A. Butkevičius STT provokaciją prieš socialdemokratus vadina sąmokslo teorija


Dmitrijaus Radlinsko (Fotodiena) nuotr.

BNS

2013-06-04 10:28

  Premjeras Algirdas Butkevičius sako neturintis tikros informacijos apie tariamas Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) provokacijas prieš socialdemokratus.

„(...) Čia reikia palaukti ir neužbėgti įvykiams už akių, nes gali būti įvairiausių ir kitokių sąmokslo teorijų. Reikia pirmiausia turėti tikrą informaciją, turi ji būti pagrįsta, ir po to bus galima daryti tam tikras išvadas“, - žurnalistams antradienį sakė premjeras.

Tuo metu Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas kreipėsi į STT vadovą prašydamas įvertinti spaudos publikaciją dėl galbūt neteisėtų STT agentų veiksmų.

"Publikacijoje nurodytos tyrimų detalės kelia susirūpinimą ir gali sukelti abejones dėl tarnybos veikloje taikomų metodų pagrįstumo, todėl STT prašoma pateikti išsamesnę informaciją komitetui šiuo klausimu", - teigiama A.Paulausko pranešime.

Dienraštis "Lietuvos rytas" šeštadienį paskelbė neva STT rengė provokacijas prieš socialdemokratus Romą Adomavičių, Algirdą Butkevičių, Juozą Oleką.

Neoficialiomis žiniomis, "Lietuvos ryto" publikacijoje minimas asmuo, liudijęs apie galimas STT provokacijas, savo "medžiagą" dar vasarį siūlė ir kitoms žiniasklaidos priemonėms. Tačiau dėl pagrįstumo stokos kitos žiniasklaidos priemonės šią informaciją platinti atsisakė.

STT pirmadienį pareiškė, kad "nerengė ir niekada neskatino kitų asmenų rengti jokių provokacijų nei prieš publikacijoje minimus, nei prieš kitus šalies politikus".

Publikacija minėtame dienraštyje pasirodė prieš STT paskelbiant apie baigtą ikiteisminį tyrimą, kuriame įtarimai dėl prekybos poveikiu pareikšti Vilniaus vicemerui socialdemokratui R.Adomavičiui.

Pasak STT pranešimo, būdamas Vilniaus miesto savivaldybei priklausančios bendrovės "Vilniaus vandenys" stebėtojų tarybos narys R.Adomavičius, žadėdamas pasinaudoti savo tarnyba, įgaliojimais ir pažintimis, reikalavo ir priėmė didelės vertės kyšį - 40 tūkst. litų.

"Manęs nebuvo informavęs nė vienas partijos bičiulis, apie kuriuos ten yra rašoma", - antradienį sakė A.Butkevičius, paklaustas, ar neva STT provokacijoms verbuoti partiečiai jį apie tai buvo informavę.

"Jeigu tokie dalykai tikrai pasitvirtins, tai faktiškai turės būti atliktos didžiulės reformos teisėsaugos sistemoje ir, aš manau, kad tokie dalykai tikrai nebus toleruojami", - taip pat sakė premjeras.

Dėl "Lietuvos ryto" publikacijos Socialdemokratų partija kreipėsi į Seimo Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisiją, kuriai vadovauja socialdemokratas Darius Petrošius.

Minėtoje publikacijoje teigta, kad už pažadą, jog bus atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės, buvęs "Vilniaus vandenų" generalinis direktorius Darius Norkus į savo partijos kolegos R.Adomavičiaus mašiną slapta įmetė STT pažymėtus pinigus – 40 tūkst. litų.

Tačiau pats R.Adomavičius yra aiškinęs, kad stambi grynųjų suma, kurią STT rado jo rankinėje, buvo jo asmeninės lėšos, skirtos Seimo rinkimų kampanijai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Close

Silpnos mokyklos įžiebė ginčą: ministerija joms pumpuos pinigus, bet Seimas nori pokyčių

Lietuvos moksleivių pasiekimams nežibant, o vyresnių klasių moksleivių pasiekimams keliant nerimą, Švietimo ir mokslo ministerija silpnąsias šalies mokyklas skatins pinigais, skirdama joms vadinamuosius kokybės krepšelius. ...

Patvirtinta pensijų reforma: kaupimas keisis

Seime kelią prasiskynė tiek mokesčių, tiek pensijų reforma. Priėmus Pensijų kaupimo įstatymą, visi gyventojai automatiškai bus įtraukiami į pensijų kaupimą, su galimybe atsisakyti. Žmogus turės 3 proc. nuo savo atlyginimo atsidėti ateičiai ...

Seimas apsisprendė: keisis gyventojų mokami mokesčiai

Seime skubos tvarka priimta mokesčių reforma, kuri, prezidentei patvirtinus, įsigaliotų jau nuo 2019 metų sausio 1 dienos. Pokyčiai palies kiekvieną šalies darbuotoją. Seimo rytiniame posėdyje nuspręsta sujungti darbuotojo ir darbdavio ...

Seimas narsto pensijų reformą: linkstama link automatinio įtraukimo

Seime antradienį pradėta svarstyti Vyriausybės inicijuota pensijų kaupimo sistemos reforma. Po diskusijų parlamentarai pritarė automatiniam įtraukimui į II pensijų pakopą. Reformai pritarta komitetuose – praėjusią savaitę jai pritarė Seimo ...

Mokesčių reformos buldozeris važiuoja: pritarta nepaisant milijardinių praradimų biudžete

 Seimas antradienį po svarstymo pritarė parlamente suderintai kompromisinei trejų metų trukmės mokesčių sistemos reformai. Tiesa, svarstymo metu netrūko aštrių pasisakymų apie tai, kas laukia Lietuvos, priėmus tokius brangiai biudžetui ...

Nekilnojamojo turto mokestis stringa: kodėl gyvenantis Akmenėje turėtų mokėti, o Vilniuje – ne?

Vyriausybė siekia papildomai apmokestinti antrą ir tolimesnį būstą, tačiau konservatoriai pasigenda socialinio teisingumo, mat regionuose žmonės gali likti daug labiau nuskriausti. Vyriausybės pasiūlymą 0,3 proc. tarifu apmokestinti antrąjį, ...

Su rūkymu parlamentarai pasiryžę kovoti kainomis

Siūlymas branginti rūkymą sulaukia vis daugiau parlamentarų palaikymo ir gana lengvai kelią skinasi link galutinio svarstymo Seime. Finansų ministras Vilius Šapoka pristatė, kad siūloma nustatyti trejų metų akcizų didinimo planą tabako ...

Pažėrė kritikos mokesčių ir pensijų reformoms: nelygybė nemažės, iš kur bus finansų – nežinia

Ne visi į Seimą pakviesti specialistai pakalbėti apie mokesčių reformą suskubo liaupsinti Vyriausybės paruoštas reformas. Pabrėžta, kad kentės socialinė sritis – ateityje gali būti keblu finansuoti pensijas bei išmokas. O taip ...

9-oji D. Grybauskaitės metinė kalba išdavė: baigėsi galvų kapojimas

Jei politikai prezidentės Dalios Grybauskaitės metiniame pranešime pasigenda griežtumo, tai politologai – kritikos sau ir Vyriausybei. Metinė šalies vadovės kalba išsiskyrė alegorijų gausa, neatidus klausytojas galėjo ir ...

Prieš mokesčių aptarimą opozicija paliko Seimo salę

Seime po metinės LR prezidentės Dalios Grybauskaitės toliau turėjo vykti diskusija dėl mokesčių ir pensijų sistemų. Tačiau opozicija tarp pranešėjų pasigedo Lietuvos banko bent vieno atstovo, kuris pateiktų skirtingą nuomonę nei nori ...

 

 

Dienos klausimas

Ar planuojate įsigyti NT dar šiais metais?

 

Dienos citata

Įsivedus eurą nuo 2015 metų pradžios valstybės rinkliavos nedidės, o valstybė gali parodyti pavyzdį, kaip reikia elgtis perskaičiuojant kainas iš litų į eurus.

Finansų minsitras Rimantas Šadžius

Archyvas

Dienos skaičius

40 proc.

Tiek vidutinis kainų lygis Lietuvoje yra mažesnis nei ES vidurkis.

Archyvas