Ekonomika.lt nr. 146

Ekonomika.lt

2014-03-03 10:19

Naujausiame savaitraščio numeryje skaitykite:

Verslui Maidanas dar tik prasidės 

Tūkstančiai Nepriklausomybės aikštės protestuotojų tris mėne- sius atviromis gerklėmis rėkė ir dantimis kovojo už laisvą bei vakarietiškas vertybes propoguojančią Ukrainą. Šioje šalyje, rodos, besimaišantis dangus su žeme Lietuvos verslininkų labai neišgąsdino, jie teigia įžvelgiantys kitokių grėsmių.

Tegyvuoja karalius, bet karalius dar nemirė

Panašus posakis pirmąkart buvo pasakytas XV amžiuje per karaliaus Čarlzo VII inauguraciją. Tai žymi valdžios tęstinumą, bet Ukraina turi naują karalių, nors senasis dar nepasidavė.

Kai geranoriškumas tampa verslo strategija

Bedarbio pašalpų dydžio klausimas yra socialiai jautrus, o bandymas jas sumažinti būtų palaikytas cinišku. Vis dėlto grąžinti bedarbius į rinką nelengva, net jei yra laisvų darbo vietų. O jeigu tai paverstume verslu?

Mėlynasis „F“ grasina SMS

19 mlrd. JAV dolerių (48,5 mlrd. litų) – nesuvokiami pinigai. Už tokią sumą galima padengti Ukrainos paskolą, nupirkti 4 lėktuvnešius, tiek pat dangoraižių arba 678 branduolines bombas. „Facebook“ tokią sumą nusprendė skirti išmaniojo telefono programėlei.

Pirmieji 26 drambliai Lietuvoje

Jeigu Lietuva nuo kitų metų įsives eurą, mūsų šalį pasieks 132 mln. vienetų euro banknotų, t. y. 114 t sveriantis pinigų maišas. Tai prilygsta 26 drambliams. Šiam sunkiasvoriui pasitikti Lietuvos verslininkai ir politikai pradėjo ruoštis jau dabar.

Gyvenime generalinių repeticijų nebūna

Retas darbuotojas nesijaudina, kai vadovas iškviečia „ant kilimėlio“. Juolab dažnai manoma, kad vadovai nesupranta eilinių darbuotojų problemų, nes negali įsijausti į jų poziciją. Draudimo bendrovės ERGO vadovo Kęstučio Bagdonavičiaus kabinete „kilimėlio“ nėra, o ir jo paties pirmasis karjeros laiptas buvo referento pareigos.

Biurų bumas konkurencijos neįsuks

Stiklas – neatskiriama modernaus miesto kraštovaizdžio detalė. Dar prieš porą dešimtmečių su pavydu stebėjome stiklo pastatais puoštus Vakarų Europos miestus. Dabar geltonieji kranai dar labiau blizgėti leis ir Vilniui.

Duomenys keičiasi, verslo analitika lieka tokia pat

Verslo analitikos pradmenis, to net nežinodami, moksleiviai gauna pildydami „Microsoft Excel“ lenteles. Šio amato specialistai yra vertinami visame pasaulyje. Tik sėkmingai veikiantys verslininkai gali nusisamdyti profesionalus. Tačiau skaitmeninės verslo analitikos profesionalas Peteris Myersas teigia, kad ir šie kadaise pradėjo nuo „Excel“.

Leidinį prenumeruokite ČIA.

Close

 

 

Dienos klausimas

Ar planuojate įsigyti NT dar šiais metais?

 

Dienos citata

Įsivedus eurą nuo 2015 metų pradžios valstybės rinkliavos nedidės, o valstybė gali parodyti pavyzdį, kaip reikia elgtis perskaičiuojant kainas iš litų į eurus.

Finansų minsitras Rimantas Šadžius

Archyvas

Dienos skaičius

40 proc.

Tiek vidutinis kainų lygis Lietuvoje yra mažesnis nei ES vidurkis.

Archyvas