Ekonomika.lt nr. 145

2014-02-24 11:05

Naujausiame savaitraščio numeryje skaitykite:

Politinės kautynės be verslo šešėlio

Politikos grandai ir naujokai ima blizginti šarvus. Laikas ruoštis kovai dėl prezidento sosto. Tiesa, šįkart kova bus kiek kitokia – kovinių apdarų nepuoš reklaminės labdaringo verslo emblemos.

Politinis „greitukas“

Ne kartą rašėme apie pasididžiavimo jausmą ugdančius naujosios kartos Lietuvos verslininkus, skinančius laurus ne tik šalyje rengiamuose apdovanojimuose, bet ir plačiajame pasaulyje. Tai įrodo, kad lietuviai – ambicinga ir versli tauta, gebanti ne tik naudotis turimomis priemonėmis, bet ir jas tobulinti.

Gera mėsa neleis likti komforto zonoje

Trečią Velykų dieną žemaičiai valgydavo geriausią mėsą, šventė vadinosi Gegio stalas. Prieš pusmetį Užupyje pradėjo veikti tokio pat pavadinimo krautuvėlė, kurios šeimininkas stengiasi gyventi taip, tarsi kasdien švęstų šią šventę.

PVM su azartu

Apibūdinti Taivano, Gruzijos ir Slovakijos mokesčių sistemas galima vien pažiūrėjus į jų prekybos centrų šiukšliadėžes. Jos tuščios.

Sėkmės grimasos, arba kai „Excel“ nebepakanka

Šiandien Lietuvos verslas primena Vilniaus taksi automobilių parką. Vieni siekia greito atsiperkamumo ir spaudžia paskutinę „geležėlę“ iš senų „Volkswagen Passat“, o kiti kurą taupo hibridiniais „Toyota Prius“, kuriais važiuodami klientai gali naudotis net belaidžiu internetu.

Sveikata Europai – kontrabanda Lietuvai

Briuselio vyrai ir moterys apsisprendė – apipiešus cigarečių pakelius ir panaikinus mėtas tapsime sveikesni. Ne veltui sakoma, kad takas į pragarą grįstas gerais ketini- mais. Neapsigaukite. Nebandome paneigti fakto, kad cigaretė – negailestingas žudikas, atsikratantis aukos šiai vis dar imituojant mėgavimąsi karčiu tabako dūmu.

23 metus strimgalviais pirmyn

Pripažinkime – esame profesionaliai niurzgėti mėgstanti tauta. Nepasitenkinimo strėles laidome net tada, kai tam nėra jokio aiškaus pagrindo. Neretai sakoma: „Prie ruso buvo geriau.“ Tai frazė, kurią išgirdęs dažnas lietuvis gniaužia kumštį. Frazė, kurios koktumas stumia į neviltį ir verčia dar kartą atidžiau pasižiūrėti, ar efektyviai naudojamos švietimui skirtos lėšos.

Leidinį prenumeruokite ČIA.

Close

 

 

Dienos klausimas

Ar planuojate įsigyti NT dar šiais metais?

 

Dienos citata

Įsivedus eurą nuo 2015 metų pradžios valstybės rinkliavos nedidės, o valstybė gali parodyti pavyzdį, kaip reikia elgtis perskaičiuojant kainas iš litų į eurus.

Finansų minsitras Rimantas Šadžius

Archyvas

Dienos skaičius

40 proc.

Tiek vidutinis kainų lygis Lietuvoje yra mažesnis nei ES vidurkis.

Archyvas