Kaip surasti auksinę idėją (3)

(Puslapis 1 iš 2)


REUTERS/SCANPIX nuotr.

Ekonomika.lt

2013-05-01 15:00

Kiekvieno verslo esmė – gera idėja. Kai kurios jų atrodo tokios paprastos, kad sunku suprasti, kaip apie jas niekas nepagalvojo anksčiau. Kitos yra tokios revoliucingos, kad sunkus suvokti, kaip kam nors jos sugebėjo šauti į galvą.

Tačiau šios idėjos neateina tiesiog panorėjus. Tad daugelis pradedančiųjų verslininkų klausia – iš kur jos ateina? Kokiu būdu įžiebti tą idėją?

Tam, kad galėtų tai išsiaiškinti, „Wall Street Journal“ kreipėsi į ekspertus – „startup‘ų“ mentorius, investuotojus, patarėjus ir profesorius, kurie matė ir girdėjo apie šimtus sėkmės istorijų, bei pačius antreprenerius, kurie patys nukalė savo sėkmę. Šie žmonės įkvėpimo idėjoms gavo iš įvairiausių šaltinių – nuo kasdienių galvosūkių iki aistros vairavimui ir pasąmonės.

Štai jų patarimai.

Pažiūrėk, kas tau neduoda nerimo

Idėjos „startup‘ams“ dažniausiai prasideda nuo problemos, kurią reikia išspręsti. O jos dažniausiai neateina, kol sėdi ir geri kavą. Jos pasirodo tada, kai sunkiai dirbi.

Pavyzdžiui, viena mano įmonę „earFeeder“ atsirado todėl, kad aš norėjau naujienų apie muziką, kuri man patinka, ir man buvo sunku jų gauti. Taigi sukūriau paslaugą, kuri tikrina mano kompiuteryje esančią muziką ir paruošia iš interneto naujienų srautą apie grupes, kurios man patinka.

Davidas Cohenas, „TechStars“ vadovas

Niekada nesi per senas

Markas Zuckerbergas, Billas Gatesas, Steve‘as Jobsas – šie asmenys sudaro įspūdį, kad sėkmingos verslo idėjos ateina tik jauniems žmonėms. Tai netiesa. Tipiškas antrepreneris yra vidutinio amžiaus profesionalas, kuris mokosi apie rinkos poreikius ir pradeda įmonę iš savo santaupų.

Mūsų tyrimai parodė, kad 2009 m. sparčiau augančiose verslo sektoriuose, kaip kompiuteriai, sveikatos apsauga bei kosmoso technologijos, vidutinis sėkmingo antreprenerio amžius buvo 40.

Vivekas Wadhwa, Singularity universiteto mokslo ir inovacijų prezidentas

Idėjos yra daug, trūksta ryžto

Didžiausias veiksnys lemiantis verslininko sėkmingumą nėra pati idėja, bet greičiau verslininko noras bandyti (ir nuolat bandyti) paversti idėją realybe. Įstabių idėjų yra daug, tačiau ką su jomis nuspręsime daryti, tai yra svarbiausia.

Sameras Kurdi, „Entrepreneurs Organization“ pasaulinės tarybos pirmininkas

Leisk dirbti tavo pasąmonei

Kai protas yra užsiėmęs monotoniškomis užduotimis, jis gali stimuliuoti savo pasąmonę ir taip iššaukti eureka momentą. Taip atsitiko man. Mano įmonės „ClearFit“, kuri leidžia įmonėms lengvai rasti darbuotojų ir prognozuoti jų tinkamumą darbo pozicijai, verslo idėja kilo kažkur giliai galvoje, kai važiavau 130 km per valandą greičiu, visai negalvodamas apie darbą.

Fone visada veikia pasąmonė, kuri tyliai veikia daugelio mūsų minčių pasekmes. Taigi, atsikvėpkite, pauostykite gėlių, nes kol jūs tai darysite, jūsų mintys gali labai gerai išspręsti problemą, kurią stengiatės išspręsti ar įžiebs sprendimą problemai, apie kurią anksčiau negalvojote.

Benas Baldwinas, „ClearFit“ įkūrėjas

Eik į keistas vietas

Verslininkas, norintis patreniruoti smegenis, turi ieškoti neįprastų dalykų.

Stebėk ir klausykis keistų dalykų. Man patinka žiūrėti neaiškius dokumentinius filmus ir klausytis neįprastų tinklalaidžių (podcast, - angl. k.). Lankykitės keistose vietose. Aš einu pasivaikščioti po priemiesčius, universalines parduotuves, universitetus. Kai vaikštai be tikslo pamatai viską kitomis akimis, nes gali sau leisti prabangą būti dabartinėje akimirkoje.

Kalbėkis su keistais žmonėmis. Pokalbiai su žmonėmis, kurie labai skiriasi nuo tavęs gali turėti didelį poveikį. Aš vis dar prisimenu atsitiktinius dešimties metų senumo pokalbius su nepažįstamais žmonėmis, kurie mane paveikė.

Victoras W. Hwangas, „T2 Venture Capital” vadovas

Klausykis žmonių, kurie žino

Verslininkams gimsta puikios idėjos įvairiais būdais. Štai keli geriausi.

Gauk klientų atsiliepimų. Klausykis klientų ir kurk produktus bei paslaugas, kurios jiems labiau patinka.

Darbuotojai, kurie gamina prietaisus, bendrauja su klientais, mato, kam reikia daug laiko pasiekti, kas yra per brangu, kas sukelia problemų. Kalbėk su šiais darbuotojais arba pats daryk šiuos darbus.

Apsuk prielaidas. Daugelis puikių verslininkų randa idėjų paneigdami egzistuojančias prielaidas. Pavyzdžiui, buvo sena prielaida, kad bankams reikia kasininkų ir filialų. Idėja, iš kurios gimė bankomatai, klausė: kaip galime pasiūlyti bankų paslaugas be filialų ir kasininkų.

Straipsnio puslapiai:

Close

Trijų valstybės įmonių iniciatyva steigiamas Transporto inovacijų centras

 2019 m. vasario 15-ąją Susisiekimo ministerijoje buvo pasirašyta sutartis ir memorandumas dėl Transporto inovacijų centro steigimo. Inovacijų centrą steigia 3 valstybės įmonės: „Lietuvos geležinkeliai“, „Kelių ...

Kaip pasirinkti pardavimų mokymų tiekėją?

Ne paslaptis, jog pardavėjų komanda generuoja didžiausias pajamas, išlaikančias visą organizaciją, todėl itin svarbu prisidėti prie šių žmonių žinių bagažo ir įgūdžių tobulinimo. Vienas iš veiksmingų būdų tai padaryti – investuoti į pardavimų komandos mokymus. Vis dėlto, ne visi pardavimų mokymai yra verti investicijų. Besirenkant mokymus ypatingai svarbu atkreipti dėmesį ne tik į jų turinį, ...

Planuojantiems pirkti būstą - paskola nekilnojamam turtui įsigyti

Nuosavo būsto, sodo namelio ar žemės sklypo įsigijimas kiekvienai šeimai suteikia ne tik džiaugsmo, bet ir nedidelio galvos skausmo, kadangi nekilnojamo turto pirkimas pareikalauja nemenkai atverti piniginę. Paskolų banko specialistų teigimu, dauguma žmonių, norinčių įsigyti nuosavą būstą, kreipiasi dėl finansavimo ir pildo paskolos gavimo paraišką internetu

Y karta: kuo skiriasi gimę devintajame ir dešimtajame dešimtmetyje?

Y kartos atstovai daro didelę įtaką darbo rinkai jau beveik 20 metų. Dabartiniai jauni suaugusieji atnešė daug naujovių į darbo procesų sritį ir neretai yra didelė mįslė darbdaviams ir žmogiškųjų išteklių specialistams. ...

Skandinavijoje madingas akcentas populiarėja ir Lietuvoje

Sostinėje, ant gyvenvietės „Lighthouse“ daugiabučių stogų, baigtos įrengti dvi aukščiausios Lietuvoje žaliuojančios terasos. Architektūros ekspertai sutaria, kad žaliuojančių stogų tendencija tiek ant horizontalių, tiek ant ...

Keliautojas Makalius: Naujuosius planuojantys užsienyje jau beveik pavėlavo

Artėjant didžiosioms metų šventėms klausimas „Kur švęsti Naujuosius?“ tampa ne vieno pokalbio tema. Keliautojas Rimvydas Širvinskas-Makalius teigia, kad nors lietuviai pradeda suprasti, jog geriausius pasiūlymus ...

9 patarimai, kaip žiemą komunaliniams mokesčiams išleisti mažiau

Norite sutaupyti vandens? Duše prauskitės su antrąja puse. Ne, tai ne pokštas – specialistai teigia, kad toks santykius gerinantis prausimosi būdas gali sutaupyti iki 50 proc. vandens. O kaip sunaudoti kuo mažiau elektros ...

Kaip per dieną atidaryti elektroninę parduotuvę?

Atidaryti elektroninę parduotuvę tampa vis paprasčiau: nebereikia ilgų ir sudėtingų procesų, samdyti brangiai kainuojančių programuotojų ar derėtis su bankais dėl apmokėjimo būdų. Visa tai galima atlikti vos per dieną. Pasakysite, kad tai ...

„Lidl“ pristato tarptautinį Kalėdų tyrimą: lietuviai norėtų šventę sutikti kaip popiežius

 Dienos trumpėja, oras darosi vis šaltesnis ir palengva pradedame jausti Kalėdų dvasią. Drauge su Kalėdų nuotaikomis artinasi ir galybė pasirengimo didžiausiai metų šventei darbų: organizavimas, apsipirkimas, dekoravimas, dovanų ...

Ar šiuolaikinėje lyderystėje yra vietos jausmams?

Pasauliui minint Boso dieną, pakalbėkime apie šių dienų lyderystę. Kokius reikalavimus keliame vadovams šiandien? Jie turi būti organizuoti, komunikabilūs, lankstūs, atviri naujovėms... Visa tai neginčijama tiesa, tačiau neretai į ...

 

 

Dienos klausimas

Ar planuojate įsigyti NT dar šiais metais?

 

Dienos citata

Įsivedus eurą nuo 2015 metų pradžios valstybės rinkliavos nedidės, o valstybė gali parodyti pavyzdį, kaip reikia elgtis perskaičiuojant kainas iš litų į eurus.

Finansų minsitras Rimantas Šadžius

Archyvas

Dienos skaičius

40 proc.

Tiek vidutinis kainų lygis Lietuvoje yra mažesnis nei ES vidurkis.

Archyvas