Diplomuoti bedarbiai šturmuoja savivaldybes

(Puslapis 1 iš 2)


FNTT nuotr.

Inga Smalskienė / Sekundė

2013-06-13 20:43

 Panevėžio miesto ir rajono savivaldybės, paskelbusios konkursus laisvoms specialistų darbo vietoms užimti ir iš pretendentų nereikalaujančios darbo patirties, nekeliančios jiems specialių reikalavimų, sulaukia rekordinio skaičiaus pretendentų.

Kelios dešimtys kandidatų

Į vieną vyresniojo ar vyriausiojo specialisto vietą taikosi po 20–30 ir daugiau asmenų, nors atlyginimas – tik apie 1500 litų į rankas.

Darbo rinkos specialistai sako, kad didžiuliai konkursai į menkai mokamą valstybės tarnybą – savotiškas signalas profesijas besirenkantiems abiturientams.

Teisininkams, vadybininkams, pedagogams, lituanistams ir kitus socialinius bei humanitarinius mokslus universitetuose krimtusiems jaunuoliams nelengva susirasti darbą sostinėje, o Panevėžyje – dar sunkiau.

Todėl čia diplomuoti bedarbiai šturmuoja specialistų ieškančias savivaldybes ir grumiasi su darbo patirties turinčiais, bet neturinčiais darbo ar jį keisti norinčiais vyresniais kolegomis.

Panevėžio miesto savivaldybė, paskelbusi konkursą Viešosios tvarkos ir kontrolės skyriaus vyresniojo specialisto pareigoms eiti, sulaukė per 20 pareiškimų. Darbuotojas buvo renkamas iš 12 į konkursą atvykusių asmenų. Jį laimėjo šiame skyriuje inspektore dirbusi moteris.

Į buvusią laisvą Ekonomikos ir turto valdymo skyriaus vyresniojo specialisto vietą pretendavo 30 su viršum kandidatų, konkurse rungėsi 29. Jį laimėjo brandaus amžiaus vienos draudimo kompanijos vadybininkė.

Savivaldybės Personalo skyriaus vedėja Inga Kučienė neabejoja, kad pagrindinė priežastis, kodėl pastaruoju metu skelbti konkursai į valstybės tarnybą tokie populiarūs, yra ta, jog kandidatams nekeliama darbo stažo ir kitų specialių reikalavimų. Pakanka turėti aukštąjį universitetinį išsilavinimą.

„Juose dalyvauja daug neseniai studijas baigusių ir į Panevėžį grįžusių jaunuolių, taip pat – čia įgijusių aukštojo mokslo diplomus. Jauniems žmonėms priimtina pradėti karjerą nuo 1,5 tūkst. litų atlyginimo.

Kita vertus, toks palyginti nedidelis darbo užmokestis tenkina ir nemažai vyresnio amžiaus įvairių profesijų atstovų. Pavyzdžiui, tarp pretenduojančiųjų į Viešosios tvarkos ir kontrolės skyriaus vyresniojo specialisto pareigas nemažai buvo privačiame sektoriuje dirbančių žmonių“, – sako vedėja.

Konkursai į darbo vietas, kurioms užimti reikalingi tam tikri specifiniai gebėjimai, darbo patirtis konkrečioje srityje, tarkime, padalinio vadovo, paprastai sulaukia mažiau dalyvių.

Vienų – daugybė, kitų ieško su žiburiu

Panevėžio rajono savivaldybei teko kelis kartus skelbti konkursą Vietinio ūkio skyriaus specialisto pareigoms, kol rado statybų inžinierių, turintį statybų techninės priežiūros vadovo kvalifikaciją.

Besidominčiųjų šia darbo vieta buvo, bet daugelio netenkino siūlomas apie 2 tūkstančių litų atlyginimas. Privačiame sektoriuje tokie specialistai gauna kelis kartus daugiau.

Straipsnio puslapiai:

- Inga Smalskienė

Sekundė

Close

Paskelbti naujausi atlyginimų vidurkiai: skirtumai – dešimtimis kartų

Tarp daugiausiai mokėjusios įmonės ir daugiausia Lietuvoje darbuotojų turinčios įmonės atlyginimų vidurkių skirtumas – net daugiau nei 44 kartai. Tai galima pamatyti iš naujausių „Sodros“ duomenų. Pirmiausia pastebėtina, ...

„Sodra“ skelbia dar daugiau duomenų apie atlyginimus skirtingose įmonėse

„Sodra“ nuo šiol teikia daugiau viešų duomenų apie įmonių darbuotojų uždirbamas pajamas. Pradėta viešai skelbti įmonių, kuriose yra daugiau nei 20 darbuotojų, atlyginimų mediana, standartinis nuokrypis, 25 proc. ...

Ilja Laursas: jau šiandien yra gaminami bitkoinų radiatoriai namams šildyti

Abejonių, kad blockchain technologijų pritaikymas ir galimybės turi milžinišką potencialą, lieka vis mažiau. Ilja Laursas, rizikos kapitalo fondo „Nextury Ventures“ pirmininkas, verslininkas ir investuotojas, į programavimo ...

Į Lietuvą plūstant imigrantams imama skambinti pavojaus varpais dėl skriaudžiamų lietuvių

Lietuva sulaukia vis didesnio imigrantų skaičiaus. Kol darbdaviai trinka rankomis, darbuotojų atstovai praneša apie grėsmę – lietuviai tarps per brangūs ir turės emigruoti iš savo šalies.

Kokį būstą ir už kiek perka lietuviai, latviai, estai ir ukrainiečiai?

Nekilnojamojo turto skelbimų portaluose kasdien skelbiama apie daugybės butų bei namų pardavimą. Kokio ploto būstai vertinami ir kokios jų kainos skirtingose šalyse – Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje bei Ukrainoje? Dažniau parduoda ...

NT ekspertai stebi augančią tendenciją: lietuviai nuo butų gręžiasi į nuosavus namus

Statistika rodo, kad Lietuvos gyventojai vis dažniau ryžtasi statyti nuosavą būstą ar keltis į jau pastatytą namą, taip dar labiau mažindami paklaustą butų rinkoje. Ekspertai teigia, kad tokia tendencija stebima pastaruosius kelerius metus. ...

Šeimas iš skurdo siūloma traukti didinant vaiko pinigus: suma turėtų būti daug didesnė

Nuomonių dėl vaiko pinigų yra įvairiausių. Vieni teigia, kad ankstesnė sistema buvo daug naudingesnė tėvams, kiti – įžvelgia didžiulį potencialą didinant vaiko pinigus. Tiesa, sutinkama su tuo, kad 30 eurų yra nepakankamas dydis. Ypač ...

Teigiami pokyčiai valstybei leido sutaupyti milijonus, bet viename sektoriuje vis dar klesti korupcija

Statybų sektorius vis dar išlieka skaudžiausia Lietuvos viešųjų pirkimų žaizda, bet matyti teigiamų prošvaisčių maisto ir kelių sektoriuje, kurie leidžia valstybei sutaupyti milijonus, pastebi Viešųjų pirkimų tarnybos ...

Artėja pokyčiai: nepasiruošusiems gresia didžiulės baudos

Jau kitą penktadienį, gegužės 25-ąją, visoje Europos Sąjungoje pradedamas taikyti Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas. Teisingumo ministerija primena, kad visos organizacijos, net mažiausi verslai, turi peržiūrėti tvarkomus asmens duomenis ir ...

Per mėnesį šoktelėjusios kuro kainos tuština lietuvių pinigines

Šį mėnesį visų vairuojančių piniginės galėjo itin patuštėti. Gegužės mėnesį atliktas Pricer.lt degalų kainų tyrimas atskleidė, kad per mėnesį vidutinė A95 benzino kaina Lietuvoje (su PVM ir akcizu) kilo 6 proc., o dyzelinio kuro ...

 

 

Dienos klausimas

Ar planuojate įsigyti NT dar šiais metais?

 

Dienos citata

Įsivedus eurą nuo 2015 metų pradžios valstybės rinkliavos nedidės, o valstybė gali parodyti pavyzdį, kaip reikia elgtis perskaičiuojant kainas iš litų į eurus.

Finansų minsitras Rimantas Šadžius

Archyvas

Dienos skaičius

40 proc.

Tiek vidutinis kainų lygis Lietuvoje yra mažesnis nei ES vidurkis.

Archyvas