Ekonomika.lt nr. 153

Ekonomika.lt

2014-04-28 10:07

Naujausiame savaitraščio numeryje skaitykite:

Milijonai regionams, šnipštas verslui

Verslui regionuose skatinti kasmet skiriami milijonai Europos Sąjungos (ES) paramos lėšų, tačiau ekonominiai ir demografiniai rodikliai iškalbingi. Ką regionuose keičia ES pinigai?

„Turbo“ mygtukas, arba dekada ES

Cepelinų Briuselio centrinėje aikštėje šiandien nusipirkti neįmanoma. Tačiau priekaištauti dėl to galime tik reklamų kūrėjams, nes per dekadą Europos Sąjungoje pasiekėme daugiau.

Kai pinigai nėra svarbiausi

Įprasta su pasitenkinimu kalbėti apie stambius užsienio ivestuotojus Lietuvoje. O štai vokietis Frankas Kulikauskas į Vilnių atvyko prieš keliolika metų ir dabar turi vieną įdomiausių turizmo verslų.

Rusijos sankcijos per daug negąsdina

Neretai, analizuojant kokią nors situaciją, galima įsitikinti, kad lazda turi du galus. Tą patį galima pasakyti ir apie Vakarų taikomų sankcijų Rusijai poveikį. Pirmosios Vakarų paskelbtos sankcijos buvo skirtos 21 Rusijos piliečiui. Jos gausiai kritikuotos dėl neadekvatumo, Rusijai aneksavus Krymą.

Lietuvą tildo tuščia piniginė

Pavasaris. Ir vėl aktualu kalbėti apie turizmą bei bandyti nuspėti, kiek užsienio atostogautojų pasirinks Lietuvą kaip savo poilsio oazę. Tačiau šiais metais turizmo rinkoje jaučiamas nerimas, mat vos prasidedant sezonui ji laikinai gali likti be finansavimo.

Klientams vien pažadų nebeužtenka

Ekspertai spėja, kad vienodėjant konkurencingų ženklų prekėms ir paslaugoms, ateityje verslas turės skirti dar didesnį dėmesį klientų aptarnavimo kokybei ir norams.

M&A rinką išjudino lenkai

Įsigyti konkurentą neabejotinai yra nuožmiausias plėtros žingsnis versle. Deja, pastaraisiais metais Lietuvos rinka tokiu judėjimu nepasižymėjo. Šiemet pirmieji drąsiausiai į Lietuvos rinką įžengė PZU. Ir tai tik pradžia.

Technologijos prieš pirmtakus

Mobilusis telefonas, GPS imtuvas, socialiniai tinklai, informacijos sklaida, debesų technologijos atrodo savaime suprantami dalykai. Tačiau, juos suvienijus, pasaulis keičiasi ir greitėja.

Leidinį prenumeruokite ČIA.

Close

 

 

Dienos klausimas

Ar planuojate įsigyti NT dar šiais metais?

 

Dienos citata

Įsivedus eurą nuo 2015 metų pradžios valstybės rinkliavos nedidės, o valstybė gali parodyti pavyzdį, kaip reikia elgtis perskaičiuojant kainas iš litų į eurus.

Finansų minsitras Rimantas Šadžius

Archyvas

Dienos skaičius

40 proc.

Tiek vidutinis kainų lygis Lietuvoje yra mažesnis nei ES vidurkis.

Archyvas