Ekonomika.lt nr. 148

(Puslapis 1 iš 2)

Ekonomika.lt

2014-03-17 09:47

Naujausiame savaitraščio numeryje skaitykite:

Kariuomenė važinėja „zuikiu“

Apie Lietuvos kariuomenės finansa- vimo gerinimą kabama dviem atve- jais: prieš svarstant biudžetą ir tada, kai už kelių šimtų kilometrų vyksta realūs kariniai manevrai. Pirmuoju atveju diskusijos vyksta kasmet, o antrojo nepriklausomos Lietuvos laikotarpiu dar nėra buvę.

Nepasotinama verslo meilė Rusijai

Rusijai neteisėtai įvedus kariuomenę į Krymą, Lietuva užėmė stiprias gynybos pozicijas. Prezidentė kone kas- dien ekrane kalbėjo vis kito kariuomenės padalinio fone, užsienio reikalų ministras aktyviai dirbo Briuselyje, NATO parūpino mums dar šešis naikintuvus – gebėji- mus apsiginti, atrodo, pademonstravome puikiai.

Britas ir itališkos picos Lietuvoje

Dar 16 amžiuje Neapolyje gimusi pica buvo laikoma neturtingųjų maistu. Šiandien traškus pagrindas, išskirtinio skonio ingredientai ir prieskonių deriniai nekelia jokių asociacijų su vargingųjų vaišėmis. Būtent tokias picas ketina kepti „Jurgis ir drakonas“.

Pasaulyje yra vietos lietuviškam verslui

Šokolado gurmanai Japonijoje skanauja lietuvių gamybos šokolado, JAV gyventojai gali mėgautis ypač vertinamu lietuvišku alumi, o ukrainiečių kūdikiams mamos greitai pirks kokybiškų lietuviškų tyrelių. Taip, unikalius bei kokybiškus lietuviškus produktus atranda ir pasaulio vartotojai.

Euras lietuvius pavers išmanesniais

Prieš keletą metų išmanieji telefonai su „Symbian“ operacine sistema buvo laikomi prabangos arba technologijų fanatizmo simboliu. Šiandien „Nokia“ nebegamina tokių išmaniųjų telefonų, o įprastais mobiliaisiais naudojasi pensininkai ir nostalgiją praeičiai jaučiantys piliečiai. Pasidomėjome, kokie paskutiniai lito metai bus elektronikos rinkai Lietuvoje.

Laiko taupyti negalima: vėliau jis brangsta

Tarptautinių kompanijų siekis įdarbinti daugumą Lietuvos informacinių technologijų (IT) specialistų sutapo su ekonomikos krize. Lietuviško kapitalo IT kompanijos „BlueBridge“ direktoriui Daliui Butkui abu veiksniai buvo akstinas tobulėti.

Prekybininkų nuolaidos iš tiekėjų kišenės

Keturi po visą Lietuvą išplitę didieji prekybos tinklai savo galia naudojasi ir pirkėjams vilioti, ir tiekėjams spausti. Mažmeninės prekybos tinklai ėmė taikyti skaidresnę savo daromų prekių kainų nuolaidų apskaičia- vimo tiekėjams sistemą, tačiau apie santykių su prekybininkais pagerėjimą kalba tik nedaugelis tiekėjų.

Straipsnio puslapiai:

Close

 

 

Dienos klausimas

Ar planuojate įsigyti NT dar šiais metais?

 

Dienos citata

Įsivedus eurą nuo 2015 metų pradžios valstybės rinkliavos nedidės, o valstybė gali parodyti pavyzdį, kaip reikia elgtis perskaičiuojant kainas iš litų į eurus.

Finansų minsitras Rimantas Šadžius

Archyvas

Dienos skaičius

40 proc.

Tiek vidutinis kainų lygis Lietuvoje yra mažesnis nei ES vidurkis.

Archyvas