Kas Lietuvoje atsakingas už banko „Snoras“ bankrotą?

Audriaus Bagdono (Fotodiena) nuotr.
2011-12-03 08:24
Kas Lietuvoje atsakingas už banko „Snoras“ bankrotą? Pirmiausia kalbėta, kad bankas bus nacionalizuojamas, kitaip tariant, suskaldytas į vadinamuosius gerąjį ir blogąjį, vėliau prieita iki banko subankrotinimo procedūros. Indėlių atsiėmimo datos, savo ruožtu, yra vis nukeliamos, o sprendimai taip ir nepriimami, rašo „Respublika“. „Sunku atsakyti, kas čia įvyko. Man daug klausimų kyla dėl finansinės, ekonominės situacijos, bet ne mažiau klausimų kelia keisti Vyriausybės veiksmai. Man keista, kodėl nebuvo sušaukta Valstybės gynybos taryba, nes kyla ir nacionalinio saugumo klausimų. Tokiais išskirtiniais valstybei atvejais visi turi atlikti savo darbą“, – sakė Seimo narė Loreta Graužinienė.
Pasak jos, „šį kartą Seimas, kaip institucija, buvo paliktas nuošalyje“, Seimas „lygiai taip pat buvo išsižiojęs, kas dedasi valstybėje, visa informacija buvo gaunama iš žiniasklaidos – normalioje valstybėje to neturėtų būti“. L. Graužinienės teigimu, „Vyriausybė blaškosi – iš pradžių buvo svarstomas vienas modelis, pataisyti įstatymai būtent dėl banko padalijimo, vėliau apsispręsta kitaip, – valstybėje keliamas sąmyšis“.
„Man kyla dar kita versija: sprendimas šitą banką arba nacionalizuoti, arba sunaikinti strategiškai buvo priimtas kitados jau anksčiau. Kyla klausimas, iš kur galėjo kilti tas noras – ar iš Lietuvos? Labai abejoju. Kam mūsų valdžiai reikalingos tos problemos, matome juos tokius išsigandusius, lakstančius ir nežinančius, ką daryti. Kyla mintis, kad buvo pašnibždėta iš šalies.
Kad ir kaip ten bebūtų, kad ir kas būtų kaltas, Skandinavijos bankai jau laimėjo, nes jie pasiėmė turėtą šito banko rinkos dalį“, – kalbėjo Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras Rolandas Paulauskas. Visi paminėtieji dalyvavo jau antrąsyk „Žalgirio nacionalinio pasipriešinimo judėjimo“ surengtoje diskusijoje „Kas Lietuvoje atsakingas už banko „Snoras“ bankrotą?“