Akcijų rinkas purto nervinis tikas


AFP/SCANPIX nuotr.

Atnaujinta:2011-08-19 12:30

Elta

2011-08-19 07:15

Prislėgta ir Rusijos akcijų rinką

Penktadienį nerimas dėl naujos krizės prislėgė ir Rusijos akcijų rinką.

"Pagrindinės naujos panikos bangos priežastys tos pačios - prasti JAV ekonomikos duomenys, taip pat nežinia dėl Europos skolų krizės sprendimo būdų", - teigia "Nord Capital" atstovas Vladimiras Rožankovskis.

Maskvos tarpbankinės valiutų biržos indeksas sumažėjo 2,78 proc., iki 1412,48 punkto. RTS biržos indeksas smuko 3,02 proc., iki 1536,30 punkto.

JAV pranešė, kad liepą pramonės aktyvumas JAV vidurio Atlanto regione buvo žemiausias nuo 2009-ųjų kovo. Taip pat pranešta apie liepą JAV sumažėjusius būsto pardavimus ir išaugusį prašymų gauti bedarbio pašalpą skaičių. Šios naujienos tik sustiprino nerimą, kad JAV ekonomika juda naujos recesijos link.

Europoje Prancūzijos indeksas CAC 40 sumažėjo 2,58 proc., Didžiosios Britanijos FTSE 100 - 2,76 proc., o Vokietijos DAX - 3,25 proc.

Europoje didžiausias nuosmukis nuo 2009 metų

Ketvirtadienį Europos akcijų rinka išgyveno smarkų nuosmukį, sureagavusi į naujausius statistinius duomenis. Labiausiai atpigo Europos bankų, ypač „Barclays“, „Societe Generale“ ir „Commerzbank“, akcijos (10,5–11,6 proc.).

Europos akcijų indeksas „FTSEurofirst 300“ ketvirtadienį smuko 4,94 proc., iki 923,85 punkto – tai didžiausias nuosmukis nuo 2009 m. kovo.

Didžiosios Britanijos indeksas FTSE 100 ketvirtadienį sumažėjo 4,49 proc., iki 5092,23 punkto, Vokietijos DAX smuko 5,82 proc., iki 5602,80 punkto, Prancūzijos CAC 40 sumažėjo 5,48 proc., iki 3076,04 punkto.

Nerimas dėl pasaulio ekonomikos būklės prislėgė Azijos akcijų rinką

Penktadienį Azijos akcijų rinka smuko, nes prasti JAV ekonominiai duomenys sustiprino nerimą dėl pasaulio ekonomikos sulėtėjimo, praneša BBC.

Tokijo akcijų biržos pagrindinis indeksas "Nikkei" sumažėjo 2 proc., o pagrindinis Seulo akcijų biržos indeksas KOSPI - 4,5 proc.

Ketvirtadienį smarkiai smuko JAV ir Europos akcijų rinkos.

Investuotojai nerimauja, kad pasaulio ekonomikos augimas lėtėja daugiau nei iš pradžių manyta, o pagrindines rinkas ištiks recesija.

 

Naujos krizės baimė prislėgė JAV akcijų rinką

Auganti baimė dėl naujos recesijos ketvirtadienį prislėgė JAV akcijų rinką.

Rinka neigiamai reagavo į sustiprėjusį nerimą dėl galimai prastos Europos bankų būklės, taip pat į nuviliančius duomenis apie JAV gamybos pramonę ir darbo rinką.

"Dow Jones" indeksas penktadienį sumažėjo 3,68 proc., iki 10990,58 punkto, "S&P 500" sumažėjo 4,46 proc. ir sudarė 1140,65 punkto, o "Nasdaq Composite" smuko 5,22 proc., iki 2380,43 punkto.

Išaugus benzino kainoms liepą JAV vartotojų kainos padidėjo daugiau nei prognozuota. JAV darbo departamentas pranešė, kad šalies vartotojų kainų indeksas (CPI) liepą pakilo 0,5 proc. - tai didžiausias prieaugis nuo kovo mėnesio. Analitikų prognozėmis, infliacija liepą paspartėjo iki 0,2 procento. Birželį JAV vartotojų kainų indeksas sumažėjo 0,2 proc.

Paraiškų dėl bedarbio pašalpos skaičius JAV per praėjusią savaitę išaugo iki 408 tūkst., tuo tarpu analitikai prognozavo, kad šis rodiklis išaugs iki 400 tūkst.

Elta

Close

Dėl subsidijos pirmam būstui kreipėsi šimtai: paramą gaus ne visi

 Dėl subsidijos jaunoms šeimoms pirmam būstui regionuose, rugsėjo 4 d. duomenimis, kreipėsi 840 jaunų šeimų. Iš visų pateiktų prašymų 46 proc. prašymų buvo iš jaunų šeimų su vienu vaiku, 27 ...

Įspėjo: žmonės neturi būti baudžiami už tai, kad ieško geriausio paskolos pasiūlymo

 Gavus signalų, kad dėl aktyvaus domėjimosi ir paskolų pasiūlymų lyginimo gali brangti skolinimasis, Lietuvos bankas siunčia žinią rinkos dalyviams: kredito davėjai ir kredito reitingų kūrėjai klientus turi vertinti objektyviai ir nebausti jų ...

„Sodra“ perspėjo apie naują sukčių gudrybę: būkite budrūs

 Prasidėjus senatvės pensijų perskaičiavimui „Sodra“ sulaukė ir nerimą keliančių žinių iš gyventojų. Pranešta, kad kai kurie vyresnio amžiaus gyventojai sulaukė „svečių“, prisistačiusių esą iš ...

Ekspertai pataria, kaip išvengti grėsmių banko sąskaitai

 Lietuvai pasitvirtinus nacionalinę kibernetinio saugumo strategiją, virtualioje erdvėje kylančioms grėsmėms įvardyti ir išvengti valstybė skirs dar daugiau dėmesio. Nuo ko pradėti vartotojui, kurio dažniausiai naudojami įrankiai ...

100 tūkstančių gyventojų sulaukė „Sodros“ priminimų sumokėti skolas

 Daugiau nei 100 tūkstančių gyventojų, kurie privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas turi sumokėti patys, „Sodra“ išsiuntė priminimus sumokėti įmokas, kurios siekia nuo 36 iki 903 eurų. Iš viso išsiųsta ...

Paskola suteikia galimybę renovuoti sodybą ar butą

Daugelis šeimų, susidūrusių su gyvenamojo būsto renovavimu ar atnaujinimo darbais yra pastebėjusios, jog tiek kosmetinis, tiek didesnis remontas pareikalauja plačiai atverti piniginę. Įvairių įrankių, baldų įsigijimas, užmokesčiai ...

VMI siunčia priminimą tūkstančiams lietuvių: galite susigrąžinti permoką

 Valstybinė mokesčių inspekcija informuoja, kad visiems laiku bei teisingai užpildžiusiems ir pajamų deklaracijas pateikusiems gyventojams, pervedė Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) permokas, rašoma išplatintame ...

Įsigalioja mokėjimų įstatymo pakeitimai: vartotojų laukia pokyčiai

 Šiandien įsigalioję Mokėjimų įstatymo pakeitimai sustiprins vartotojų interesų apsaugą. Jie įpareigoja rinkos dalyvius daugiau dėmesio skirti mokėjimų saugumui, o įvykus incidentui, didesnę nuostolių dalį prisiimti sau, rašoma ...

Lietuvos bankas ėmėsi veiksmų: blokuos apie 70 interneto svetainių

 Lietuvos banko nurodymu interneto svetainė www.globalfxm.com (AllProTech OÜ), nelegaliai siūliusi ir teikusi investicines paslaugas, lankytojams jau nepasiekiama. Iki metų pabaigos siekiama blokuoti apie 70 panašių interneto ...

„Sodra“ paruošė nemalonią dovaną: jau siunčiami laiškai

 „Sodra“ šiandien išsiuntė pranešimus 6321 gyventojui, kuriam šį mėnesį gali tekti savarankiškai sumokėti privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmoką. Pranešimai patalpinti ...

 

 

Dienos klausimas

Ar planuojate įsigyti NT dar šiais metais?

 

Dienos citata

Įsivedus eurą nuo 2015 metų pradžios valstybės rinkliavos nedidės, o valstybė gali parodyti pavyzdį, kaip reikia elgtis perskaičiuojant kainas iš litų į eurus.

Finansų minsitras Rimantas Šadžius

Archyvas

Dienos skaičius

40 proc.

Tiek vidutinis kainų lygis Lietuvoje yra mažesnis nei ES vidurkis.

Archyvas