Ekonomika.lt nr. 151

Ekonomika.lt

2014-04-14 09:57

Naujausiame savaitraščio numeryje skaitykite:

Euro baimės akys plačios

Ekonomistai žeria argumentus, kad įsivesti eurą Lietuvai bus naudinga, tačiau visuomenėje vyrauja chaosas. Kai kurie savaitraščio „Ekonomika.lt“ kalbinti smulkieji verslininkai euro įvedimą sieja su apokalipse.

Viskas brangs

Tolumoje girdimas artėjančio euro traukinio griausmas suskaldė visuomenę į dvi dalis. Vieni jau ruošiasi eiti į peroną, nes atvažiuojančio traukinio nekantraudami laukia.

Vieną kurortą keis kitas

Vilniečiams jau pažįstamoje vietoje Žvėryne vietoj kavinės „Jalta“ gegužę duris atvers naujas restoranas – „Panama“. Jo koncepcija ir pavadinimo idėja kilo iš visiems pažįstamos vaikystės knygos „Panama labai graži“.

Už dovanotą nuolaidą – didesnė sąskaita

Atostogų ar komandiruočių metu retas skambina į Lietuvą vien norėdamas smagiai pasikalbėti, mat sąskaita mėnesio gale galėtų pasiekti net lietuviškojo palydovo orbitą. Europos Sąjunga žada tokią realybę paversti tik prisiminimu.

Kai palaikymas „Facebook“ smukdo verslą

Populiariausias pasaulio interneto tinklalapis verslui yra patrauklus dėl nulinio mokesčio ir potencialių klientų pasiekiamumo. Vis dėlto, kai už papildomą populiarumą pradedama mokėti, tai gali ne tik sukelti atvirkštinę reakciją, bet ir kainuoti milijonus.

Apdovanoti Lietuvos metų „Verslo švyturiai“

Verslo bendruomenė nuo šiol turės dar šešis sėkmingos ir atsakingos veiklos pavyzdžius.

Problema ir vartotojams, ir konkurentams

Kasmet Lietuvoje daugėja skundų dėl neteisėto asmeninių duomenų naudojimo, tačiau verslas kol kas telerinkodaros atsisakyti nežada. Pagal dabar galiojančius Asmens duomenų teisinės apsaugos ir Elektroninių ryšių įstatymus bet kokia veikla, kurią vykdant be žmogaus sutikimo yra naudojami asmeniniai jo duomenys, laikoma neteisėta. Tačiau realybė yra visai kitokia.

Bitkoinai trumpina kelią į pasaulio rinkas

Kiekvienas piniginis vienetas yra paremtas realia verte, tačiau JAV kriptoekonomistas Jonas Matonis mano, kad pasaulio ekonomiką iš esmės gali pakeisti valiuta, paremta kompiuteriniais skaičiavimais.

Leidinį prenumeruokite ČIA.

Close

 

 

Dienos klausimas

Ar planuojate įsigyti NT dar šiais metais?

 

Dienos citata

Įsivedus eurą nuo 2015 metų pradžios valstybės rinkliavos nedidės, o valstybė gali parodyti pavyzdį, kaip reikia elgtis perskaičiuojant kainas iš litų į eurus.

Finansų minsitras Rimantas Šadžius

Archyvas

Dienos skaičius

40 proc.

Tiek vidutinis kainų lygis Lietuvoje yra mažesnis nei ES vidurkis.

Archyvas