Darbuotojų motyvaciją kelia ne atlyginimas, teigia specialistė
Žinių radijas
2014-04-20 12:49

Personalo atrankos įmonės „Manpower“ direktorė Božena Petikonis – Šabanienė tikina, kad šiandien vis paprasčiau susirasti darbą, nes atsiranda daugiau naujai kuriamų darbo vietų. Taip pat pašnekovė pabrėžia, kad augant konkurencijai tarp verslo įmonių, darbdaviai turi labiau koncentruotis į darbuotojų motyvacijos kėlimą, kad šie norėtų produktyviai dirbti jį pasamdžiusiai kompanijai.

Pasak pašnekovės, dažniausiai darbdaviai ieško tarpdisciplininių darbuotojų – turinčių keletą kompentencijų iš įvairių sričių.

„Tokia tendencija yra ir visame pasaulyje. Didesnis poreikis yra toms profesijoms ar pozicijoms, kur yra derinama keletas kompentencijų. Populiariausios iš jų – vadybinės, pardavimo žinios, derinamos su inžinerinėmis, informacinių technologijų (IT), techninėmis žiniomis“, - teigia specialistė.

Jos teigimu, ateityje tokių specialistų paklausa tik didės, tačiau dėmesys nemažės ir tam tikrų sričių asams. Taip pat B. Petikonis – Šabanienė patikino, kad darbdaviai vis dažniau ieško lojalių, atsakingų darbuotojų, o tam, kad juos „išlaikytų“, įdeda papildomų pastangų.

„Darbdaviai supranta, kad jie turi išlaikyti darbuotojus. Jie įdeda papildomas pastangas, įveda sistemas jiems motyvuoti“, - teigia specialistė.

Kandidatai nori įdomaus darbo ir draugiškos atmosferos


„Manpower“ grupė atliko tyrimą, kada buvo apklausta 20 šalių iš Europos, Azijos, Afrikos. Jų klausėme, ar planuojama samdyti naujų darbuotojų 2014-ųjų m. antrąjį ketvirtį. Iš visų jų atsakymas buvo teigiamas. Tai rodo, kad konkurencija tikrai auga. Darbdaviams dėl darbuotojų paieškos ir išlaikymo reikės gal ne kovoti, bet pasistengti tai tikrai“, - „Žinių radijo“ laidoje „Ryto espresso“ sakė pašnekovė.

„Manyčiau, kad įmonės netgi labiau turėtų susikoncentruoti į išlaikymą. Kiekvienos profesijos žmogui rūpi skirtingi dalykai. Vienam – infrastruktūra, kitam – įdomios užduotys. Vis dažniau iš kandidatų girdime, kad jie nori įdomaus darbo ir draugiškos atmosferos darbe“, - sako B. Petikonis – Šabanienė.