Ekonomika.lt nr. 134

2013-10-28 10:04

 Šiame numeryje skaitykite:

Velniop investuotojus, kad tik svečiams būtų gerai - „Kokiu numeriu skambinti, jei noriu pasikalbėti su Europa?“ Tokį klausimą kadaise uždavė vienas garsiausių JAV diplomatų Henry Kissingeris, supratęs, kad Senasis žemynas yra susiskaldęs ir neaišku, kaip reikės bendradarbiauti. Šiandien ne tik investuotojai bei dalis visuomenės, bet ir politikai norėtų sužinoti valdančiosios partijos raudonojo telefono numerį.

Šimtmečio statybos džiugina ir baugina - Amžiaus statybvietėje Astrave netyla betonmaišių ir kranų ūžesys. Vietos gyventojai iš statybų gauna finansinės naudos, tačiau dauguma būsimus pokyčius mieste vertina neigiamai.

Baras, kuriame galima pernakvoti - „V 4 Vilnius“ duris sos- tinės centre atvėrė visai neseniai – paskutinę vasaros dieną. Savaitraščio kalbinta viena kavinės savininkių Gabija Milašiūtė pasakojo turinti ambicingų planų - ką tik paruoštas maistas, darbas iki paryčių savaitgaliais, kavinė ir nakvynės namai kartu – tai, ką iki šiol sunkiai buvo galima aptikti sostinėje. 

Lietuviai geram vynui „negaili“ per mažai - „Natos“, „ilgumas“, „harmonija“, „charakteris“ yra muzikos terminai, tačiau visa tai galima uždaryti į butelį lyg džiną. „Vyno klubo“ įkūrėjo Arūno Starkaus teigimu, čia negali būti kalbos tik apie kokybę, nes apie vyną reikia kalbėti ir kaip apie meną. Taigi koks yra lietuvių skonis?

Kiek kainuoja verslo pradžia - Verslo steigimas Lietuvoje vis dar pasižymi formalumų gausa. „Ekonomika.lt“ aiškinosi, kaip geriausia pradėti verslą ir kiek tai kainuoja.

Broliai latviai dėl eirų nepanikuoja - Baltijos tigrės – taip neretai yra vadinamos Estija, Latvija ir Lietuva. Vis dėlto, bent jau mūsų šalyje, greitai pereinama į žirgų lenktynių retoriką: žiūrėk, vėl latvius aplenkėme. Estų šį pusmetį nepavijome, bet akimirka, kai Latvija įsives eurą, gali keistai sudėlioti Baltijos medalius.

Darbo imitavimą pakeitė efektyvumu - Yra žmonių, metusių karjerą galingiausiose pasaulio institucijose, kad nedidelė Baltijos valstybė atrodytų it deimantas anglių maiše.

Finansiniai paklydimai persekioja dešimtmetį - Buityje neretai išgirstamas patarimas devynis kartus pamatuoti ir tik dešimtą pjauti labai tinka ir kalbant apie finansų drausmę.

Sėkmės receptas – globalus mąstymasMobiliųjų programėlių kūrėjai, siekiantys, kad į jų idėjas būtų investuojama, turėtų suprasti, jog daugiausia tikimasi iš besivystančių Azijos rinkų, todėl globalus mąstymas yra didžiausias kūrėjų privalumas, mano pradedančiųjų verslininkų akceleratoriaus „AppCampus.fi“ technologijų vadovas Teemu Tapanila.

Leidinį prenumeruokite ČIA

Close

 

 

Dienos klausimas

Ar planuojate įsigyti NT dar šiais metais?

 

Dienos citata

Įsivedus eurą nuo 2015 metų pradžios valstybės rinkliavos nedidės, o valstybė gali parodyti pavyzdį, kaip reikia elgtis perskaičiuojant kainas iš litų į eurus.

Finansų minsitras Rimantas Šadžius

Archyvas

Dienos skaičius

40 proc.

Tiek vidutinis kainų lygis Lietuvoje yra mažesnis nei ES vidurkis.

Archyvas