„Air Lituanica“ nekilnojamojo turto aferos Vertingas ir brangus turtas bus išparduotas pusvelčiui?


Organizatorių nuotr.

Vytautas Urbonas / Ekonomika.lt

2015-06-10 10:36

 Daug diskusijų kelianti avialinijų bendrovė „Air Lituanica“ gegužės 22 dieną pareiškė stabdanti veiklą. Apie šios įmonės finansinę padėtį informacijos nėra daug, tačiau šios įmonės viena iš pagrindinių akcininkių UAB „Start Vilnius“ valdo didelį Vilniaus savivaldybės perleistą turtą.

Atliekų saugojimo, rūšiavimo ir utilizavo teritorija, kurio vidutinė rinkos vertė 466 tūkst. 741 euras. Medicininių atliekų priėmimo ir šalinimo cechas (217 tūkst. 794 eurų vertė), medienos džiovykla (76 tūkst. 170 eurų), sandėliai, sklypai ir butai.

Kaip teigia Vilniaus tarybos narys Vidas Urbonavičius – savivaldybės nekilnojamas turtas buvo perleidžiamas „Start Vilniui“, tačiau de facto tai buvo skirtą finansuoti „Air Lituanica“.

„Vilniaus savivaldybė ir įstatymai neleido greitai parduoti nekilnojamo turto, o tuo tarpu perleidus turtą „Start Vilnius“, jie galėjo parduoti ne už norimą kainą, o už pirkėjo siūlomą kainą ir labai greitai turėti rankose pinigus. Tai čia buvo pagrindinis dalykas. Ir turto buvo perduota tikrai labai daug, nuo butų senamiestyje ir poilsio namų,“ – tikino V. Urbonavičius.

Tarybos narys tvirtino, kad su kolegomis kreipėsi į vyriausybės atstovą ir prašė apginti viešąjį interesą. Byla buvo laimėta ir „Start Vilnius“ buvo įpareigotas turtą gražinti savivaldybei. Tačiau tai tik vienas iš kelių sprendimų, kuris buvo anuliuotas.

„Su kitais dviem sprendimais, kokioje jie būsenoje yra, nežinau, bet mes esame dėl visų sprendimų kreipęsi. Tai manau anksčiau ar vėliau teismas turėtų tą turtą gražinti. Aišku nežinia kiek jo jau parduota. Tai de facto turėjo būti parduodami pusvelčiui, nes nieks ten nenorėjo pardavinėti už teisingą ar naudingiausią savivaldybei kainą. Tačiau čia ne tik UAB „Start Vilniu“ buvo perduotas savivaldybės nekilnojamas turtas, bet ir UAB „Grindai“ ir VšĮ „Vilniaus viešasis transportas“. Ši praktika yra ne vienetinė,“ – pasakojo Vidas Urbonavičius.

Mero pavaduotojas Valdas Benkunskas tikino, kad įstatinio kapitalo didinimas vyksta dviem būdais: vienas iš savivaldybės biudžeto, kitas nekilnojamuoju turtu.

„Nekilnojamo turto sąrašas yra labai didelis yra įvairuos turto ir mes visą laiką sakydavome, kad imdavo ten kokį nusidėvėjusį butą, ar kokį ten sandėliuką, kurio likutinė vertė yra artima nuliui. Tačiau nieks nevertino, kad objektai yra centrinėje miesto dalyje ir didžioji vertė yra žemės sklypai, kurie priklauso šiems objektams. Tad vertinant jų kainą nebuvo šie dalykai atspindėti,“ – įrodinėjo V. Benkunskas.

Tv3.lt primena, kad UAB „Start Vilnius“ yra garantavusi savo turtu už „Air Lituanica“ paimtą 1 mln. 563 tūkst. eurų (5 400 000Lt) paskolą iš Šiaulių banko. Užstatytas turtas, kuriuo garantavo yra: trys pastatai – Medicininių atliekų šalinimo cechas, Medienos džiovykla ir sandėlis (adresu Kuro g. 17), Darbo biržai išnuomoti pastatai (adresu J. Kubiliaus g. 2 ir Žukausko g. 15) ir turtinė žemės sklypų prie Darbo biržos nuomos teisė bei pajamos ir nuomos sutarčių.

- Vytautas Urbonas

Close

Per rugsėjį – įstaigose beveik 200 darbuotojų mažiau

Valstybės tarnybos departamento duomenimis, per rugsėjo mėnesį Lietuvos valstybės ir savivaldybių įstaigose užimtų pareigybių skaičius sumažėjo 194. Labiausiai sumažėjo valstybės tarnybos korpusas.

17-os „Rimi“ ir „Iki“ parduotuvių perleidimas - miglotas

Konkurencijos tarybai leidus susijungti prekybos tinklams „Rimi“ ir „Iki“, bendrovės „Rimi Lietuva“ įsipareigojimas parduoti ar kitaip perleisti 17 iš 287 parduotuvių kol kas apgaubtas migla.

Kritinė situacija Baltarusijos pasienyje: para atsieina 100 tūkst. eurų

Ilgų eilių pasienyje su Baltarusija problema, kaip ir legendinė Vilniaus oro uosto taksistų problema, atrodo amžinos ir niekaip neįveikiamos nors ir dedama daug pastangų. O juk prastovos pasienyje trikdo darbą Lietuvos vežėjams, kurie sukuria apie 6 proc. šalies bendrojo produkto.

„Sodros“ „vyšniniai vokeliai“ privertė lietuvius pasitikrinti būsimą pensiją

Kas septinto gyventojo, iš „Sodros“ sulaukusio „vyšninio voko“, alga nuo gegužės perkopė minimalaus mėnesio atlyginimo dydį. „Vyšninių vokų“ gavėjų atlyginimai vidutiniškai padidėjo 55 proc. o „Sodra“ per keturis mėnesius iš jų surinko 17 mln. eurų daugiau socialinio draudimo įmokų.

Seimūnų akiratyje – valstybinės įmonės: siūlo privatizuoti

 Valstybės kontrolei pristačius įžvalgas, kad toli gražu ne visos valstybės ar savivaldybių valdomos įmonės neša pelną ar dirba tikslingai, Seimo nariai suskubo klausti – kam išvis reikalingos tokios įmonės. Parlamentarų ...

Pažadai it iš gausybės rago: kitąmet – didesnė alga ir pensijos

 Kitąmet daugumos šalies gyventojų laukia džiuginančios permainos, tikina Finansų bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Planuojama, jog kils minimali alga, pensijos, gerės sąlygos individualia veikla užsiimantiems, ketinama ...

„Rimi“ ir „Iki“ sandoriui – žalia šviesa

Konkurencijos taryba uždegė žalią šviesą 213 mln. eurų vertės prekybos tinklų „Rimi“ ir „Iki“ pirkimo-pardavimo sandoriui.

„Providence“ užbaigė TV3 įsigijimą: jau kitąmet Lietuvos žiūrovai sulauks pokyčių

Gavusi visus patvirtinimus, JAV bendrovė Providence Equity Partners (PEP) baigė įsigijimo procesą ir tapo iki šiol MTG valdytų nemokamos ir mokamos televizijos, taip pat interneto bei radijo verslų Baltijos šalyse savininke. Už šiuos verslus bendrovė sumokėjo 115 milijonų eurų, informavo naujai paskirtas All Media Baltics vykdantysis valdybos pirmininkas Pierre Danon.

Naujausia statistika: Lietuvoje nupirkta daugiausiai naujų automobilių iš visos ES

Naujų automobilių pardavimų augimas Lietuvoje per tris šių metų ketvirčius buvo didžiausias visoje Europos Sąjungoje (ES), skelbia Europos automobilių gamintojų asociacija (ACEA).

Paskelbė Lietuvos miestų TOP dešimtuką, kurie sulaukia didžiausio susidomėjimo

Žiniasklaidos dėmesys, skiriamas didiesiems Lietuvos miestams, pasiskirsto daugmaž tolygiai pagal jų dydį ir ekonominį pajėgumą. Tuo tarpu kurortai ir kurortinės vietovės viešojoje erdvėje dėl dėmesio konkuruoja stipriau, neatsižvelgiant į miesto gyventojų skaičių.

 

 

Dienos klausimas

Ar planuojate įsigyti NT dar šiais metais?

 

Dienos citata

Įsivedus eurą nuo 2015 metų pradžios valstybės rinkliavos nedidės, o valstybė gali parodyti pavyzdį, kaip reikia elgtis perskaičiuojant kainas iš litų į eurus.

Finansų minsitras Rimantas Šadžius

Archyvas

Dienos skaičius

40 proc.

Tiek vidutinis kainų lygis Lietuvoje yra mažesnis nei ES vidurkis.

Archyvas