Ekonomika.lt nr. 143

2014-02-10 10:06

Naujausiame savaitraščio numeryje skaitykite:

NT vaiduoklius budins kranai

Praėjusio dešimtmečio pabaigoje dužo daug svajų. Ekonomikos kilimą keitė krytis, klestėjimą – bankrotas. Užsimiršti sunku, nes kaimynystę darko papilkę pernelyg drąsių svajonių griaučiai. Pabandėme išsiaiškinti, ar akį rėžiantys Vilniaus nekilnojamojo turto projektai bus apgobti spalvų apsiaustu.

PRezidentų kovos prasideda

Ne, mes nesuklydome. Dvi didžiosios raidės žodyje „prezidentas“ nėra atsitiktinumas. Tokia dviejų raidžių kombinacija žymimas kiekvieno XXI amžiuje su visuomene bendraujančio subjekto komunikacijos manieros – viešųjų ryšių (ang. public relations) – trumpinys.

Iš ralio trasos į išmaniuosius

Žaidžiant puikų kompiuterinį žaidimą, galima pagalvoti, kad jo kūrėjas tikrai negyvena tokio aktyvaus gyvenimo kaip pagrindinis herojus. „NoBrakes Games“ komanda laužo šį stereotipą. Kompanijos biuro automobilių aikštelėje išsiskiria vie- nas automobilis – raliui paruoštas baltas „Subaru Impreza“ modelis. Juo šiandien į darbą atvažiavo „NoBrakes Games“ vado- vas Tomas Sakalauskas.

Technologijų generolas žiūri į debesis

„Microsoft“ keičia technologijų fronto linijoms diriguojantį generolą. Tai nėra eilinė korporatyvinė rokiruotė. Rinkoje bręstančiam karui reikia šaltakraujo lyderio, suprantančio mūšio lauko subtilybes.

(Ne)sėkmė per 10 sekundžių

Penktadienio naktis. Baras. Vaikinas pernelyg užtikrintai prisistato merginai, bandydamas ją pakerėti savo žavesiu. Tačiau burna aušinama veltui – mokslas moko, kad sprendimas dėl vakaro baigties pasąmonėje priimamas per pirmas 10 pažinties sekundžių. Visai kaip ieškant darbo.

Ne vien euras kels būstų kainas

Artėjant gegužei, daugėja sakančiųjų, kad įsivedę eurą pradėsime barškinti šakutes į tuščias lėkštes. Galintieji pasigirti gilesniu ekonomikos supratimu teigia, kad kišenėse pradės žvangėti naujų namų raktai. Tai gali atsitikti dar prieš įsivedant bendrąją Europos Sąjungos valiutą.

Investuotojai atsirado patys

Laiko švaistymas susitikimams, prezentacijoms ir kalbų ruošimui – nereta verslininkų klaida, siekiant pritraukti investuotojus. Aiški vizija ir dėmesys kokybiško produkto kūrimui visada turi būti svarbiausias uždavinys.

Leidinį prenumeruokite ČIA.

Close

 

 

Dienos klausimas

Ar planuojate įsigyti NT dar šiais metais?

 

Dienos citata

Įsivedus eurą nuo 2015 metų pradžios valstybės rinkliavos nedidės, o valstybė gali parodyti pavyzdį, kaip reikia elgtis perskaičiuojant kainas iš litų į eurus.

Finansų minsitras Rimantas Šadžius

Archyvas

Dienos skaičius

40 proc.

Tiek vidutinis kainų lygis Lietuvoje yra mažesnis nei ES vidurkis.

Archyvas