Andrius Janukonis


2011-05-30 10:12

Lietuviško kapitalo koncerno ICOR (buvusio ,,Rubicon Group”) prezidentas. Bendri įmonių grupės ICOR pardavimų rezultatai: 742 mln. (2010 m. prognozė); 668 mln. (2009 m.), 613 mln. Lt (2008 m.).

Koncernas valdo daugybę bendrovių, tarp kurių komunalines paslaugas teikianti įmonė „City Service“, didžiausia pramonės ir energetikos projektus įgyvendinanti įmonių grupė Lietuvoje „Axis Industries“, įmonė, teikianti energetikos objektų projektavimo, montavimo paslaugas „Axis Power“, „Realco“ – stambių nekilnojamojo turto projektų vystymas, prekybos centras "Ozas", „SEVEN entertainment“ – didžiausia šalyje pramogų verslo kompanijų grupė, „Vilniaus pramogų parkas“, „Bionovus“ – biokuro gamybos ir ekologijos verslo bendrovė, ruošianti efektyviam naudojimui atsinaujinančius energijos šaltinius ir plėtojanti kitus stambius ekologinius projektus, „Ecoservice“ – didžiausius komunalinių atliekų rūšiavimo pajėgumus turinti bendrovė Baltijos šalyse ir kt.

A. Janukonis gimė 1971 metais inžinierių šeimoje. Baigė Jonavos trečiąją vidurinę mokyklą. Įstojo į Vilniaus universiteto Teisės fakultetą. 1993 m. įgijo teisininko kvalifikaciją.

Sulaukęs 18 metų, Andrius Janukonis kartu su verslo partneriu įkūrė kooperatinę bendrovę „Rubicon“, žyminčią koncerno Rubicon Group pradžią. ,,Rubicon” pirmoji Lietuvoje – pradėjo prekiauti dujų skaitikliais, o nuo 1996 metų – vandens ir šilumos skaitikliais, juos diegė gamino.

Vėliau A.Janukonis įkūrė energetikos bendroves, atstovavo Prancūzijos bendrovei Dalkia. Dėl pernelyg familiarių ryšių su vietos bei nacionaliniais politikais pateko į verslo konkurentų, LR specialiųjų tarnybų, teisėsaugos, o kartu ir į konkurentų valdomos žiniasklaidos akiratį.

Skandale dėl Seimo narių korupcijos buvo nustatyta, kad Andrius Janukonis neleistinai (nebūdamas registruotu lobistu) darė įtaką Seime ragindamas juos mažinti į Lietuvą iš Rusijos importuojamo iškastinio kuro tarpininkų pelno maržą ir priimant su tuo susijusius įstatymus bei svarstant jų projektus. Jo pavardė taip pat figūravo vadinamajame „Abonento“ skandale.

Ekonomika.lt duomenimis, verslininkas valdo turto už 175 mln. litų.

Close

 

 

Dienos klausimas

Ar planuojate įsigyti NT dar šiais metais?

 

Dienos citata

Įsivedus eurą nuo 2015 metų pradžios valstybės rinkliavos nedidės, o valstybė gali parodyti pavyzdį, kaip reikia elgtis perskaičiuojant kainas iš litų į eurus.

Finansų minsitras Rimantas Šadžius

Archyvas

Dienos skaičius

40 proc.

Tiek vidutinis kainų lygis Lietuvoje yra mažesnis nei ES vidurkis.

Archyvas