Geriausią reputaciją turinčios pasaulio bendrovės (1)

(Puslapis 1 iš 2)


AFP/SCANPIX nuotr.

Ekonomika.lt

2013-04-11 20:47

 Rinkdamasis prekes ar paslaugas dažnas vartotojas galėtų pasimesti gausybėje pasiūlymų. Neretai net ir vienoje parduotuvėje galima aptikti keliolikos gamintojų tos pačios rūšies produktus. Vis dėlto dažnai pirkėjo pasirinkimą lemia ne konkrečios produkto ar paslaugos savybės, o gamintojo arba pardavėjo reputacija, rašo „Forbes“.

Niujorke įsikūrusi konsultacinė bendrovė „Reputation Institute“ įrodė, kad tarp bendrovės reputacijos ir pirkėjo noro rekomenduoti arba pačiam pirkti prekę yra itin stiprus ryšys.

55 procentai pirkėjų yra nusiteikę pirkti tik geros reputacijos bendrovių produktus. 50 proc. pirkėjų visada rekomenduotų tokios bendrovės produkciją aplinkiniams.

Tuo tarpu silpnos reputacijos bendrovių produktus ryžtųsi pirkti tik 31 proc. apklaustųjų ir tik 28 rekomenduotų tokios bendrovės produktus ar paslaugas aplinkiniams.

Anot „Reputation Institute“ vykdančiojo partnerio Kaspero Ulfo Nielseno, nepaisant didžiulio reklamos kiekio aplinkinių rekomendacijos tebėra svarbiausias rodiklis sprendžiant pirkti ar nepirkti produktą.

K. U. Nielseno teigimu rūpinimasis reputacija yra itin svarbus bendrovėms, kurios žengia į užsienio rinkas, nes tarptautinės bendrovės iki 95 proc. pajamų gauna iš pardavimų užsienio valstybėse. Tarptautinėms bendrovėms yra gyvybiškai svarbu saugoti ir puoselėti gerą savo vardą.

Neseniai „Reputation Institute“ sudarė 100 tarptautinių bendrovių, kurioms geriausiai sekasi rūpintis savo reputacija, reitingą. „Reputation Institute“ tyrimo metu apklausė 55 tūkst. vartotojų iš 15 skirtingų rinkų.

Respondentai turėjo įvertinti bendroves įvairiais emociniais aspektais. Tyrimo metu „Reputation Institute“ išaiškėjo septyni geros reputacijos aspektai: darbo vieta, vidaus valdymo politika, lyderystė, finansinė padėtis, pilietiškumas, inovatyvumas ir žinoma produktų bei paslaugų kokybė.

Pasitikėjimas bendrove yra kertinis sėkmingo verslo akmuo, kuris leidžia tikėtis, kad vartotojai pirks produkciją ir skleis geras rekomendacijas, investuotojai investuos, priežiūros institucijos išduos leidimus, žurnalistai pateiks gerus įvertinimus, o darbuotojai įgyvendins vadovų planus.

Anot K. U. Nielseno, neužtenka turėti stiprų prekės ženklą ir patrauklų produktą. Žmonės turi tikėti, kad bendrovė rūpinasi jų šalies piliečiais.

Bene geriausių rezultatų pasiekia bendrovės, kurios įsitraukia į vietos gyvenimą ir duoda vietos gyventojams daugiau nei patį produktą. Tokios bendrovės dažniausiai samdo vietinius gyventojus, gamina toje pačioje šalyje, kurioje ir parduoda bei skatina spręstis socialines regiono problemas.

Geriausių rezultatų reputacijos puoselėjimo srityje šiemet pasiekė BMW, kuri jau antrus metus iš eilės visose septyniose srityse pateko tarp dešimties geriausiai įvertintų bendrovių.

Straipsnio puslapiai:

Close

Kokį automobilį pirkti: naują ar naudotą?

Nuosava transporto priemonė daugeliui asmenų bei šeimų yra tapusi neatsiejamu pirkiniu, palengvinančiu ir pagreitinančiu keliones iš vienos vietos į kitą.

Trijų valstybės įmonių iniciatyva steigiamas Transporto inovacijų centras

 2019 m. vasario 15-ąją Susisiekimo ministerijoje buvo pasirašyta sutartis ir memorandumas dėl Transporto inovacijų centro steigimo. Inovacijų centrą steigia 3 valstybės įmonės: „Lietuvos geležinkeliai“, „Kelių ...

Kaip pasirinkti pardavimų mokymų tiekėją?

Ne paslaptis, jog pardavėjų komanda generuoja didžiausias pajamas, išlaikančias visą organizaciją, todėl itin svarbu prisidėti prie šių žmonių žinių bagažo ir įgūdžių tobulinimo. Vienas iš veiksmingų būdų tai padaryti – investuoti į pardavimų komandos mokymus. Vis dėlto, ne visi pardavimų mokymai yra verti investicijų. Besirenkant mokymus ypatingai svarbu atkreipti dėmesį ne tik į jų turinį, ...

Planuojantiems pirkti būstą - paskola nekilnojamam turtui įsigyti

Nuosavo būsto, sodo namelio ar žemės sklypo įsigijimas kiekvienai šeimai suteikia ne tik džiaugsmo, bet ir nedidelio galvos skausmo, kadangi nekilnojamo turto pirkimas pareikalauja nemenkai atverti piniginę. Paskolų banko specialistų teigimu, dauguma žmonių, norinčių įsigyti nuosavą būstą, kreipiasi dėl finansavimo ir pildo paskolos gavimo paraišką internetu

Y karta: kuo skiriasi gimę devintajame ir dešimtajame dešimtmetyje?

Y kartos atstovai daro didelę įtaką darbo rinkai jau beveik 20 metų. Dabartiniai jauni suaugusieji atnešė daug naujovių į darbo procesų sritį ir neretai yra didelė mįslė darbdaviams ir žmogiškųjų išteklių specialistams. ...

Skandinavijoje madingas akcentas populiarėja ir Lietuvoje

Sostinėje, ant gyvenvietės „Lighthouse“ daugiabučių stogų, baigtos įrengti dvi aukščiausios Lietuvoje žaliuojančios terasos. Architektūros ekspertai sutaria, kad žaliuojančių stogų tendencija tiek ant horizontalių, tiek ant ...

Keliautojas Makalius: Naujuosius planuojantys užsienyje jau beveik pavėlavo

Artėjant didžiosioms metų šventėms klausimas „Kur švęsti Naujuosius?“ tampa ne vieno pokalbio tema. Keliautojas Rimvydas Širvinskas-Makalius teigia, kad nors lietuviai pradeda suprasti, jog geriausius pasiūlymus ...

9 patarimai, kaip žiemą komunaliniams mokesčiams išleisti mažiau

Norite sutaupyti vandens? Duše prauskitės su antrąja puse. Ne, tai ne pokštas – specialistai teigia, kad toks santykius gerinantis prausimosi būdas gali sutaupyti iki 50 proc. vandens. O kaip sunaudoti kuo mažiau elektros ...

Kaip per dieną atidaryti elektroninę parduotuvę?

Atidaryti elektroninę parduotuvę tampa vis paprasčiau: nebereikia ilgų ir sudėtingų procesų, samdyti brangiai kainuojančių programuotojų ar derėtis su bankais dėl apmokėjimo būdų. Visa tai galima atlikti vos per dieną. Pasakysite, kad tai ...

„Lidl“ pristato tarptautinį Kalėdų tyrimą: lietuviai norėtų šventę sutikti kaip popiežius

 Dienos trumpėja, oras darosi vis šaltesnis ir palengva pradedame jausti Kalėdų dvasią. Drauge su Kalėdų nuotaikomis artinasi ir galybė pasirengimo didžiausiai metų šventei darbų: organizavimas, apsipirkimas, dekoravimas, dovanų ...

 

 

Dienos klausimas

Ar planuojate įsigyti NT dar šiais metais?

 

Dienos citata

Įsivedus eurą nuo 2015 metų pradžios valstybės rinkliavos nedidės, o valstybė gali parodyti pavyzdį, kaip reikia elgtis perskaičiuojant kainas iš litų į eurus.

Finansų minsitras Rimantas Šadžius

Archyvas

Dienos skaičius

40 proc.

Tiek vidutinis kainų lygis Lietuvoje yra mažesnis nei ES vidurkis.

Archyvas