus pagalvokit, kad pasaulyje tada turetu daktarai israsti ir tokius vaistus kaip TOBULAS STANDARTAS nes tada tokiem mulkiam kaip Jogurtas neatroditume BEEE bet jei mes butume visi vienodi tai ir nebelikti zmogaus kaip asmenybes.

chmm, 2012-03-25 01:42

Tai kodel nutukima skaiciuoja ne pagal KMI? Butu saziningiausia :). Tik va, ka daryt su anoreksikais, kurie tilptu vienoje vietoje po du? :D

sportas sveikata, 2012-03-25 00:28

kokie jie vargsai tie storulei puse ju tyngynei ir pasmirde edalu narkomanai net valgydami prakaituoja,muses vasara duzge aplink ju kelnes nes sudais smirdi...rei sportuoti ir ziureti ka edi va tai va gyvulei..

Jogurtas, 2012-03-25 00:12

Logiška. Būk riebalas ir mokek dar ir už tarša co2 ir tt arba galvok Brol kol dar nevirsiji normalaus gamtos sukurto žmogaus svorio. Virssvoris nepateisinamas gamtoje jo nebūna tai tik civilizacijos bėda tad šioje vietoje nereiktų kisti tolerancijos ir demokraijos. Edam per daug. Net ir nenutukeliAi. Prisiziurekime save po galais!!!!

klm, 2012-03-24 19:21

nusisneka,tai kaip as turiu atrodyti 75kg jei mano ugis 200cm,kaip anoreksikas,2metru zmogus sverdamas 100kg atrodo visai nestoras netgi i lieknesne puse

drone, 2012-03-24 18:45

tai tada taip pat prašom daryt ir nuolaidas keleiviams, sveriantiems mažiau nei vidurkis

Gražina, 2012-03-24 17:25

Dar viena galimybė siekti pelno - iš nutukusių imti ,,viršsvorio" mokestį visur, kur tik įmanoma.

Gražina, 2012-03-24 17:25

Dar viena galimybė siekti pelno - iš nutukusių imti ,,viršsvorio" mokestį visur, kur tik įmanoma.

Nesu, 2012-03-24 17:01

Nutukusi,bet galiu pasakyti tik viena.Paparsciausiai nori pasinaudoti vargsais storuliukais...Ir tiek.Tie ju isvedziojimai,apskaiciavimai tai juoka kelia

solo, 2012-03-24 13:30

LABAI GERAS STRAIPSNIS. Ačiū. Maistas tik viena problema. O kur dar automobiliai, mobiliakai, televizoriai, silikonai, navarotai, automobilių plovimas GĖLU vandeniu!!!, kanalizacija, dūmai, malkos-mediena, plastikas, ALKOHOLIS, rūkalai, žolytė......kur MEILĖ? Kur dingo meilė..!??!

Iskrypeliu visuomene, 2012-03-24 13:23

Ar jums nepanasu, kad is pilieciu daroma visiska debilu-avinu banda ? Reklamos kas kelios minutes klykia - esk mesaini, uzsikask bulvytem kurie padaryti vien is gliutamatu ir vercia tave nejausti saiko, kimsti kuo daugiau, uzsigerk coca-cola, kuria geri ir vis niekaip neatsigeri...pirk daugiau ir daugiau. Busi storesnis, skradis padides - nupirksi ir suesi dar daugiau... Prigaminom armijas issiputusiu be saiko ryjanciu, sugyvulejusiu del maisto mutantu, hmm...kaip cia dar juos ant babkiu paturejus, ogi davai ivedam mokesti uz virsvori :DDD Amerika tu nuostabi :)))

Stasika, 2012-03-24 13:06

Man gaila tų žmonių. Jie kaip aukos pirmiausia valgė bet ką, be jokio mąstymo, kas brukama reklamų..o dabar kai juos nutukino (aišku, gaila, kad jie nemokėjo atsirinkti kas yra kas), dabar jie mokės už tai, kad stori...Nors, gal mažiau pirks tų Šiukšlių ir taip kažkiek mažiau priaugs..

Jūsų komentaras

Vardas*

El. paštas (nerodomas)

Komentaras*


Dienos citata

Įsivedus eurą nuo 2015 metų pradžios valstybės rinkliavos nedidės, o valstybė gali parodyti pavyzdį, kaip reikia elgtis perskaičiuojant kainas iš litų į eurus.

Finansų minsitras Rimantas Šadžius

Archyvas

Dienos skaičius

40 proc.

Tiek vidutinis kainų lygis Lietuvoje yra mažesnis nei ES vidurkis.

Archyvas