Ekonomika.lt nr. 139

2014-01-13 15:22

Naujausiame leidinio numeryje skaitykite:

1509 žodžiais per daug - Jei iš šiuos metus žyminčio skaičiaus atimsime 1509, gausime 505. Tais metais žemės drebėjimas apgadino žymųjį Romos Koliziejų. Dar daugiau. Jei pažvelgsime į metus, pažymėtus vienos valdančiosios partijos taip pamėgtu skaičiumi 1509, sužinosime, kad tada mirė Mikalojus Radvila Senasis. Klausiantiems, kuo šie skaičiai susiję su ekonomika, galima atsakyti – niekuo. Lygiai taip pat, kaip ir Lietuvos politikos kultūrą į naujas žemumas gramzdinančių politikų komentarai dėl minimalaus atlyginimo didinimo bei stojimo į euro zoną.

Lietuviški šoviniai stringa butelio kaklelyje - Norint suskaičiuoti Lietuvoje veikiančias gamyklas, kurias saugo kariškiai, užtektų penkių pirštų. Vienos iš jų produkcijos gali nusipirkti kiekvienas norintis. Tiesa, ji gali ir atpigti, tik dar nežinoma, kieno sąskaita.

Kasdien – lyg penktadienį - Laukti penktadienio – kiekvienam pažįs- tamas jausmas, o prabėga ši diena visada itin greitai. Savaitraščio „Ekonomika.lt“ kalbinti vyriškų drabužių linijos „LostFriday“ kūrėjai Agnieta Jonikienė ir Darius Jonikas teigia kuriantys drabužius, kuriuos kasdien vilkėdami vyrai jaustųsi kaip penktadienį.

Vengdami euro išėjo atostogauti - Taip, tai įvyko. Prieš 15 metų galėjome stebėti, kaip eurą šampanu laisto Vokietijos ar Prancūzijos gyventojai, o dabar bendra Europos valiuta atsidūrė mūsų pasienyje. Latvija tapo 18-ąja euro zonos nare, o Lietuva liko vienintelė Baltijos šalis, naudojanti nacionalinę valiutą.

Išmaniųjų laikrodžių revoliucijos nesulauksime - Mirtingieji prieš Naujuosius metus pasi- žada, kad ateinančiais pradės sportuoti arba gal net mes rūkyti. Ko gero, didžio- sios technologijų kompanijos pasižadėjo 2014-aisiais pradėti prekiauti išmaniaisiais laikrodžiais. Vasarį ima tuštėti sporto klubai. Ar taip atsitiks ir antruoju atveju?

Lietuviško Volstrito vairininkė - Vilnius – ne Niujorkas, o Konstitucijos prospektas – ne Volstritas. Mažesnė rinka siūlo kuklesnį kapitalą, tačiau vos du dešimtmečius skaičiuojanti Lietuvos, Latvijos ir Estijos šalių investavimo kultūra – gerose rankose.

„Snoro“ epopėja artėja prie pabaigos - Nepagautas – ne vagis, sako lietuvių liaudies patarlė. Byla dėl žlugusio banko „Snoras“ buvusių akcininkų Raimondo Ba- ranausko ir Vladimiro Antonovo iššvaistytų daugiau nei 1,5 mlrd. litų netrukus bus baigta – sausio 20-ąją Jungtinės Karalystės Vestminsterio magistrato teismas skelbs nuosprendį dėl jų išdavimo Lietuvai.

Leidinį prenumeruokite ČIA

Close

 

 

Dienos klausimas

Ar planuojate įsigyti NT dar šiais metais?

 

Dienos citata

Įsivedus eurą nuo 2015 metų pradžios valstybės rinkliavos nedidės, o valstybė gali parodyti pavyzdį, kaip reikia elgtis perskaičiuojant kainas iš litų į eurus.

Finansų minsitras Rimantas Šadžius

Archyvas

Dienos skaičius

40 proc.

Tiek vidutinis kainų lygis Lietuvoje yra mažesnis nei ES vidurkis.

Archyvas