Grįžusi B. Vėsaitė: interesų nesupainiojau

(Puslapis 1 iš 2)


Roberto Dačkaus (Fotodiena) nuotr.

BNS

2013-05-24 07:15

Ūkio ministrė Birutė Vėsaitė, teigia mananti, kad nesupainiojo viešųjų ir privačių interesų į verslo forumą Kazachstane skrisdama bendrovės "Arvi" užsakytu aštuonviečiu verslo klasės lėktuvu.

"Mes pirkome paslaugą, tiksliau sakant, ministerija pirko paslaugą ir drauge skrido oficialios delegacijos nariai, dalyvavo dvišaliame tarpvyriausybinės komisijos posėdyje ir aš manyčiau, kad tikrai ne. Juo labiau, kad mes ir nepermokėjome", - žurnalistams sakė B.Vėsaitė, paklausta, ar nesupainiojo viešųjų ir privačių interesų skrisdama verslininkų užsakytu lėktuvu.

Ketvirtadienio vakarą nusileidusi Vilniaus tarptautiniame oro uoste ji teigė neketinanti atsistatydinti.

"Dabar - ne", - sakė ji. Paklausus, ar trauktųsi, jei jai bus nepalankios etikos sargų išvados sakė: "Tada ir žiūrėsime".

Premjeras Algirdas Butkevičius ketvirtadienį pareiškė, kad į Kazachstaną verslininkų užsakytų lėktuvu skridusi B.Vėsaitė negalėtų likti poste, jei Vyriausioji tarnybinės etikos komisija nuspręstų, kad ministrė supainiojo interesus.

Ministrė teigė, jog jos bilietas kainavo 2800 litų, o į pastabą, kad toks skrydis vienam žmogui kainuoja 13 tūkst. litų, atsakė: "Aš nežinau, kiek mums sąskaitą išstatė, tiek turbūt ministerija sumokėjo".

"Tie verslininkai ar taip, ar taip samdėsi lėktuvą", - teigė ji.

"Aš nevažiavai nei atostogauti, nei savo reikalais. Aš važiavau valstybės reikalais. (...) Vienintelė malonė, kas man teko, tai sutaupyta 12 valandų", - sakė B.Vėsaitė.

Ji minėjo, kad bilietas skristi lėktuvu "Hawker 800" buvo užsakytas prieš mėnesį. Ministrė sakė nežinanti, kas - "Arvi" ar "West Express" jos vadovaujamai žinybai pateikė pirminį pasiūlymą į Kazachstaną vykti tokiu būdu.

"Aš tikrai nemanau, kad ministerijos nupirktas bilietas - užsakymas buvo galbūt net prieš mėnesį laiko - yra kažkoks viešųjų ir privačių interesų pažeidimas", - teigė B.Vėsaitė.

Į klausimą, ar nežinojo, kad skris "Arvi" užsakytu lėktuvu ji atsakė: "Paskutiniu momentu, kai reikėjo sėsti į lėktuvą - taip".

Pažymėjus, kad koalicijos partneriai mano, jog jai derėtų atsistatydinti, B.Vėsaitė teigė, kad "tai iš tikrųjų yra konservatorių intrigos".

"Mes tikrai tarsimės, galbūt jie negavo mano paaiškinimo", - kalbėjo ji.

"Jūs žinote kartais mes nebūkime šventesni už Romos popiežių, nes nereikia ieškoti ten problemų, kur jų nėra", - sakė Ūkio ministerijos vadovė į pastabą, kad prezidentė taip pat sukritikavo jos skrydį verslininkų užsakytu lėktuvu.

"Ministras negali nuvažiuoti, tarkime, naktį ir sėsti pirmininkauti dar išlaukęs šešias valandas ir jaustis kaip kosmonautas, kaip kad jautėsi mūsų viceministrai nuvažiavę į posėdį", - dėstė ji.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Straipsnio puslapiai:

Close

Seimo nutarimu, išmokos bus mokamos visiems vaikams

Seimas priėmė naujos redakcijos Išmokų vaikams įstatymą, kuriuo siekiama mažinti vaikų skurdą ir pajamų nelygybę. Už tokį sprendimą balsavo 80, prieš buvo vienas, susilaikė 15 Seimo narių. Siekiant remti vaikus auginančias ...

Seimas nutarė dėl lengvatinio PVM tarifo dydžio ir taikymo

Seimas priėmė Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) įstatymo pataisas, sumažindamas PVM tarifą kai kuriems vaistams bei pratęsdamas lengvatinio 9 proc. PVM tarifo taikymą šilumos energijai ir karštam vandeniui, apgyvendinimo ...

Seimas apsisprendė: brangs cigaretės, dyzelis bei didės NT mokestis

Seimas priėmė Akcizų įstatymo pakeitimus, kuriais nuspręsta didinti akcizo tarifą dyzeliui, cigaretėms, cigarams ir cigarilėms. Už naujas nuostatas balsavo 60 Seimo narių, prieš – 6, susilaikė 12 parlamentarų. Be to, priimtos ...

Kitų metų Lietuvos biudžetas: išskirtinis dėmesys skurstantiems, vidurinioji klasė – palikta šešėlyje

Valdantieji nenustoja džiūgauti, kad kitų metų valstybės biudžetas, kaip niekad iki šiol, bus perteklinis bei išskirtinai socialiai orientuotas. Ir nors socialinei apsaugai kitąmet išties ketinama atriekti nemenką biudžeto pyrago dalį, Seimo nariai ir ekonomistai atkreipia dėmesį, kad vidurinioji klasė ir vėl nesulaukė valdžios dėmesio.

Oficialiai pristatytas kitų metų biudžetas: kam mokesčiai didės, o kam mažės?

 Vyriausybei baigus pasitarimą oficialiai pristatytas kitų metų biudžetas. Jame daugiausia dėmesio skiriama skurdo mažinimui. O be to, numatyta kovoti su žalingu įpročiu - rūkymu. Pabrėžiama, kad pirmą kartą per Nepriklausomybės istoriją ...

I. Šimonytė nesusilaikė: Lietuvoje į mokesčius žiūrima ne iš to galo

Šeštadienį Nemuno saloje Kaune vyksta idėjų festivalis „Laisvės piknikas“: jo programoje numatytos diskusijos su politikais ir visuomenės veikėjais, renginyje lankysis ir prezidentė Dalia Grybauskaitė. Šiemet ...

Nerijaus Mačiulio verdiktas socdemų mokesčių pertvarkai: nuo dėmesio vertų idėjų iki visiškos tragedijos

Lietuvos socialdemokratai deklaruoja norintys reabilituotis ir pagaliau imtis kairiosios socialdemokratinės politikos, tačiau jų įregistruoti pasiūlymai mokesčių pertvarkai kelią klausimą – ar tikrai? Ekonomisto Nerijaus Mačiulio akimis, ...

Ramūno Karbauskio idėja žarstyti biudžeto pinigus susilaukė premjero kritikos

Paklaustas, ar palaiko Ramūno Karbauskio iškeltą idėją peržiūrėti Fiskalinės drausmės įstatymą ar ekonomistų raginimą pasiūlymo neįgyvendinti, ministras pirmininkas, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys Saulius Skvernelis ...

Vyriausybė pristatė mokesčių sistemos pakeitimus

Sprendimai, susiję su mokesčių ir socialinės sistemos pakeitimais, 17-osios Vyriausybės teigimu, priimami išklausius ir įsiklausius į visuomenės nuomonę. To ir siekta pirmą kartą surengtos tokio plataus masto konsultacijos dėl mokesčių ir ...

PVM tarifo lengvatos: ekonomistai atsakė, ar verta tikėtis pokyčių

Už uždarų durų buvę svarstymai, kaip turėtų keistis pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatos, išlindo į dienos šviesą. Premjeras Saulius Skvernelis prabilo ne tik apie jų dydžius, bet ir apie bendrą PVM tarifo mažinimą. Ekonomistai ...

 

 

Dienos klausimas

Ar planuojate įsigyti NT dar šiais metais?

 

Dienos citata

Įsivedus eurą nuo 2015 metų pradžios valstybės rinkliavos nedidės, o valstybė gali parodyti pavyzdį, kaip reikia elgtis perskaičiuojant kainas iš litų į eurus.

Finansų minsitras Rimantas Šadžius

Archyvas

Dienos skaičius

40 proc.

Tiek vidutinis kainų lygis Lietuvoje yra mažesnis nei ES vidurkis.

Archyvas