Dalies verslo liudijimų atsisakymas didins šešėlį?

(Puslapis 1 iš 2)


Audriaus Bagdono (Fotodiena) nuotr.

Dina Sergijenko / Ekonomika.lt

2011-09-07 15:51

Finansų ministerijos pasiūlymas nuo 2012 metų neišduoti tam tikros rūšies verslo liudijimų sukėlė tikrą audrą smulkaus ir vidutinio verslo savininkų gretose. Vienų nuomone, šitaip smulkieji verslininkai, anksčiau dirbę turėdami verslo liudijimus, bus priversti pasitraukti iš verslo, kitų nuomone, būtent dirbantys su verslo liudijimais kiša pagalį į ratus „tikriesiems“ verslininkams.

Mokesčius mokės patys

Trečiadienį į Smulkaus ir vidutinio verslo tarybos posėdį atėjusi Finansų ministerijos Mokesčių departamento direktorė Jūratė Laurikėnaitė tvirtino, kad naikinti norima ne leidimą verstis tam tikros rūšies veikla. „Verslo liudijimas – tiesiog paprastesnis mokesčių mokėjimas. Mes siūlome mokesčius mokėti pačiam, vesti primityvią apskaitą ir bus gerai“, – aiškino ji.

Be noro išbraukti iš veiklų, kurioms išduodami verslo liudijimai, sąrašo laisvąsias profesijas, veiklas, kurioms keliami specifiniai reikalavimai, pavyzdžiui, apgyvendinimo paslaugas, žemės ūkio veiklą ir panašiai, Finansų ministerija siūlo ir tai, kad besiverčiantys individualia veikla privaloma tvarka kiekvienam klientui išrašytų kvitą.

Didės šešėlis

Tokiu Finansų ministerijos pasiūlymu nepatenkinta Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacija. „Pradėjus tokius suvaržymus, individuali veikla apskritai trauktųsi iš verslo rinkos. Be to, bus mažinimas verslumas“, – piktinosi asociacijos pirmininkė Zita Sorokienė.

Jos vadovaujama asociacija Finansų ministerijai siūlė ne naikinti galimybę tam tikroms veiklos rūšims išsiimti verslo liudijimus, o peržiūrėti veiklų porūšius. Z. Sorokienės nuomonė apie Finansų ministerijos pasiūlymą buvo labai griežta: „Tokia padėtis veda tik į šešėlį“, – pabrėžė ji.

Iškreipia konkurenciją

Kitokios nuomonės apie veiklas su verslo liudijimais yra Statybininkų asociacijos vykdomasis direktorius Vaidotas Šarka. Anot asociacijos, smulkus verslas su statybininkais, turinčiais verslo liudijimus, nepajėgs konkuruoti. „2008 metais buvo 15 tūkst. asmenų, dirbančių su verslo liudijimais. Vidutiniškai kiekvienas gavo po 400 litų mokesčių per metus ir gavo apie 27 tūkst. pajamų. Galima spėti, kad tokios sumos susidaro skaičiuojant pajamas, gautas iš juridinių asmenų, nes jie privalo viską fiksuoti. Kiek iš fizinių asmenų – nežinome. Nieko keisto, kad pilna skelbimų, kad tokie statybininkai gali atlikti darbus iki 40 proc. pigiau – jiems nereikia mokėti mokesčių“ – sakė V. Šarka.

Pasak Statybininkų asociacijos atstovo, tokios nelygiavertės sąlygos iškreipia konkurenciją ir smulkiesiems verslininkams nepalieka jokios išeities. „Atėjus sunkmečiui bankrutavo bene 90 proc. mažųjų, smulkiųjų įmonių. Dabar jų statybos sektoriuje beveik nėra – tai apie kokią konkurenciją galime kalbėti?“ – klausė jis.

Straipsnio puslapiai:

- Dina Sergijenko

Close

Per rugsėjį – įstaigose beveik 200 darbuotojų mažiau

Valstybės tarnybos departamento duomenimis, per rugsėjo mėnesį Lietuvos valstybės ir savivaldybių įstaigose užimtų pareigybių skaičius sumažėjo 194. Labiausiai sumažėjo valstybės tarnybos korpusas.

17-os „Rimi“ ir „Iki“ parduotuvių perleidimas - miglotas

Konkurencijos tarybai leidus susijungti prekybos tinklams „Rimi“ ir „Iki“, bendrovės „Rimi Lietuva“ įsipareigojimas parduoti ar kitaip perleisti 17 iš 287 parduotuvių kol kas apgaubtas migla.

Kritinė situacija Baltarusijos pasienyje: para atsieina 100 tūkst. eurų

Ilgų eilių pasienyje su Baltarusija problema, kaip ir legendinė Vilniaus oro uosto taksistų problema, atrodo amžinos ir niekaip neįveikiamos nors ir dedama daug pastangų. O juk prastovos pasienyje trikdo darbą Lietuvos vežėjams, kurie sukuria apie 6 proc. šalies bendrojo produkto.

„Sodros“ „vyšniniai vokeliai“ privertė lietuvius pasitikrinti būsimą pensiją

Kas septinto gyventojo, iš „Sodros“ sulaukusio „vyšninio voko“, alga nuo gegužės perkopė minimalaus mėnesio atlyginimo dydį. „Vyšninių vokų“ gavėjų atlyginimai vidutiniškai padidėjo 55 proc. o „Sodra“ per keturis mėnesius iš jų surinko 17 mln. eurų daugiau socialinio draudimo įmokų.

Seimūnų akiratyje – valstybinės įmonės: siūlo privatizuoti

 Valstybės kontrolei pristačius įžvalgas, kad toli gražu ne visos valstybės ar savivaldybių valdomos įmonės neša pelną ar dirba tikslingai, Seimo nariai suskubo klausti – kam išvis reikalingos tokios įmonės. Parlamentarų ...

Pažadai it iš gausybės rago: kitąmet – didesnė alga ir pensijos

 Kitąmet daugumos šalies gyventojų laukia džiuginančios permainos, tikina Finansų bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Planuojama, jog kils minimali alga, pensijos, gerės sąlygos individualia veikla užsiimantiems, ketinama ...

„Rimi“ ir „Iki“ sandoriui – žalia šviesa

Konkurencijos taryba uždegė žalią šviesą 213 mln. eurų vertės prekybos tinklų „Rimi“ ir „Iki“ pirkimo-pardavimo sandoriui.

„Providence“ užbaigė TV3 įsigijimą: jau kitąmet Lietuvos žiūrovai sulauks pokyčių

Gavusi visus patvirtinimus, JAV bendrovė Providence Equity Partners (PEP) baigė įsigijimo procesą ir tapo iki šiol MTG valdytų nemokamos ir mokamos televizijos, taip pat interneto bei radijo verslų Baltijos šalyse savininke. Už šiuos verslus bendrovė sumokėjo 115 milijonų eurų, informavo naujai paskirtas All Media Baltics vykdantysis valdybos pirmininkas Pierre Danon.

Naujausia statistika: Lietuvoje nupirkta daugiausiai naujų automobilių iš visos ES

Naujų automobilių pardavimų augimas Lietuvoje per tris šių metų ketvirčius buvo didžiausias visoje Europos Sąjungoje (ES), skelbia Europos automobilių gamintojų asociacija (ACEA).

Paskelbė Lietuvos miestų TOP dešimtuką, kurie sulaukia didžiausio susidomėjimo

Žiniasklaidos dėmesys, skiriamas didiesiems Lietuvos miestams, pasiskirsto daugmaž tolygiai pagal jų dydį ir ekonominį pajėgumą. Tuo tarpu kurortai ir kurortinės vietovės viešojoje erdvėje dėl dėmesio konkuruoja stipriau, neatsižvelgiant į miesto gyventojų skaičių.

 

 

Dienos klausimas

Ar planuojate įsigyti NT dar šiais metais?

 

Dienos citata

Įsivedus eurą nuo 2015 metų pradžios valstybės rinkliavos nedidės, o valstybė gali parodyti pavyzdį, kaip reikia elgtis perskaičiuojant kainas iš litų į eurus.

Finansų minsitras Rimantas Šadžius

Archyvas

Dienos skaičius

40 proc.

Tiek vidutinis kainų lygis Lietuvoje yra mažesnis nei ES vidurkis.

Archyvas