Ekonomika.lt nr. 133

2013-10-14 10:09

Šiame numeryje skaitykite:

Pienu atskiestas Stokholmo sindromas - Muša, vadinasi, myli. Kad posakis prasilenkia su logika, nesiginčysime, tačiau jis labai tinka dabartiniam Rusijos ir Lietuvos eksportuotojų santykiui apibūdinti. Vis dėlto šį kartą, tikėtina, Lietuva paprašys skyrybų.

Kaip atsikratyti investuotojo per 10 dienų - Lietuva – turtingas kraštas. Toks turtingas, kad milijoninės investicijos ir pajamos iš gamtinių išteklių mums visiškai nereikalingos. Ko gero, ne vienas, aktyviai besidomintis Lietuvos energetine kova su Rytų titanais, pajuto iš nusivylimo linkstančius kelius, kai Vyriausybė pranešė, jog JAV bendrovė „Chevron“ traukiasi iš konkurso dėl skalūnų dujų žvalgybos.

Jei nesibelsi, durų niekas neatidarys - Spontaniškai gimusi mintis kurti glaustinukes po poros mėnesių virto kūnu – buvo pristatyta pirmoji „Body Talk“ kolekcija. Itin greitai susira- dusios siuvyklą, partnerių ir medžiagų, prekės ženklo kūrėjos Rasa Malinauskaitė ir Veta Armonaitė neabejoja, kad pradedantiesiems verslininkams labai svarbu tikėti savo idėja.

Užsienio milžinai reklamai renkasi Vilnių - „Filmavimai stabdys eismą kai kuriose Vilniaus gatvėse“, „Vilniuje pirmą kartą filmuojama...“ – tokias antraštes lietuviai žiniasklaidoje pastebi vis dažniau. Ar išmoksime iš to pasipelnyti?

Dolerius pirmąkart dalys moteris - Europos piliečiams JAV Vyriausybės veiklos sustabdymas nėra labai reikšmingas. Lygiai taip pat Lietuvos feministėms nėra prasmės keisti himno žodžių. Labai tikėtina, kad už Atlanto greitai išvysime istorinį įvykį.

Nepamatuota rizika priviliojo sėkmę - Šaltojo karo pabaiga. Niujorkas. Profesinė sėkmė ir pripažinimas. Skyrybos su žmona ir poreikis keisti gyvenimą iš pagrindų. Investuotojas, į Lietuvą pritraukęs pasaulinio garso viešbučių tinklą „Kempinski“, Marius Jakulis-Jasonas čia atsidūrė genamas troškimo viską pradėti iš naujo.

Idėjų rasti lengva, sunkiau – žmonių - Į Baltijos regioną kapitalą traukia žmonės ir idėjos, bet ne konkreti valstybė, įsitikinęs vienas „Skype“ įkūrėjų Michaelas Jacksonas.

Biudžetas 2014: pasiruošimas rinkimams - Kaip ir kasmet, įsibėgėjantis ruduo pasipuošia ne tik spalvas keičiančiais medžių lapais, bet ir raustančiais politikų veidais – artėja laikas pjaustyti biudžeto pyragą. Jo dalybose laimingų nebūna. Šie metai pirmą kartą po krizės bus kitokie – asignavimų alkį malšinti yra kuo.

Leidinį prenumeruokite ČIA

 

Close

 

 

Dienos klausimas

Ar planuojate įsigyti NT dar šiais metais?

 

Dienos citata

Įsivedus eurą nuo 2015 metų pradžios valstybės rinkliavos nedidės, o valstybė gali parodyti pavyzdį, kaip reikia elgtis perskaičiuojant kainas iš litų į eurus.

Finansų minsitras Rimantas Šadžius

Archyvas

Dienos skaičius

40 proc.

Tiek vidutinis kainų lygis Lietuvoje yra mažesnis nei ES vidurkis.

Archyvas