Bedarbių armija Panevėžio negąsdina


Ievos Budzeikaitės (Fotodiena) nuotr.

Daiva Savickienė / Panevėžio balsas

2013-01-05 09:01

Vos įžengus į 2013-uosius Panevėžio darbo biržoje vėl pagausėjo bedarbių. Tai, kad metų pradžioje Darbo biržoje registruojama gerokai daugiau bedarbių nei kitu laiku, tapo jau įprastu reiškiniu.

Panevėžio darbo biržos direktoriaus pavaduotoja Audronė Biguzienė sako, kad per pusantros darbo dienos po Naujųjų metų Panevėžio darbo biržoje bedarbių skaičius šoktelėjo. Per tą laiką užsiregistravo apie 150 Panevėžio miesto ir rajono bedarbių, o visoje apskrityje – 239.

Naudojasi nuolaidomis

Tačiau tokia situacija Darbo biržos darbuotojų jau seniai nebestebina.

Taip būna kasmet. Dauguma besiregistruojančiųjų pirmomis dienomis paprastai dirba pagal verslo liudijimą. Metų pabaigoje jam pasibaigus nusprendžiama veiklą tęsti ir registruojamasi biržoje dėl lengvatų įsigyjant verslo liudijimą. Pasak A. Biguzienės, mieste teikiama daug paslaugų, registruojasi ir prekiaujantieji įvairiomis prekėmis. Kita vertus, registruojasi ne vien norintieji gauti pigesnį verslo liudijimą, bet ir asmenys, netekę darbo.

„Didelių atleidimų pastaruoju metu įmonėse nebuvo“, – tikina A. Biguzienė.

Pakoregavo statistikai

Sausio 1 dieną Panevėžio mieste nedarbo lygis buvo 12,7 procento, o visoje apskrityje – 13,47 procento. Palyginti su pernykščiais metais sunku, nes Statistikos departamentas patikslino gyventojų skaičių. Panevėžio darbo biržos direktoriaus pavaduotojos teigimu, nedarbo lygis skaičiuojamas nuo darbingo amžiaus žmonių, o jų mieste pagal statistiką sumažėjo. Vertinant ne procentais, o bedarbių skaičiumi, šiemet sausio 1-ąją bedarbių 1 600 mažiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu.

Šiemet neplanuojama, kad Panevėžio darbo biržoje itin daugės bedarbių. Darbdavių nuomonės apklausa parodė, kad didelių atleidimų jie nežada. Darbuotojų kaita bus, tačiau masinių atleidimų neturėtų būti. Tuo labiau kad ir tokių didelių įmonių, kaip kad buvo „Ekranas“, mieste nebėra.

Darbo biržoje registruota įvairių specialybių ir išsilavinimo bedarbių. Yra ir specialistų, ir nekvalifikuotų darbuotojų, ir ilgalaikių bedarbių.

Daug veiksnių

Pasak A. Biguzienės, specialybė nelemia įsidarbinimo. Būna atvejų, kai žmogus turi paklausią specialybę, tačiau ilgesnį laiką nedirba ir jam sunku įsidarbinti.

„Įsidarbinimą lemia gebėjimas realizuoti save, noras tai daryti ir daugelis kitų veiksnių“, – sako direktoriaus pavaduotoja.

Šiuo metu menkas įsidarbinimo galimybes turi kai kurių sričių inžinieriai: statybos, elektros, aplinkos apsaugos, kai kurių sričių pedagogai. Pavyzdžiui, šiuo metu sunku įsidarbinti kūno kultūros, pradinio ugdymo mokytojams, socialiniams pedagogams ir kt. Taip pat sunku darbo gauti turintiems profesinį išsilavinimą slaugytojo padėjėjams, kirpėjams, kosmetologams ir giminiškų profesijų darbuotojams, santechnikams, technikos priežiūros verslo darbuotojams, kompiuterinės įrangos derintojams.

- Daiva Savickienė

Panevėžio balsas

Close

Per rugsėjį – įstaigose beveik 200 darbuotojų mažiau

Valstybės tarnybos departamento duomenimis, per rugsėjo mėnesį Lietuvos valstybės ir savivaldybių įstaigose užimtų pareigybių skaičius sumažėjo 194. Labiausiai sumažėjo valstybės tarnybos korpusas.

Kritinė situacija Baltarusijos pasienyje: para atsieina 100 tūkst. eurų

Ilgų eilių pasienyje su Baltarusija problema, kaip ir legendinė Vilniaus oro uosto taksistų problema, atrodo amžinos ir niekaip neįveikiamos nors ir dedama daug pastangų. O juk prastovos pasienyje trikdo darbą Lietuvos vežėjams, kurie sukuria apie 6 proc. šalies bendrojo produkto.

„Sodros“ „vyšniniai vokeliai“ privertė lietuvius pasitikrinti būsimą pensiją

Kas septinto gyventojo, iš „Sodros“ sulaukusio „vyšninio voko“, alga nuo gegužės perkopė minimalaus mėnesio atlyginimo dydį. „Vyšninių vokų“ gavėjų atlyginimai vidutiniškai padidėjo 55 proc. o „Sodra“ per keturis mėnesius iš jų surinko 17 mln. eurų daugiau socialinio draudimo įmokų.

Seimūnų akiratyje – valstybinės įmonės: siūlo privatizuoti

 Valstybės kontrolei pristačius įžvalgas, kad toli gražu ne visos valstybės ar savivaldybių valdomos įmonės neša pelną ar dirba tikslingai, Seimo nariai suskubo klausti – kam išvis reikalingos tokios įmonės. Parlamentarų ...

Pažadai it iš gausybės rago: kitąmet – didesnė alga ir pensijos

 Kitąmet daugumos šalies gyventojų laukia džiuginančios permainos, tikina Finansų bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Planuojama, jog kils minimali alga, pensijos, gerės sąlygos individualia veikla užsiimantiems, ketinama ...

„Rimi“ ir „Iki“ sandoriui – žalia šviesa

Konkurencijos taryba uždegė žalią šviesą 213 mln. eurų vertės prekybos tinklų „Rimi“ ir „Iki“ pirkimo-pardavimo sandoriui.

„Providence“ užbaigė TV3 įsigijimą: jau kitąmet Lietuvos žiūrovai sulauks pokyčių

Gavusi visus patvirtinimus, JAV bendrovė Providence Equity Partners (PEP) baigė įsigijimo procesą ir tapo iki šiol MTG valdytų nemokamos ir mokamos televizijos, taip pat interneto bei radijo verslų Baltijos šalyse savininke. Už šiuos verslus bendrovė sumokėjo 115 milijonų eurų, informavo naujai paskirtas All Media Baltics vykdantysis valdybos pirmininkas Pierre Danon.

Naujausia statistika: Lietuvoje nupirkta daugiausiai naujų automobilių iš visos ES

Naujų automobilių pardavimų augimas Lietuvoje per tris šių metų ketvirčius buvo didžiausias visoje Europos Sąjungoje (ES), skelbia Europos automobilių gamintojų asociacija (ACEA).

Paskelbė Lietuvos miestų TOP dešimtuką, kurie sulaukia didžiausio susidomėjimo

Žiniasklaidos dėmesys, skiriamas didiesiems Lietuvos miestams, pasiskirsto daugmaž tolygiai pagal jų dydį ir ekonominį pajėgumą. Tuo tarpu kurortai ir kurortinės vietovės viešojoje erdvėje dėl dėmesio konkuruoja stipriau, neatsižvelgiant į miesto gyventojų skaičių.

Išnaudojami lietuviai nenori tylėti: įvardino, kaip darbdaviai nesigėdija apgaudinėti žmones

Išvažiavę dirbti ir ten buvę apgauti tautiečiai ne visada drįsta prabilti apie savo patyrimus. Dažniau tai būna būtent dėl to, kad patys sutinka su neaiškiomis, ne visada sąžiningomis sąlygomis. Šiuo atveju, portalo tv3.lt skaitytojas Dainius J. nenorėjo palikti tyloje jį ir kelis kolegas apgavusią įmonę.

 

 

Dienos klausimas

Ar planuojate įsigyti NT dar šiais metais?

 

Dienos citata

Įsivedus eurą nuo 2015 metų pradžios valstybės rinkliavos nedidės, o valstybė gali parodyti pavyzdį, kaip reikia elgtis perskaičiuojant kainas iš litų į eurus.

Finansų minsitras Rimantas Šadžius

Archyvas

Dienos skaičius

40 proc.

Tiek vidutinis kainų lygis Lietuvoje yra mažesnis nei ES vidurkis.

Archyvas