Visi komentarai
Giedrius, 2012-12-03 22:11

Žmogui reikia ne lengvatų ir ne pašalpų o oraus atlyginimo. Dabar akivaizdu, kad tokie finansininkai smarkiai apsiskaičiavo ir tai puikiai supranta tik toliau demagogija užsiiminėja ir bando savę įtikinti, kad 800Lt/mėn. prieš mokesčius tai tinkamas minimalus atlyginimas dirbančiam žmogui. Kuo mažesni kiekį pinigų administruos valstybė tuo sveikiau bus valstybiai nes žmogus pats bus savo pinigų šeimininkas o ne pašalpų gavėjas iš stalo viršininkų. Bet tai nenaudinga valdininkams nes sumažės jų reikšme dabar jie turi įtaką. Surenka tavo pinigus praleidžia per savo sistema išsidalina sau liūto dali atlyginimų ir privilegijų pavidalų o tai numetą kapeika kad badu nemirtum ir kita mėnesi dar uždirbtum :)

eimis, 2012-12-01 17:01

visi pabunda kai praspiria is valdzios, tai kol buvo valdzioj tai nedare nieko gero, todel ir nepateisino rinkeju, o jei butu isrinke, vel sakytu ; ner pinigu, ner pinigu

kas is to, 2012-12-01 09:27

kas vegetarui geriau jei mesai sumazes PVM? Minimali alga tai tik graza - kokia tai alga....

gaila, 2012-11-30 01:18

Išties gaila, kad straipsnis taip painiai parašytas, jog tikrai nevisiems suprasti, nes viskas labai tiksliai, teisingai ir gerai išdėstyta... Bet, miela Ingrida, gal jūs dėstykite savo mintis tam, kas jas užrašytų aiškiai ir paprastai, taip kad tas lentpjūvę turintis ir kaime gyvenantis suprastų, ne tik tie, kas su M.A ar Ph.D...

nesuprantantis, 2012-11-29 15:23

Kelkit minimalią algą, bet mažinkit mokesčius, tada į biudžetą sugrįš per vartojimą. Negi tyaip sunku suprasti.

Naujokas, 2012-11-28 09:30

Aš sutikčiau, kad neapmokestinamo minimumas pakėlimas iki skurdo ribos dydžio tada gal sumažėtų žmonių skaičius kuriems reikis kompensacijų už šildymą. Mūsų bendrijoje kas gauna didesnes pajamas tiems daugiausia rupi kaip sumažinti sąskaitas už butą.

akanamystas, 2012-11-27 16:46

pagal Šimonyte tai PVM gali būti 30 ar 40 proc., vistiek jokio skirtumo, nes kainos tai taip ar taip bus tokios pat. Reiškia verslas uždirbs mažiau. Keistos mintys.

Karolis, 2012-11-27 16:36

Oho kiek prisirinkę ekonomistų kurie žino, kad papildomos valstybės išlaidos ale grįš per vartojimą. Jūs manote, kad valdžioje visiški idiotai sėdi ir nieko nesupranta? Jie tas visas situacijas iki mėlynumo išstudijavę ir apskaičiavę. Jei viskas tai būtų paprasta, atlyginimas senai jau būtų skandinaviško dydžio. O jei jau tokie protingi, įdomu kodėl neinate į seimą ir tvarkos nedarote. Verkti visi gali, prigimtinis dalykas čia

baikim cirka vienakart, 2012-11-27 15:47

nreikia nieko kelt.0 kad verslui dar geriau butu tai geriau ir sumaazint minimuma iki kokiu 400 lt. va tada tikrai bus geriau visiems ir verslui ir saliai ;) nes visi isemigruos - nereiks pasalpu duot.

dar panesiu, 2012-11-27 15:44

Pabandykit pasimodeliuoti minimalaus atlyginimo ir neapmokestinamo minimumo padidinimo ekonomines pasekmes ir patys rasite atsakymą, kuris variantas yra geresnis. Įdomios kelionės!

balsavau uz DP, 2012-11-27 14:23

to> ekonomistas. Apie tai ir kalba, galetu tiesiog paimti ir pakelti neapmokestinama minimuma, tarkim iki 700 LT. Ir viskas. Nereikia net tada daryti visokiu nesamoniu su tais PVM ar algu kelimais, nes zmones paprasciausiai i rankas gaus daugiau pinigu. Dabar 470Lt neapmokestinta, pakeistu i 700Lt ir prasau kiek jau zmogus gaus i kisene papildomai pinigu. Ir darbdaviams maziau vargo ir darbuotojams geriau. Daugiau uzdirbs zmones daugiau isleis ir nereikes nieko cia primastyti daug. O jeigu mano kad valstybe nuo to nukentes tai tikrai nea, nes tie patys pinigai pareis per kita gala (PVM ir t.t.) Argi cia taip sudetinga suprasti valdziai

ekonomistas, 2012-11-27 14:14

O gal galit man pasakyti, kodel negalima, keliant minimalios menesines algos, tiek pat pakelti ir neapmokestinama minimuma? Juk realiai nuo pakeltos algos skirtumo nereiketu moketi mokesciu ir tas padidejimas verslui nebutu toks labai jau skaudus?? Dabar gi jis yra skaudus vien del antra tiek nustatytu mokesciu..

dar panesiu, 2012-11-27 13:37

Tik vienas pastebėjimas. Kalbos, kad nekvalifikuotos darbo jėgos algą, ją padidinus, priartėja prie didesnę kvalifikaciją turinčių darbuotojų atlyginimų ir taip sukuriamas socialinis neteisingumas, yra tik dalis tiesos. Kita tiesos dalis yra ta, kad gaunantieji minimalų užmokestį, o dar blogiau ir papildomą užmokestį vokeliuose, bei socialines pašalpas (nes oficialius minimalus atlyginimas suteikia galimybę jas gauti), sukelia katastrofišką disbalansą ne tik socialinėje nelygybėje, bet ir valstybės biudžete.

balsavau uz DP, 2012-11-27 13:02

Nu siaip straipsnis tikrai geras. Pirma karta is Konservu tokio tikslaus straipsnio sulaukiau. Tik va man keistas vienas dalykas. Kodel straipsnyje kalbama apie neapmokestinimo pakelima dabar tiktai. O ka veike valdancioji dauguma 4 metus???

Karolis, 2012-11-27 12:59

Laibai puikus straipsnis, gal kam ir nesuprantamas, bet kas skaitė, esmę suprato. Gaila, kad ta pilkoji masė, kuri balsavo už darbo partiją tokių straipsnių neskaito ir galvoja, kad valstybe yra aptekusi pinigais ir gali kiek tik nori kelti atlyginimus, teikti įvairias lengvatas, subsidijas, didinti pašalpas it t.t. Mano nuomone, jau mokykloje reikia mokyti apie valstybės valdymą, iš ko valstybė gyvena ir kokią situaciją turime. Reikėtų tam skirti daugiau negu vieną ar dvi pamokas. Gal išaugtų karta, kuri nesusiviliotų tuščiais pažadais ir per kitą krizę įvertintų tai, kad norint išgyventi reikia imtis kartais ir skaudžių veiksmų. Reikia paaiškinti jiems, kad kai žmogus patiria finansinių sunkumų ar šiaip mėnesio gale pritrūksta pinigėlių, ką jis daro? Mažina išlaidas ir sekantį mėnesį planuoja savo būsimas išlaidas ir gal net ieško būdų kaip padidinti savo pajamas. Valstybė vadovaujasi tais pačiais principais, bet ne visi tai supranta.

palyginimui, 2012-11-27 12:35

ata AMB zurnalistams sakydavo: "Totalus nonsensas!" ir budavo toks protingas ir kulturingas.. o jeigu butu lietuviskai pasakes: "Visiska nesamone!", taI butu jau kitaips zmones ziureje ir suprate :D

to taip, 2012-11-27 12:33

o labai taikli kritika.. :D

taip, 2012-11-27 12:24

gaila kad daugeliui sis straipsnis nebus suprantamas. Jei tai isverstumet i statistinio DP rinkejo kalba - butu efektyviau.

vaikas, 2012-11-27 11:58

tikrai sunkiai skaitosi straipsnis,bet simonyte laikiau gera finansininke ir salyginai sutinku su jos mintimis

plius, 2012-11-27 11:40

ir dar maziau perkeltiniu reiksmiu.. Sakykit tiesiai sviesiai ir paprastai, ka galvojate.

uhh, 2012-11-27 11:39

Simonyte, keiskite stiliu.. nueikite i turgu ir perskaitykite savo rasyni. Gausite su tuo agurku per galva ir dar visi krapstys smilkini pirstu.. Sudetingai rasote. Nereikia paciai klausti ir atsakyti.. Perskaicius kelis sakinius, uzmirsti pries tai buvusius.. Mintys geros ir idomios, bet labai padrikai sudeliotos.. ..ir visumoje gaunasi zydo sriuba. Sekmes kuryboje.

Jūsų komentaras

Vardas*

El. paštas (nerodomas)

Komentaras*


Dienos citata

Įsivedus eurą nuo 2015 metų pradžios valstybės rinkliavos nedidės, o valstybė gali parodyti pavyzdį, kaip reikia elgtis perskaičiuojant kainas iš litų į eurus.

Finansų minsitras Rimantas Šadžius

Archyvas

Dienos skaičius

40 proc.

Tiek vidutinis kainų lygis Lietuvoje yra mažesnis nei ES vidurkis.

Archyvas