Ekonomika.lt nr. 136

2013-11-25 09:31

Naujausiame leidinio numeryje skaitykite:

Svarbiausia – žmogus? - Valstybės valdymo menas nuo neatmenamų amžių buvo viena svarbiausių visuomenės gyvenimo dalių. Visai nekeista, kodėl: dariniai, turintys stiprius ir rūpestingus lyderius, visuomet klestėjo ilgiau nei apsiraizgę intrigomis ir nesutarimais. Tačiau būna ir tokių lyderių, kurie nėra nei rūpestingi, nei tvirti, o liaudis juos myli.

Jungtuvės per prievartą - šeštadaliu Lietuvos ekonomiką sumažinusi krizė griežta bankroto ranka išmokė verslo pasaulį vertinti du dalykus – efektyvumą ir profesionalumą. Labai norėtųsi tą patį pasakyti ir apie viešąjį sektorių. Deja.

į Vilnių atsirita trečioji kavos banga - Čia bandys atkalbėti išsinešti kavą. Čia įtikins, kad į šį gėrimą cukraus dėti nereikia. Čia rūgščios kavos neišspjausite atgal į puodelį. Tokia pagarba kavai yra teikiama kiek daugiau nei mėnesį Vilniuje veikiančioje kavinėje „No Sugar“.

iš rinkos stums pinigines - Lietuviai kortele atsiskaito bene rečiausiai visoje Europos Sąjungoje. Kitapus Atlanto gyventojai taip dažnai švaistosi kortelėmis, kad jos jau įgriso. Atrodo, šios problemos sprendimas JAV pasiekė naują rekordą.

Išlaidžių politikų eros saulėlydis
- Dažnai nepastebime, kad reikšmingiausi pokyčiai nutinka tiesiog panosėje. Jums skaitant šį straipsnį, Senajame žemyne vyksta svarbiausi amžiaus procesai – Europos Sąjunga (ES) tampa galinga kaip niekada, o pažadus mėgstantys politikai gali pamažu ieškotis kitos veiklos. 

Auksinės taisyklės nėra - Lietuvos laukinio kapitalizmo laikais kelių studentų įkurta alkoholinių gėrimų krautuvėlė Savanorių prospekte išaugo į didžiausią Baltijos šalyse mažmeninės prekybos tinklą. Buvęs „VP Maket“ vadovas Ignas Staškevičius sako, kad tai nebuvo pavyzdiniai jo karjeros metai.

Nemokami pinigai pučia naujus burbulus - Yra toks fantastinis pasaulis, kuriame įmonė, pa- tyrusi 200 mln. litų nuostolių, per naktį padidina akcijų vertę iki 79 mlrd. litų. Ši finansinė Narnija dar vadinama akcijų rinka.

Kartų kaita kelia iššūkių - Atsakyti į klausimą, kada tradicinė žiniasklaida pasitrauks, sunku. Ateis nauja karta, kuriai rašyti tušinuku bus sunkiau negu spausdinti. Ji nejaus jokio laikraščių poreikio, tad pasikeis visuomenės informacijos priemonių formatas.

Leidinį prenumeruokite ČIA

Close

 

 

Dienos klausimas

Ar planuojate įsigyti NT dar šiais metais?

 

Dienos citata

Įsivedus eurą nuo 2015 metų pradžios valstybės rinkliavos nedidės, o valstybė gali parodyti pavyzdį, kaip reikia elgtis perskaičiuojant kainas iš litų į eurus.

Finansų minsitras Rimantas Šadžius

Archyvas

Dienos skaičius

40 proc.

Tiek vidutinis kainų lygis Lietuvoje yra mažesnis nei ES vidurkis.

Archyvas