Visi komentarai
Tomas, 2012-07-11 17:57

Euro sąjunga nėra viena šalis (kaip pvz JAV), todėl bendra valiuta - Euras yra didelis galvos skausmas visoms šalims įsivedusioms Eurą. Euro, kaip valiutos vertė, kitų valiutų atžvilgiu kyla ir leidžiasi priklausomai nuo to koks yra Euro sąjungos visų šalių bendras ekonomikos vidurkis. Taigi bendros valiutos naudojimas reiškia, kad visiems blogai kai nors viena iš Euro sąjungos šalių nusirita į ekonominę krizę (kaip dabar Graikija, Ispanija, Portugalija ir kitos). Tačiau visų Euro sąjungos šalių vietinės valdžios turi visišką laisvę kiek nori išlaidauti ir skolintis. Tai veda prie prasiskolinusių ir skolos nebesugebančių atiduoti euro sąjungos šalių, kurios mažina euro vertę kitų valiutų atžvilgiu. Taigi vienos šalys išlaidauja, prasiskolina ir dėl aplaidumo ir neišmanymo eina link bankroto, tokiu būdu kenkia kitoms ekonomiškai stiprioms šalims, kurios nešvaisto pinigų ir leidžia juos protingai. Todėl nesuprantu, kodėl dauguma JAV ekonomistų nori, kad ekonomiškai stiprios šalys kaip Vokietija, Prancuzija padengtų ekonomiškai silpnų šalių kaip Graikija, Ispanija ir Portugalija įsiskolinimus ir taip išgelbėtų bendrą valiutą - eurą? Ar jų nuomone yra normalu, kad vieni nekontroliuojamai skolinasi, išlaidauja, nedirba, o kiti turi sunkiai dirbti ir taupyti, kad galėtų savo pinigais padengti kitų šalių skolas? Yra tik du logiški sprendimai: 1. Euro sąjunga galiausiai pavirs į Euro federaciją, kaip JAV. Tada busime visi vienos šalies piliečiai, visi rinksime bendrą valdžią, visi nešime mokesčius į bendrą biudžetą ir atskiros šalys, kaip dabar visai išnyks. Liks tik Europos Federacijos regionai (Lietuva, Vokietija, Prancūzija, Ispanija, Italija ir t. t. ), o vietinės valdžios bus tik biurokratinės, be jokios realios valdžios, kažkas panašaus į savivaldybės. Privalumai: bus didelė ir pasaulinio lygio šalis, stipri ekonomiškai ir kariniu požiūriu. Trūkumai: Lietuvos nebebus. Laisvę galime pamiršti. Lietuviai bus mažuma, kurios balsas niekada nepasieks Europos Federacijos vadovų ausų. Lietuviu tauta, kalba ir kultūra natūraliai sunyks, nes busime mažuma ir išsisklaidysime po Europą. Manau, žmonės nuo TSRS atsiskyrė ir kovojo už laisvę ne tam, kad ją vėl prasastume kitoje sąjungoje. Mažoms šalims didelėse sąjungose yra sunku, kadangi jos nereikšmingą balsą turi. 2. Visoms šalims reikia susigrąžinti savo suverenitetą, savo valiutą, atgauti ekonominę, teisinę, socialinę, energetinę ir kitokią nepriklausomybę. Gana visiems vaidinti, kad esame vienodi. Mes Europoje esame labai net skirtingi ir mums vienoje šalyje būti kartu bus labai sudėtinga ir manau, žmonės to visai nenori. Čia yra labai svarbus susijungimas, be žmonių pritarimo toks susijungimas yra neteisėtas. Šiuo metu JAV ekonomistai ir politikai spaudžia Europos lyderius eiti 1-uoju keliu ir jie po truputį jau eina tuo keliu. Kol kas tam šiek tiek priešinasi kai kurie Europos šalių lyderiai, pvz. Merkel. Už kokią ateitį jūs balsuotumėte?

otas, 2012-07-11 13:11

o jei kas nors (pvz., aš) pritaria santūraus vyriausybių išlaidavimo politikai, tai pusė šio straipsnio tampa visiškai nelogišku. Nepataikėt, kitaip sakant.

123, 2012-07-10 00:24

Gal ir nesu labai ekonomiškai išprusęs, bet man jau pabodo sistemingas Europos juodinimas paskutiniu metu iš JAV pusės...

Jūsų komentaras

Vardas*

El. paštas (nerodomas)

Komentaras*