Ekonomika.lt nr. 141

2014-01-27 09:56

Naujausiame savaitraščio numeryje skaitykite:

Baltiškas mačo sindromas - Trys greta esančios valstybės kaimynų laikomos bendru regionu. Šias šalis sieja panaši istorinė ir ekonominė patirtis, o derinti interesus padeda iš nacionalinių parlamentų atstovų suformuotas trišalis parlamentas.

Bėgiuose dingusi Baltijos vienybe - Ne paslaptis, kad tik viena galia planetoje gali labiau supriešinti artimiausius draugus, nei meilė. Taip, neklystate – tai pinigai. Kalbant apie Baltijos šalis, šaltąją Estiją ir regiono pietiete vadinamą Lietuvą taip pat supriešino finansai. Tiksliau – pinigai bėgiams.

Sielai, ausims, receptoriams ir virtuvei - Vienu metu dviejų kėdžių neužsėsi. Nesiginčijama, tačiau Lietuvos restoranų versle kuriama sinergija greitai leis teikti džiaugsmą ne tik savo, bet ir namiškių skonio receptoriams. Tuo pasirūpinti bandys restoranas „Soul & Pepper“.

Auksinės darbo vietos regionuoseNeseniai vadovo pareigas „Verslioje Lietuvoje“ eiti pradėjęs Mantas Nocius nemato didelių savo pirmtako, tuometinę ūkio ministrę Birutę Vėsaitę supykdžiusio ir vėliau atsistatydinusio Pauliaus Lukausko darbo rezultatų trūkumo. Leidiniui „Ekonomika.lt“ M. Nocius teigė ketinantis tęsti buvusio vadovo pradėtus darbus.

Išlydint litą: visi taškai ant „i“ - Skaitytojai leidiniui „Ekonomika.lt“ atsiuntė jiems iškilusius klausimus, susijusius Lietuvos narystės euro zonoje pradžia bei valiutos keitimo detalėmis. Pateikiame kalbintų ekspertų atsakymus.

Įsijautę priima geriausius sprendimus - Galinio vaizdo veidrodėliuose išvydę skubantį geltonais švyturėliais papuoštą ekipažą, daugelis vairuotojų jį praleidžia. „Ekskomisarų biure“ stengiamasi, kad darbuotojai klientų turtą saugotų lyg savo.

Davosas 2014: ieškant priešnuodžio krizės opoms - Tikimasi, kad šie metai džiugins geromis ekonominėmis naujienomis, tačiau finansų krizės paliktos piktžaizdės vis dar rėžia akį. Kas imsis žmonijos gelbėjimo, jei ne patys galingiausieji, susirinkę aukščiausiai įsikūrusiame Europos mieste.

Kazachstanas siekia tapti supervalstybe - Kazachstano prezidentas Nursultanas Nazarbajevas praėjusią savaitę kreipėsi į piliečius ir pristatė valstybės ateities viziją „Kazachstano kelias – 2050: Bendras tikslas, bendri interesai, bendra ateitis“. Pagal šią viziją amžiaus viduryje Kazachstanas planuoja įsilieti į pasaulio supervalstybių gretas.

Leidinį prenumeruokite ČIA.

 

 

 

Close

 

 

Dienos klausimas

Ar planuojate įsigyti NT dar šiais metais?

 

Dienos citata

Įsivedus eurą nuo 2015 metų pradžios valstybės rinkliavos nedidės, o valstybė gali parodyti pavyzdį, kaip reikia elgtis perskaičiuojant kainas iš litų į eurus.

Finansų minsitras Rimantas Šadžius

Archyvas

Dienos skaičius

40 proc.

Tiek vidutinis kainų lygis Lietuvoje yra mažesnis nei ES vidurkis.

Archyvas