Ekonomika.lt nr. 138

2013-12-23 11:26

Naujausiame leidinio numeryje skaitykite:

Keturiolika 2014-ųjų prognozių - Santūrumu pasižymintys ekspertai, kalbėdami apie artėjančius Arklio metus, rodeo nežada – 2014-ųjų kumelė risnos ramiai ir užtikrintai.

Veidrodėli, veidrodėli... - Šeimos šiluma sušildysiančios Šv. Kalėdos suteiks progą bent trumpam pabėgti nuo BVP, NPD, GPM, MMA, PVM, SGD, ECB, FED, ESF, VSD, STT ar kitų raidžių kombinacijų bei užmiršti kreives, grafikus, burbulus ir rinkas. Tačiau neilgam.

Statistikos smulkintuvė išmaniajam piliečiui - Gyvename paskendę informacijoje. Skaičiuojama, kad 2012 metais žmonija sukūrė daugiau informacijos nei per visą istoriją iki 2003-iųjų. Gerai, kad yra mokančių duomenis mums pateikti suprantamu būdu.

Kainų sūpynės - 2013-ieji Lietuvos vartotojams buvo neramūs. Nors šalis brenda iš ekonomikos krizės, būtiniausių vartojimo prekių kainos stabilios anaiptol nebuvo. Savaitraštis „Ekonomika.lt“ domėjosi, koks būtiniausių vartojimo prekių kainų pokytis laukia kitąmet.

Verslas nori ramybės - Metų sandūroje kasmet klausiame verslo bendruomenės, ko ji tikisi kitąmet. Praėju- sius metus įvertinę pozityviai, dauguma vers- lininkų nori šiame kelyje išlikti ir 2014-aisiais, o verslo bendruomenei linki ramybės. 

Įsimintiniausi metų įvykiai skaičiais - Bankrutuojantys miestai ar ekonomiką skatinantys kūdikiai – viskas turi savo kainą. „Ekonomika.lt“ pristato, mūsų vertinimu, įsimintiniausius šių metų įvykius skaičiais. 

Jei darbe nesijauti kaip šeimoje – keisk darbą - Dirbdamas tarptautinėje bendrovėje nebūtinai turi būti vadovas klasikine prasme – nebijai gerų įžvalgų gauti iš jaunų talentų, ir net praktikantas į tave kreipiasi „tu“.

Technologijų Trojos arklys Lapkritį visame pasaulyje gerai žinomas mokslinės fantastikos rašytojas Davidas Brinas sakė, kad 2014 metai žymės naujojo amžiaus pradžią. Dar prieš tai, kai sausio danguje nugriaudės fejerverkai, pasidomėjome, kokių technologinių iššūkių atneš kiti metai.

Atsigavimą rodo akivaizdūs ženklai - Darbo santykių reguliavimo klausimas turi ir antrą medalio pusę – griežtesnis reguliavimas nebūtinai lemia didesnį nedarbą. Tai rodo ir Skandinavijos šalių pavyzdžiai, teigia buvusi finansų ministrė ekonomistė Ingrida Šimonytė.

Leidinį prenumeruokite ČIA

Close

 

 

Dienos klausimas

Ar planuojate įsigyti NT dar šiais metais?

 

Dienos citata

Įsivedus eurą nuo 2015 metų pradžios valstybės rinkliavos nedidės, o valstybė gali parodyti pavyzdį, kaip reikia elgtis perskaičiuojant kainas iš litų į eurus.

Finansų minsitras Rimantas Šadžius

Archyvas

Dienos skaičius

40 proc.

Tiek vidutinis kainų lygis Lietuvoje yra mažesnis nei ES vidurkis.

Archyvas