Kaip nelikti be ryšio: 5 patarimai, padėsiantys taupyti telefono bateriją
(Puslapis 1 iš 2)

Technologijos (nuotr. 123rf.com)
2018-01-29 17:09
Daugelis su nostalgija prisimena laikus, kai telefonų baterijos be įkrovimo sugebėjo ištverti savaitę ar netgi dar ilgiau. Tuomet atrodė, kad tokia ilga baterijos gyvavimo trukmė yra įprasta, o bėgant laikui technologijos tik tobulės, tad baterijų nereikės krauti bent mėnesį. Deja, viskas pasisuko kiek kita linkme. Prasidėjus išmaniųjų telefonų erai, įkroviklis tapo kasdieniu atributu, be kurio gyvenimas kartais gali ir sugriūti.
Visgi, šiandien egzistuoja nemažai gudrybių, kurias žinant, telefono bateriją galima patausoti ir priversti išlikti gyvybinga ilgiau nei vieną dieną. Panašu, kad telefonų gamintojai išgirdo vartotojų pageidavimus ir sugalvojo, kaip pasirūpinti ilgesniu baterijos gyvavimu be įkroviklio pagalbos. Patikėsite ar ne, bet tam jau puikiai pasitarnauja ir dirbtinis intelektas.
Svarbūs du veiksniai
„Huawei“ Baltijos šalių vartotojų verslo grupės vadovas Yanfei teigia, kad telefono baterijos gyvybingumas priklauso nuo dviejų veiksnių: kaip intensyviai naudojamės įrenginiu ir kaip juo rūpinomės iki šiol.
„Naudojantis telefonu, kiekvienam veiksmui atlikti reikalinga energija, todėl natūralu, kad kuo daugiau operacijų atlieka telefonas, tuo greičiau jis išsikrauna. Visai kaip ir žmogus, kuris po intensyvaus fizinio krūvio greitai pavargsta. Taip pat svarbu atsiminti elementarų fizikos dėsnį, kad kiekvienas veiksmas turi atoveiksmį – jei telefono baterija bėgant laikui tinkamai nesirūpinote, jos tarnavimo laikas bus trumpesnis“, – kalba Yanfei.
Jis pripažįsta, kad šiuolaikinės ličio jonų baterijos yra ganėtinai pažengusios į priekį, tačiau po ilgo naudojimo bei pernelyg dažno krovimo jos taip pat gali prarasti savo darbines savybes.
„Senesnės baterijos iš tiesų buvo jautrios įkrovimų ir iškrovimų ciklams, tačiau tai jau praeitis. Visgi, šiuolaikinės baterijos taip pat nėra amžinos, todėl jas prižiūrėti reikia apgalvotai ir, nesant reikalui, įkroviklio į elektros lizdą geriau nekišti. Maža to, baterijas reikia saugoti nuo didelių temperatūrų svyravimų“, – pataria ekspertas.
5 patarimai, galintys išgelbėti visą dieną
Jei jau nutiko taip, kad telefono įkroviklio nėra šalia ar teks kurį laiką išgyventi be elektros, „Huawei“ turi keletą patarimų, galinčių išgelbėti kritiniu momentu, ar tiesiog leisiančių pajusti laisvę nuo kasdienio įkroviklio naudojimo.
1. Sumaniai naudokite programėles. Vienu metu atidaryta daugybė programėlių – puikiai visiems žinomas scenarijus: „Facebook“, „Instagram“, „YouTube“, žinučių rašymas, kamera... Visos šios programėlės, reikia ar nereikia, kartais būna įjungtos ir, žinoma, naudoja jūsų įrenginio bateriją. Todėl patartina konkrečiu metu naudoti tik tas programėles, kurios iš tiesų reikalingos. Panaši situacija galioja ir „Bluetooth“, vietos nustatymo GPS funkcijai ar internetui – jei šių dalykų nenaudojate, juos derėtų tiesiog išjungti. Savaime suprantama, derėtų nuspręsti, ar išjungtų programėlių netrukus jums vėl neprireiks, kadangi bereikalingas jų aktyvavimas bei deaktyvavimas taip pat naudoja energiją.