Ekonomika.lt nr. 132

(Puslapis 1 iš 2)

2013-09-30 10:18

Šiame numeryje skaitykite:

Pasienio muilo opera. Kiekvienas bent vieną savo gyvenimo popietę leidęs prie lietuviškos televizijos, žino tipinį ispanakalbių muilo operų vaizdą – amžinai mylinti, tačiau kartu negalinti būti pora. Vienas nežino, už ką yra baudžiamas, kitas – kodėl iš viso baudžia, tačiau jaučia, kad taip reikia.

Pastarųjų savaičių Lietuvos ir Rusijos meilės drama labai primena minėtą situaciją.

Nervų karas dėl dujų. Jau kelerius metus besitęsiantis Lietuvos energetinės nepriklausomybės trileris pasiekė įtempčiausią stadiją – derybas. Nežinodami tikslių derybinių nuostatų negalime nuspėti, kuri pusė iš derybų balos išlips sausa, tačiau bent jau kol kas panašu, kad „Gazprom“ gali atsidurti alkvietėje.

Tikrų džentelmenų oazė. Įėjus pro įprastas senamiesčiui duris, pasitinka kaljano kvapas. Maloniai pasiūloma prisėsti ant odinės sofos ir palaukti besimėgaujant viskiu. Taip atrodo XiX amžiaus džentelmenų oazė Vilniuje.

Įstatymu prieš dūmą. Sveiko gyvenimo būdo entuziastai tabako bendrovėms į ratus kaišioja pagalius.

Bankininkų kasdienybė – darbas be pabaigos. Jeigu dažnai tikrinate darbinį elektroninį paštą ne darbo metu, parsinešate papildomai darbo į namus ir galvojate, kad turbūt nėra daugiau už jus dirbančio žmogaus – klystate. Investicinių bankų darbuotojai dėl didelio krūvio nemiega paromis, o dirbti net tris kartus daugiau nei priimtina Lietuvoje, t. y. 120 val. per savaitę, jiems yra įprastas dalykas.

Ką vairuoja Lietuvos verslas. Tik antimaterialistai gali teigti, kad automobilis tėra transporto priemonė. Be abejo, jis siejamas ir su statusu. Apie tai kalbant, dažniausiai visų akys krypsta į verslo pasaulio atstovus, taigi įdomu, ką renkasi jie.

Konkurencija skatina vertinti kolegas. Paslaptingas ir ne visiems suprantamas reklamos pasaulis širmos slepia ne tik televizijos serialuose piešiamą žavesio kupiną gyvenimą. Tai įnirtinga kova, lyg laivų mūšis, kurio kapitonai dėl grobio pasiryžę atlikti įmantriausius veiksmus. Tačiau didžiausio Europos reklamos laivo padalinio Lietuvoje kapitonė įsitikinusi, kad sėkmės garantas – aistra iššūkiams.

Augančios būstų kainos – tik matematika. Besibaigianti ekonomikos krizė įneša pokyčių ir į nekilnojamojo turto rinką.

Lietuva patraukė inovacijų kibirkštimi. Baltijos tigras pranoksta savo kaimynus žmonių sugebėjimu ne tik atlikti techniškai sudėtingus darbus, bet ir sukurti inovatyvią pridėtinę vertę, mano interneto portalų kūrimo platformos wix.com produktų vadybos vadovas Davidas Schwartzas.

Straipsnio puslapiai:

Close

 

 

Dienos klausimas

Ar planuojate įsigyti NT dar šiais metais?

 

Dienos citata

Įsivedus eurą nuo 2015 metų pradžios valstybės rinkliavos nedidės, o valstybė gali parodyti pavyzdį, kaip reikia elgtis perskaičiuojant kainas iš litų į eurus.

Finansų minsitras Rimantas Šadžius

Archyvas

Dienos skaičius

40 proc.

Tiek vidutinis kainų lygis Lietuvoje yra mažesnis nei ES vidurkis.

Archyvas