ES spręs Ebolos viruso protrūkį

(Puslapis 1 iš 2)


REUTERS/SCANPIX nuotr.

BNS

2014-10-23 14:40

 Europos Sąjungos (ES) lyderiai ketvirtadienį susirinks Briuselyje per viršūnių susitikimą, kuriame tikimasi priimti svarbią sutartį dėl kovos su klimato pokyčiais, taip pat sustiprinti pastangas, siekiant įveikti mirtinai pavojingo Ebolos viruso protrūkį.

28 ES šalių valstybių ir vyriausybių vadovai per dviejų dienų susitikimą taip pat svarstys, kaip būtų gali paspartinti ekonomikos augimą ir darbo vietų kūrimą, baiminantis jau trečiosios recesijos bangos.

Ketvirtadienį daugiausiai dėmesio bus skirta ambicingam kovos su klimato kaita priemonių paketui, kuriame bus įvardyti uždaviniai šioje srityje iki 2030 metų. Tačiau lyderiams taip pat teks spręsti išliekančius nesutarimus, kaip Bendrijos narės turėtų pasidalyti šią naštą.

Preliminariose viršūnių susitikimo išvadose, su kuriomis susipažino naujienų agentūra AFP, šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetalus siūloma sumažinti 40 proc. lyginant su 1990 metų lygiu. Be to, atsinaujinančių šaltinių energetika turėtų patenkinti 27 proc. energijos poreikio, o bendrą energijos suvartojimą būtų siekiama sumažinti 30 procentų.

Tačiau daugelis šalių kelia prieštaravimus, ypač nuo akmens anglių naudojimo priklausoma Lenkija, kuri sako, kad jos jėgainių modernizavimo kaina būtų per didelė. Tuo tarpu Portugalija nori, kad būtų kuriama glaudesnė daugiašalė energetikos infrastruktūra.

„Vis dar esama sudėtingų klausimų, kuriuos reikia išspręsti. Pažiūrėsime, ar mums pavyks tai padaryti“, – žurnalistams sakė vienas šaltinis Vokietijos vyriausybėje, prašęs neviešinti jo vardo.

Tačiau kiti ES šaltiniai reiškė didesnį optimizmą.

„Susitarimo dar nėra, tačiau manau, kad nuomonių skirtumai susiaurėjo iki poros svarbiausių klausimų, kuriuos lyderiai išspręs ketvirtadienio vakarą“, – sakė vienas šaltinis.

KOVA SU EBOLA

Prognozuojama, kad kur kas paprasčiau bus pasiekti susitarimą dėl kovos su Ebolos viruso protrūkiu Afrikoje, kuris jau pareikalavo beveik 4 900 gyvybių, ir pastangų užkirsti jam kelią tapti pasauline grėsme. Vis dėlto ir čia svarbiausias klausimas bus pinigai.

Praėjusią savaitę aptarti kovos su Ebola buvo susitikę ES užsienio reikalų ir sveikatos apsaugos ministrai.

„Mūsų lyderiai aptars klausimą, ką dar būtų galima padaryti, kad būtų užtikrinta mūsų didesnė finansinė parama, geresnis medicininis aptarnavimas ir daugiau įrangos vietoje“, - sakė vienas šaltinis žurnalistams.

ES valstybės narės ir Europos Komisija jau pažadėjo kovai su Ebolos virusu skirti beveik 600 mln. eurų.

Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas (Deividas Kameronas) rengiasi paraginti kitų Bendrijos valstybių lyderius padidinti šią sumą iki 1 mlrd. eurų, nurodė šaltiniai britų vyriausybėje.

Ispanų slaugė, kuri buvo pirmasis žmogus, užsikrėtęs Ebolos virusu ne Afrikoje, pasveiko, antradienį patvirtino medikai, sumažindami nuogąstavimus dėl galimo ligos išplitimo Europoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Straipsnio puslapiai:

Close

Priminimas emigrantams: paskubėkite pildyti mokesčių deklaracijas

Vykstant deklaracijų pildymo bumui Lietuvoje, emigrantai turėtų neužmiršti, kad užsienyje mokestiniai metai taip pat įsibėgėję. Tai reiškia, kad svetur uždarbiavę tautiečiai turi pateikti deklaracijas užsienio mokesčių institucijoms, ...

Atsiveria galimybės lanksčiau nustatyti naujus PVM tarifus

 Šiandien Europos Komisija pateikė siūlymus dėl taisyklių, kuriomis siekiama leisti valstybėms narėms lanksčiau nustatyti PVM tarifus ir sukurti geresnę mokestinę aplinką. Teikiami siūlymai yra paskutiniai vykdomos PVM taisyklių ...

Lietuvių pamėgtoje atostogų šalyje norima atsisakyti „viskas įskaičiuota“ pasiūlymų

 Nemažai keliaujančiųjų į Turkiją renkasi „viskas įskaičiuota“ pasiūlymus, tačiau Turkijoje piktinamasi, kad dėl to turistai nepietauja mieste, mažiau keliauja. Dėl to siūloma panaikinti programą „viskas ...

„Ryanair“ meta visus kozirius: rado naują būdą spręsti skrydžių atšaukimo problemą

Pigių skrydžių bendrovės „Ryanair“ sprendimas atšaukti dešimtis tūkstančių skrydžių sugriovė 750 tūkstančių žmonių planus keliauti. Dabar kompanija bando atsitiesti ir tam ieško kuo įvairiausių sprendimų. Pastarasis buvo itin netikėtas, rašo independent.co.uk.

„Ryanair“ atšauktų skrydžių skandalas: žinokite, kas jums priklauso

Savaitgalį kilo tikras kuriozas, socialiniai tinklai netyla iki šiol – pasipiktinę keleiviai ragina boikotuoti „Ryanair“. Mat oro linijų bendrovė nusprendė per ateinančias šešias savaites atšaukti nuo ...

Europos Komisijos vadovo siekis ES šalis įtraukti į euro zoną: ar išnyktų Lenkijos kainų rojus?

 Ne kartą minėta kodėl Lenkijoje yra pigu: pridėtinio vertės mokesčio (PVM) lengvatos kai kuriems produktams, konkurencinga didelė rinka ir, be abejo, žemas zloto kursas. Ar atėmus paskutinį ingredientą žemų kainų rojus ...

Tarp 500 didžiausių Vidurio ir Rytų Europos bendrovių – ir lietuviškos įmonės

 Baltijos šalių įmonės pernai užėmė 27 vietas 500 didžiausių Vidurio ir Rytų Europos įmonių sąraše, kurį kasmet rengia pasaulinė prekybos kredito draudimo bendrovė „Coface“. Lietuva iš 2015 m. turėtų 20 ...

Svaras artėja prie euro: ar sumažėjusios emigrantų perlaidos sukrės Lietuvą?

Po Didžiosios Britanijos sprendimo palikti Europos Sąjungą svaro kursas pradėjo ristis žemyn. Situacija nesikeičia ir analitikai net teigia, kad įmanoma jog bus pasiektas paritetas – euro ir svaro santykis 1:1. Sumažėjęs pinigų srautas ...

JAV ir Kinija žingsniuoja prekybos karo link: ką tai reiškia Lietuvai?

Kas anksčiau atrodė tik vienas galimų scenarijų, dabar po truputėlį ima virsti realybe. Byrantys JAV ir Kinijos santykiai pasaulį gali nuvesti prie prekybos karo, o tai atsigirstų ir Lietuvoje. Tačiau analitikai nesutaria, daugiau naudos ar žalos ...

Kokios Europoje galimybės užsidirbti?

Y kartos žmonės savo vartotojišku elgesiu daro didelę įtaką mažmeninei ir nekilnojamojo turto rinkai. Tarptautinė atlyginimų svetainė „Paylab“ nusprendė įdėmiau panagrinėti tikrąją Vidurio Europoje, Baltijos šalyse ir ...

 

 

Dienos klausimas

Ar planuojate įsigyti NT dar šiais metais?

 

Dienos citata

Įsivedus eurą nuo 2015 metų pradžios valstybės rinkliavos nedidės, o valstybė gali parodyti pavyzdį, kaip reikia elgtis perskaičiuojant kainas iš litų į eurus.

Finansų minsitras Rimantas Šadžius

Archyvas

Dienos skaičius

40 proc.

Tiek vidutinis kainų lygis Lietuvoje yra mažesnis nei ES vidurkis.

Archyvas