Ekonomika.lt nr. 140

2014-01-20 11:02

Naujausiame savaitraščio numeryje skaitykite:

Kas drumsčia V. Vasiliausko sapnus - Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas yra prisipažinęs, kad „keliasi ir gulasi su tais bankeliais“. Kai per dvejus metus žlunga du lietuviški bankai, miegas negali būti pats saldžiausias. Ko gero, ir euro klausimas jau ilgą laiką neišeina iš sapnų, bet atsiranda, kas juos nori sudrumsti.

Starto salvių verslui bankai nešaudo - Sėkmingiausiai veikiantys pasaulio verslininkai vienbalsiai trimituoja, kad svarbiausia versle – gera idėja. Tačiau vien idėja sotus nebūsi, o norint šią paversti turtu neišvengiamai prireiks investicijų. Čia ir prasideda verslas.

Lietuviškas skonis kitaip - Atvažiavus į svečią šalį visada norisi pažinti jos skonį, kvapą, istoriją. Kultūrinė dvasia padeda geriau pajusti ir pačią šalį. Lietuvoje šią paletę pristato „LTaste“, arba „Lietuviškas skonis“.

Lietuvos M&A rinka nuvylė - Akivaizdu, kad 2013 metai buvo pirmieji nuo pasaulinės finansų krizės pradžios, kai optimizmo užuomazgų buvo galima įžvelgti iš esmės visuose sektoriuose. Vis dėlto susijungimų ir įsigijimų (M&A) rinka augimo šuolio dar nematė – jam ruošiamasi šiemet.

Sėkmės kūdikiams Lietuvoje galioja vienodos taisyklės - Laikas verslo pasaulyje yra reikšmingas tiek pat, kiek plaukimo baseine. Kartais gali neužtekti magnato Warreno Buffeto patarimų ar Rūtos Meilutytės greičio norint pasiekti maksimalų rezultatą. Kalbant apie sėkmę, kiekvienas turi savo herojų, į kurį žvelgia su pagarba.

V. Putino išlaidumo rekordas - Šaltojo karo laikotarpiu Sovietų Sąjunga savo galią rodė pasiekimais kosmose, o paprasti gyventojai skurdo. Šaltasis karas baigėsi, tačiau investicijos, skiriamos galiai demonstruoti, nebuvo nutrauktos. Sočio žiemos olimpiada, panašu, bus brangiausios visų laikų olimpinės žaidynės.

Leidinį prenumeruokite ČIA.

Close

 

 

Dienos klausimas

Ar planuojate įsigyti NT dar šiais metais?

 

Dienos citata

Įsivedus eurą nuo 2015 metų pradžios valstybės rinkliavos nedidės, o valstybė gali parodyti pavyzdį, kaip reikia elgtis perskaičiuojant kainas iš litų į eurus.

Finansų minsitras Rimantas Šadžius

Archyvas

Dienos skaičius

40 proc.

Tiek vidutinis kainų lygis Lietuvoje yra mažesnis nei ES vidurkis.

Archyvas