Kandidatų į Europos Komisijos vadovus debatuose – taupymo tema


SCANPIX nuotr.

2014-05-16 10:40

Penki pagrindiniai kandidatai į Europos Komisijos vadovus ketvirtadienį apsikeitė kaltinimais dėl Europos taupymo priemonių poveikio ir bankų vaidmens ekonomikos bei finansų krizėse.

Per debatus Briuselyje, kurių metu atmosfera buvo kaip reikiant įkaitusi, Graikijos kairiųjų radikalų atstovas Aleksis Cipras užsipuolė kelis kandidatus, kaltindamas juos dėl „katastrofiškos taupymo politikos“ ir reikalaudamas baigti su „skolų paranoja“.

Konservatorių kandidatas, buvęs Liuksemburgo premjeras Jeanas Claude'as Junckeris, aštuonerius metus vadovavęs euro zonos valstybių finansų ministrus vienijančiai Eurogrupei, sureagavo į A.Cipro išsakytus kaltinimus, atmesdamas graiko priekaištus, kad jo veiksmai nebuvo naudingi Graikijai.

„Ne vienus metus dieną ir naktį dirbau, kad Graikija liktų euro zonoje“, - sakė J.C.Junckeris, pridūręs, jog padarė viską, kad pagelbėtų sunkioje padėtyje atsidūrusiai valstybei, tuo pat metu dėdamas pastangas, kad būtų sutvarkyti jos viešieji finansai.

Liberalų ir demokratų aljanso „Už Europą“ kandidatas, buvęs Belgijos premjeras Guy Verhofstadtas išjuokė A.Cipro išsakytas pastabas, kad bankai ir Europos Sąjungos bankų politika kalti dėl Pietų Europos ekonominių negandų.

„Graikijoje, Italijoje priežastis buvo ne bankai, o bloga jūsų politinių partijų politika“, - sakė G.Verhofstadtas, kreipdamasis į graikų kandidatą.

Buvęs belgų premjeras gynė fiskalinės drausmės Bendrijoje svarbą jai stengiantis išbristi iš recesijos.

„Fiskalinė drausmė reikalinga, nes priešingu atveju nebus augimo... Ji reiškia, kad nebus naujų skolų“, - sakė G.Verhofstadtas, pridūręs, jog geriausias kelias pirmyn yra sukurti bendrą rinką, pašalinus ekonomikos barjerus 28 valstybes vienijančiame bloke.

Žaliųjų atstovė Ska Keller (Ska Keler), vienintelė moteris tarp kandidatų į Europos Komisijos pirmininkus, sakė, kad dar griežtesnis taupymas Bendrijoje „pablogintų situaciją“, bei paragino valstybes nares stengtis investuoti į „tvarias darbo vietas“ atsinaujinančios energijos sektoriuje.

Socialistų kandidatas Martin Schulzas (Martinas Šulcas), baigiantis kadenciją Europos Parlamento pirmininko poste, sutiko, kad ES suklydo, „vienašališkai apkarpiusi“ išlaidas, ir pažymėjo, kad kova su mokestiniu sukčiavimu bei mokesčių slėpimu yra geriausias būdas papildyti valstybės iždą.

Tai buvo pirmieji tokio pobūdžio debatai, kuriuose dalyvavo visos penkios partijos, iškėlusios kandidatus į Europos Komisijos, aukščiausios Bendrijos vykdomosios institucijos, pirmininko postą.

Šįkart, kitaip nei ankstesnėse diskusijoje, trys kandidatai kalbėjo angliškai, J.C.Junckeris - prancūziškai, o A.Cipras - gimtąja graikų kalba.

Debatus, kurie vyko Europos Parlamento pastate Briuselyje, transliavo 50 televizijos kanalų, daug radijo stočių ir interneto tinklalapių visoje Europoje. Diskusijai vadovavo patyrusi italų žurnalistė, kuri kalbėjo angliškai.

Likus dešimčiai dienų iki Europos Parlamento rinkimų kampanijos pabaigos daugiausiai dėmesio sulaukė A.Cipras, buvęs komunistas, iki šiol vengęs dalyvauti viešuose debatuose. 

Close

Atsiveria galimybės lanksčiau nustatyti naujus PVM tarifus

 Šiandien Europos Komisija pateikė siūlymus dėl taisyklių, kuriomis siekiama leisti valstybėms narėms lanksčiau nustatyti PVM tarifus ir sukurti geresnę mokestinę aplinką. Teikiami siūlymai yra paskutiniai vykdomos PVM taisyklių ...

Lietuvių pamėgtoje atostogų šalyje norima atsisakyti „viskas įskaičiuota“ pasiūlymų

 Nemažai keliaujančiųjų į Turkiją renkasi „viskas įskaičiuota“ pasiūlymus, tačiau Turkijoje piktinamasi, kad dėl to turistai nepietauja mieste, mažiau keliauja. Dėl to siūloma panaikinti programą „viskas ...

„Ryanair“ meta visus kozirius: rado naują būdą spręsti skrydžių atšaukimo problemą

Pigių skrydžių bendrovės „Ryanair“ sprendimas atšaukti dešimtis tūkstančių skrydžių sugriovė 750 tūkstančių žmonių planus keliauti. Dabar kompanija bando atsitiesti ir tam ieško kuo įvairiausių sprendimų. Pastarasis buvo itin netikėtas, rašo independent.co.uk.

„Ryanair“ atšauktų skrydžių skandalas: žinokite, kas jums priklauso

Savaitgalį kilo tikras kuriozas, socialiniai tinklai netyla iki šiol – pasipiktinę keleiviai ragina boikotuoti „Ryanair“. Mat oro linijų bendrovė nusprendė per ateinančias šešias savaites atšaukti nuo ...

Europos Komisijos vadovo siekis ES šalis įtraukti į euro zoną: ar išnyktų Lenkijos kainų rojus?

 Ne kartą minėta kodėl Lenkijoje yra pigu: pridėtinio vertės mokesčio (PVM) lengvatos kai kuriems produktams, konkurencinga didelė rinka ir, be abejo, žemas zloto kursas. Ar atėmus paskutinį ingredientą žemų kainų rojus ...

Tarp 500 didžiausių Vidurio ir Rytų Europos bendrovių – ir lietuviškos įmonės

 Baltijos šalių įmonės pernai užėmė 27 vietas 500 didžiausių Vidurio ir Rytų Europos įmonių sąraše, kurį kasmet rengia pasaulinė prekybos kredito draudimo bendrovė „Coface“. Lietuva iš 2015 m. turėtų 20 ...

Svaras artėja prie euro: ar sumažėjusios emigrantų perlaidos sukrės Lietuvą?

Po Didžiosios Britanijos sprendimo palikti Europos Sąjungą svaro kursas pradėjo ristis žemyn. Situacija nesikeičia ir analitikai net teigia, kad įmanoma jog bus pasiektas paritetas – euro ir svaro santykis 1:1. Sumažėjęs pinigų srautas ...

JAV ir Kinija žingsniuoja prekybos karo link: ką tai reiškia Lietuvai?

Kas anksčiau atrodė tik vienas galimų scenarijų, dabar po truputėlį ima virsti realybe. Byrantys JAV ir Kinijos santykiai pasaulį gali nuvesti prie prekybos karo, o tai atsigirstų ir Lietuvoje. Tačiau analitikai nesutaria, daugiau naudos ar žalos ...

Kokios Europoje galimybės užsidirbti?

Y kartos žmonės savo vartotojišku elgesiu daro didelę įtaką mažmeninei ir nekilnojamojo turto rinkai. Tarptautinė atlyginimų svetainė „Paylab“ nusprendė įdėmiau panagrinėti tikrąją Vidurio Europoje, Baltijos šalyse ir ...

„Lidl“ kaltinami kojos kišimu vietiniams gamintojams bei klaidingu prekių ženklinimu

Tarptautinėje erdvėje kyla diskusija ne tik dėl bendrovės „Lidl“ gaunamos milijoninės paramos, bet ir produktų ženklinimo bei daromos įtakos vietiniams gamintojams. Visgi pats „Lidl“ tokius kaltinimus atremia. Europos ...

 

 

Dienos klausimas

Ar planuojate įsigyti NT dar šiais metais?

 

Dienos citata

Įsivedus eurą nuo 2015 metų pradžios valstybės rinkliavos nedidės, o valstybė gali parodyti pavyzdį, kaip reikia elgtis perskaičiuojant kainas iš litų į eurus.

Finansų minsitras Rimantas Šadžius

Archyvas

Dienos skaičius

40 proc.

Tiek vidutinis kainų lygis Lietuvoje yra mažesnis nei ES vidurkis.

Archyvas