Darbas ar namai: ką renkasi lietuviai?


Fotodienos nuotr.

Ekonomika.lt

2014-10-23 10:59

 Daugiau kaip 61 proc. Lietuvos dirbančių moterų nenorėtų atsidėti tik šeimai ir vaikams, net jei sutuoktinio gaunamos pajamos leistų nedirbti. Tuo pat metu beveik 26 proc. vyrų sutiktų tapti namų šeimininkėmis, jei pragyvenimui užtektų partnerės pajamų.

Tokias išvadas pateikia specialistų paieškos portalas cvmarket.lt, atlikęs tyrimą „Atgal į šeimą?“.

„Jau nieko nestebina dailiosios lyties atstovės, vadovaujančios stambioms Lietuvos ir tarptautinėms kompanijoms. Moterys labai aktyviai stumia vyrus ir iš viduriniosios grandies vadovų. Anot bendrovės Hay Group, vadovės, užimančios aukščiausius postus, uždirba vidutiniškai 5 proc. daugiau nei jų kolegos vyrai, - sako cvmarket.lt atstovė Raimonda Tatarėlytė, - įkvėptos sėkmės, moterys, kaip rodo mūsų tyrimas, vis mažiau mąsto apie grįžimą į šeimą, prie namų židinio. O vyrams mintis imtis namų ruošos ir vaikų priežiūros jau neatrodo neįmanoma.“

Tik 5 proc. moterų rinktųsi šeimą, namus, nes tai, jų nuomone, ir esąs tikrasis moters pašaukimas. Tačiau visiškai priešingai mano 61,5 proc. respondenčių. Daugiau kaip pusei iš jų atrodo, kad namuose per mažai veiklos ir iššūkių, o 5,5 proc. moterų tiesiai šviesiai pareiškia, kad nemato savęs prie viryklės ar sėdinčios su vaikais. Dar 25,5 proc. darbingo amžiaus moterų dirba todėl, kad nori turėti savo pajamų ir nepriklausyti nuo partnerio. Tiesa, gyventi iš vyro uždirbamų pinigų, jei jų bus pakankamai, sutiktų irgi ne taip jau mažai – kas trečia tyrimo dalyvė.

„Vyrų požiūris į šeimą ir darbą vis dar gana konservatyvus – klasikinės nuomonės, kad būtent vyras privalo išlaikyti šeimą – laikosi 39,6 proc. vyrų. Nors tik 2,3 proc. respondentų pasirodė nevyriška prižiūrėti vaikus ar gaminti valgyti, tačiau atsidėti šeimai ir namams, jei sutuoktinė uždirbtų pakankamai, kol kas linkę ne tiek daug stipriosios lyties atstovų – tik 25,6 proc,“ - tyrimo rezultatus pristato cvmarket.lt specialistė.

Dar 27,9 proc. respondentų sprendimą rinktis darbą, o ne imtis namų šeimininkės pareigų motyvuoja tuo, kad rūpintis namais nuobodu, šis darbas monotoniškas. Finansinę nepriklausomybę nuo partnerės kaip priežastį, kodėl rinktųsi darbą, o ne šeimą, namus, įvardija tik 4,6 proc. vyrų.

Close

Per rugsėjį – įstaigose beveik 200 darbuotojų mažiau

Valstybės tarnybos departamento duomenimis, per rugsėjo mėnesį Lietuvos valstybės ir savivaldybių įstaigose užimtų pareigybių skaičius sumažėjo 194. Labiausiai sumažėjo valstybės tarnybos korpusas.

Kritinė situacija Baltarusijos pasienyje: para atsieina 100 tūkst. eurų

Ilgų eilių pasienyje su Baltarusija problema, kaip ir legendinė Vilniaus oro uosto taksistų problema, atrodo amžinos ir niekaip neįveikiamos nors ir dedama daug pastangų. O juk prastovos pasienyje trikdo darbą Lietuvos vežėjams, kurie sukuria apie 6 proc. šalies bendrojo produkto.

„Sodros“ „vyšniniai vokeliai“ privertė lietuvius pasitikrinti būsimą pensiją

Kas septinto gyventojo, iš „Sodros“ sulaukusio „vyšninio voko“, alga nuo gegužės perkopė minimalaus mėnesio atlyginimo dydį. „Vyšninių vokų“ gavėjų atlyginimai vidutiniškai padidėjo 55 proc. o „Sodra“ per keturis mėnesius iš jų surinko 17 mln. eurų daugiau socialinio draudimo įmokų.

Seimūnų akiratyje – valstybinės įmonės: siūlo privatizuoti

 Valstybės kontrolei pristačius įžvalgas, kad toli gražu ne visos valstybės ar savivaldybių valdomos įmonės neša pelną ar dirba tikslingai, Seimo nariai suskubo klausti – kam išvis reikalingos tokios įmonės. Parlamentarų ...

Pažadai it iš gausybės rago: kitąmet – didesnė alga ir pensijos

 Kitąmet daugumos šalies gyventojų laukia džiuginančios permainos, tikina Finansų bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Planuojama, jog kils minimali alga, pensijos, gerės sąlygos individualia veikla užsiimantiems, ketinama ...

„Rimi“ ir „Iki“ sandoriui – žalia šviesa

Konkurencijos taryba uždegė žalią šviesą 213 mln. eurų vertės prekybos tinklų „Rimi“ ir „Iki“ pirkimo-pardavimo sandoriui.

„Providence“ užbaigė TV3 įsigijimą: jau kitąmet Lietuvos žiūrovai sulauks pokyčių

Gavusi visus patvirtinimus, JAV bendrovė Providence Equity Partners (PEP) baigė įsigijimo procesą ir tapo iki šiol MTG valdytų nemokamos ir mokamos televizijos, taip pat interneto bei radijo verslų Baltijos šalyse savininke. Už šiuos verslus bendrovė sumokėjo 115 milijonų eurų, informavo naujai paskirtas All Media Baltics vykdantysis valdybos pirmininkas Pierre Danon.

Naujausia statistika: Lietuvoje nupirkta daugiausiai naujų automobilių iš visos ES

Naujų automobilių pardavimų augimas Lietuvoje per tris šių metų ketvirčius buvo didžiausias visoje Europos Sąjungoje (ES), skelbia Europos automobilių gamintojų asociacija (ACEA).

Paskelbė Lietuvos miestų TOP dešimtuką, kurie sulaukia didžiausio susidomėjimo

Žiniasklaidos dėmesys, skiriamas didiesiems Lietuvos miestams, pasiskirsto daugmaž tolygiai pagal jų dydį ir ekonominį pajėgumą. Tuo tarpu kurortai ir kurortinės vietovės viešojoje erdvėje dėl dėmesio konkuruoja stipriau, neatsižvelgiant į miesto gyventojų skaičių.

Išnaudojami lietuviai nenori tylėti: įvardino, kaip darbdaviai nesigėdija apgaudinėti žmones

Išvažiavę dirbti ir ten buvę apgauti tautiečiai ne visada drįsta prabilti apie savo patyrimus. Dažniau tai būna būtent dėl to, kad patys sutinka su neaiškiomis, ne visada sąžiningomis sąlygomis. Šiuo atveju, portalo tv3.lt skaitytojas Dainius J. nenorėjo palikti tyloje jį ir kelis kolegas apgavusią įmonę.

 

 

Dienos klausimas

Ar planuojate įsigyti NT dar šiais metais?

 

Dienos citata

Įsivedus eurą nuo 2015 metų pradžios valstybės rinkliavos nedidės, o valstybė gali parodyti pavyzdį, kaip reikia elgtis perskaičiuojant kainas iš litų į eurus.

Finansų minsitras Rimantas Šadžius

Archyvas

Dienos skaičius

40 proc.

Tiek vidutinis kainų lygis Lietuvoje yra mažesnis nei ES vidurkis.

Archyvas