Ekonomika.lt nr. 149

2014-03-24 10:23

 Naujausiame savaitraščio numeryje skaitykite:

Investuosime ar tik įsisavinsime

Kokių problemų gali kelti viena kryptimi keliaujantys pinigų maišai iš Briuselio į Lietuvą? Ko daugiau reikia valstybei, norinčiai pragyvenimo lygiu pasivyti turtingąsias ES šalis? Pagalvokime iš naujo. Plaukiantys pinigai iš Europos širdies, panašu, tvirto ekonominio stuburo kol kas valstybei nekuria.

„Rimti bičai“ politikos nesiima

Ir vėl rašome apie Rusiją. Ir vėl apie karą. Ir vėl apie ekonominį. Bet dabar jau savi šaudo į savus.

Sulčiaspaudė dirba visu pajėgumu

Lietuviškas nišinis verslas, spaudžiantis mūsų ūkiuose subrandintų vaisių sultis, ne tik užkariavo Lietuvos rinką, bet ir sėkmingai plečiasi šalyse kaimynėse.

Už nemokamą mediciną susimokėti dar negalima

Pilietis geriausiai žino, kaip jam reikia elgtis. Vis dėlto kartais jis tiesiog nori sukišti du virbalus į elektros lizdą. Pagal tokią empatiją jau dvidešimt metų yra tvarkoma Lietuvos sveikatos apsaugos sistema, nes už pacientą sprendžia ministras.

Oligarchai – bėgantis taikinys

Atominio ginklo amžiuje tik trys lyderiai sugebėjo plėsti savo šalies teritoriją karine jėga. Irako diktatoriaus Saddamo Husseino ir Jugoslavijos vadovo Slobodano Miloševičiaus likimą žino daugelis. Tačiau trečiasis labiausiai baiminasi ne tribunolo ir atominio karo, o savo šalies verslininkų.

Inovacija svarbiau už prekės ženklą

Lietuvoje viešėdamas „Huawei“ Europos regiono vadovas Leo Sunas teigė, kad šiandien telekomunikacijų rinkoje ypač svarbūs yra į klientų poreikius orientuoti sprendimai.

Lietuvai – latviškas euro scenarijus

Visuomenėje vis dar netyla diskusijos dėl euro poreikio ir jo naudos šalies ekonomikai, tačiau, specialistų teigimu, tokiems klausimams seniai nebe laikas. Atėjo metas klausti, kaip tam pasiruošti, o ne diskutuoti dėl jo reikiamybės.

Etiško programišiaus požiūris į internetą

Pirmuoju Europos etišku programišiumi laikomas Marco Ricca dalijasi įžvalgomis apie interneto ateitį.

Leidinį prenumeruokite ČIA.

Close

 

 

Dienos klausimas

Ar planuojate įsigyti NT dar šiais metais?

 

Dienos citata

Įsivedus eurą nuo 2015 metų pradžios valstybės rinkliavos nedidės, o valstybė gali parodyti pavyzdį, kaip reikia elgtis perskaičiuojant kainas iš litų į eurus.

Finansų minsitras Rimantas Šadžius

Archyvas

Dienos skaičius

40 proc.

Tiek vidutinis kainų lygis Lietuvoje yra mažesnis nei ES vidurkis.

Archyvas