ES nesutarė dėl naujo biudžeto, derybos tęsis kitais metais


REUTERS/SCANPIX nuotr.

Elta

2012-11-23 18:43

Žlugo Briuselyje vykstančios Europos Sąjungos (ES) šalių derybos dėl biudžeto. Diplomatų duomenimis, valstybių lyderiams nepavyko susitarti dėl 2014-2020 metų biudžeto. Derybos bus tęsiamos kitais metais, praneša agentūra "Reuters".

Ketvirtadienį ir penktadienį viršūnių susitikimo dalyviai nesėkmingai mėgino pasiekti kompromisą dėl tikslaus milijardinio biudžeto dydžio ir jo naudojimo.

Europai išgyvenant finansinius sunkumus daugiausiai į ES biudžetą mokančios šalys nesutiko su joms pasiūlytomis įmokomis ir siūlo dar labiau mažinti ES biudžetą. Nepavykus rasti sutarimo tarp ES šalių, Europos Komisijos ir Europos Parlamento derybos atidėtos. Europos vadovai įgaliojo ES Vadovų Tarybos Prezidentą Hermaną Van Rompuy ir Europos Komisijos pirmininką Jose Manuelį Barroso parengti naują daugiamečio ES biudžeto pasiūlymą.

Derybos bus tęsiamos 2013 metų pradžioje.

D. Grybauskaitė: derėtis teks iš naujo

Derybose paskelbus pertrauką dėl naujo daugiamečio ES biudžeto 2014-2020 m. reikės tartis iš naujo, teigia Lietuvos Prezidentė.

Europos Vadovų Taryba dėl naujo daugiamečio ES biudžeto 2014-2020 m. laikotarpiui nusprendė daryti pertrauką. Derybose dalyvavusi Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, kad ši pertrauka reiškia, jog dėl visko reikės tartis iš naujo.

H. Van Rompuy: darbas tęsis

Remiantis naujausiu Europos Vadovų Tarybos pirmininko Hermanp Van Rompuy pasiūlymu, biudžeto dydis turėjo būti 1008 mlrd. eurų. Tačiau kai kurios valstybės jį kritikavo kaip per didelį.

Darbas prie septynerių metų ES biudžeto plano bus tęsiamas artimiausias savaites, pranešė Europos Vadovų Tarybos pirmininkas pasibaigus Briuselyje vykusioms Europos Sąjungos (ES) šalių deryboms dėl biudžeto, kurios faktiškai žlugo.

"Kitas susitikimas greičiausiai vyks 2013 metų pradžioje, - pareiškė jis. - Galima sakyti, per šį sutikimą ES šalys kiek suartino savo pozicijas dėl bendrijos 2014-2020 m. biudžeto plano".

Tuo tarpu Vokietijos kanclerė Angela Merkel (Angela Merkel) per spaudos konferenciją pareiškė, kad per penktadienį Briuselyje pasibaigusį ES viršūnių susitikimą nebuvo šansų, kad bus pasiektas susitarimas dėl bendro ES biudžeto plano.

"Aš abejoju, ar ES valstybių ir vyriausybių vadovai buvo suartinę savo pozicijas tiek, kad būtų buvę galima tikėtis bendro susitarimo per šį susitikimą", - pabrėžė ji.

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas H. Van Rompėjus 17.30 val. Lietuvos laiku nutraukė susitikimo plenarinės sesijos diskusijas, kai tapo aišku, kad svarstymas priėjo aklavietę - tiek dėl biudžeto dydžio tiek dėl jo struktūros.

Ketvirtadienį ir penktadienį viršūnių susitikimo dalyviai nesėkmingai mėgino pasiekti kompromisą dėl tikslaus milijardinio biudžeto dydžio ir jo naudojimo.

Remiantis naujausiu pasiūlymu, biudžetas turėjo būti 1008 mlrd. eurų. Tačiau kai kurios valstybės jį kritikavo kaip per didelį, praneša "Reuters".

Elta

Close

Priminimas emigrantams: paskubėkite pildyti mokesčių deklaracijas

Vykstant deklaracijų pildymo bumui Lietuvoje, emigrantai turėtų neužmiršti, kad užsienyje mokestiniai metai taip pat įsibėgėję. Tai reiškia, kad svetur uždarbiavę tautiečiai turi pateikti deklaracijas užsienio mokesčių institucijoms, ...

Atsiveria galimybės lanksčiau nustatyti naujus PVM tarifus

 Šiandien Europos Komisija pateikė siūlymus dėl taisyklių, kuriomis siekiama leisti valstybėms narėms lanksčiau nustatyti PVM tarifus ir sukurti geresnę mokestinę aplinką. Teikiami siūlymai yra paskutiniai vykdomos PVM taisyklių ...

Lietuvių pamėgtoje atostogų šalyje norima atsisakyti „viskas įskaičiuota“ pasiūlymų

 Nemažai keliaujančiųjų į Turkiją renkasi „viskas įskaičiuota“ pasiūlymus, tačiau Turkijoje piktinamasi, kad dėl to turistai nepietauja mieste, mažiau keliauja. Dėl to siūloma panaikinti programą „viskas ...

„Ryanair“ meta visus kozirius: rado naują būdą spręsti skrydžių atšaukimo problemą

Pigių skrydžių bendrovės „Ryanair“ sprendimas atšaukti dešimtis tūkstančių skrydžių sugriovė 750 tūkstančių žmonių planus keliauti. Dabar kompanija bando atsitiesti ir tam ieško kuo įvairiausių sprendimų. Pastarasis buvo itin netikėtas, rašo independent.co.uk.

„Ryanair“ atšauktų skrydžių skandalas: žinokite, kas jums priklauso

Savaitgalį kilo tikras kuriozas, socialiniai tinklai netyla iki šiol – pasipiktinę keleiviai ragina boikotuoti „Ryanair“. Mat oro linijų bendrovė nusprendė per ateinančias šešias savaites atšaukti nuo ...

Europos Komisijos vadovo siekis ES šalis įtraukti į euro zoną: ar išnyktų Lenkijos kainų rojus?

 Ne kartą minėta kodėl Lenkijoje yra pigu: pridėtinio vertės mokesčio (PVM) lengvatos kai kuriems produktams, konkurencinga didelė rinka ir, be abejo, žemas zloto kursas. Ar atėmus paskutinį ingredientą žemų kainų rojus ...

Tarp 500 didžiausių Vidurio ir Rytų Europos bendrovių – ir lietuviškos įmonės

 Baltijos šalių įmonės pernai užėmė 27 vietas 500 didžiausių Vidurio ir Rytų Europos įmonių sąraše, kurį kasmet rengia pasaulinė prekybos kredito draudimo bendrovė „Coface“. Lietuva iš 2015 m. turėtų 20 ...

Svaras artėja prie euro: ar sumažėjusios emigrantų perlaidos sukrės Lietuvą?

Po Didžiosios Britanijos sprendimo palikti Europos Sąjungą svaro kursas pradėjo ristis žemyn. Situacija nesikeičia ir analitikai net teigia, kad įmanoma jog bus pasiektas paritetas – euro ir svaro santykis 1:1. Sumažėjęs pinigų srautas ...

JAV ir Kinija žingsniuoja prekybos karo link: ką tai reiškia Lietuvai?

Kas anksčiau atrodė tik vienas galimų scenarijų, dabar po truputėlį ima virsti realybe. Byrantys JAV ir Kinijos santykiai pasaulį gali nuvesti prie prekybos karo, o tai atsigirstų ir Lietuvoje. Tačiau analitikai nesutaria, daugiau naudos ar žalos ...

Kokios Europoje galimybės užsidirbti?

Y kartos žmonės savo vartotojišku elgesiu daro didelę įtaką mažmeninei ir nekilnojamojo turto rinkai. Tarptautinė atlyginimų svetainė „Paylab“ nusprendė įdėmiau panagrinėti tikrąją Vidurio Europoje, Baltijos šalyse ir ...

 

 

Dienos klausimas

Ar planuojate įsigyti NT dar šiais metais?

 

Dienos citata

Įsivedus eurą nuo 2015 metų pradžios valstybės rinkliavos nedidės, o valstybė gali parodyti pavyzdį, kaip reikia elgtis perskaičiuojant kainas iš litų į eurus.

Finansų minsitras Rimantas Šadžius

Archyvas

Dienos skaičius

40 proc.

Tiek vidutinis kainų lygis Lietuvoje yra mažesnis nei ES vidurkis.

Archyvas