Ko iš tikrųjų norite pasiekti savo gyvenime? (3)

(Puslapis 1 iš 3)


AFP/SCANPIX nuotr.

Entonis Robinsas / Verslas.in

2012-07-21 19:50

Ga “Sėkmė tereiškia viena – sugebėti pragyventi gyvenimą taip, kaip trokštate”, – JAV žurnalistas ir rašytojas, Kristoferis Morlėjus (Christopher Morley)

Saviugdos įrankiai neatneš daug naudos, jei tiksliai nežinosite, kam ir kaip juos naudoti. Galite turėti puikiausią grandininį pjūklą ir bastytis su juo po girią. Tačiau ką ten su juo veiksite? Jei žinote, kokių medžių jums reikia ir kodėl, – būsite padėties šeimininkai. Jei ne, bergždžiai tampysitės nuostabų instrumentą, iš kurio negausite jokios naudos. Taigi, turite žinoti, ko norite.

Tikiuosi, jau įsisąmoninote vieną esminę tiesą: mūsų galimybių ribų nėra. Pagrindinis mūsų ginklas – modeliavimo galia: meistriškumą galima atkartoti. Jei kas nors yra įmanoma kitiems žmonėms, jums tereikia tiksliai sekti jų pavyzdžiu ir pasieksite lygiai tą patį tikslą.

Svarbiausia šiame procese žinoti, ko norime. Pasąmoninis protas nuolat tvarko informaciją tokiu būdu, kad padėtų mums judėti tam tikra linkme. Net pasąmoniniame lygmenyje jis užsiima duomenų iškraipymu, trynimu ir apibendrinimu. Todėl tam, kad jis galėtų našiai dirbti savo darbą, turime suvokti, kokių rezultatu trokštame.

Žmonių gebėjimai kuo geriau išnaudoti savo asmeninius išteklius tiesiogiai priklauso nuo jų tikslų. Tai akivaizdžiai pademonstravo Jeilio universiteto absolventų tyrimas 1953 metais. Tiriamųjų klausė, ar jie turi užsirašę aiškių, konkrečių tikslų rinkinį, taip pat planą, kaip tuos tikslus pasiekti. Teigiamai atsakė trys procentai žmonių.

Po dvidešimties metų tyrinėtojai susirado visus gyvus likusius 1953-ųjų laidos studentus. Ir sužinojo, kad tie 3 procentai turėjusių konkrečius juodu ant balto užrašytus tikslus finansiniu požiūriu buvo daugiau pasiekę už visus likusius 97 procentus.

Na, šis tyrimas teikia duomenų tik apie finansinę padėtį, tačiau tyrinėtojai taip pat pastebėjo, kad sunkiau išmatuojami ar subjektyvesni vertinimo kriterijai, tokie kaip tiriamųjų laimės ar džiaugsmo lygis, regis, taip pat aukštesni buvo tų trijų procentų.

Šiame straipsnyje išmoksite, kaip iš svajonių ir troškimų suformuluoti tikslus, kaip įtvirtinti prote tai, ko norite, ir kaip tai gauti. Duosiu jums vieną klausimą: ar bandėte kada sudėlioti dėlionę, nematę jos paveikslėlio? Bet juk būtent tai vyksta, jei mėginame sulipdyti savo gyvenimą nežinodami, ko norite.

Žingsnis nr. 1 – sudarykite savo svajonių sąrašą: ką norite turėti, ką daryti, kas būti ir kuo dalytis

Kurkite vaizduotėje žmones, jausmus ir vietas – savo išsvajotojo gyvenimo dalis. Dabar pat patogiai atsisėskite, paimkite popieriaus lakštą ir rašiklį, imkite rašyti. Tegu tai trunka ne mažiau kaip dešimt ar penkiolika minučių. Kol kas nesukite sau galvos, kaip tas svajones išpildysite, – tiesiog užrašykite jas.

Ribų nėra. Stenkitės trumpinti mintis, kad nedelsdami galėtumėte pereiti prie kito tikslo. Visą tą laiką be perstojo rašykite. Aprėpkite platų gyvenimo sferų lauką: darbą, šeimą, santykius, mentalines, emocines, socialines, materialias ir fizines būsenas, žodžiu, viską, kas šaus į galvą. Pasijuskite kaip karaliai.

Žingsnis nr. 2 – peržvelkite ką tik sudarytą sąrašą, įvertinkite, kada tikitės tuos rezultatus gauti

Po pusmečio, metų, dvejų, penkerių, dešimties, dvidešimties. Visad pravartu žinoti, kiek kam turite laiko. Paanalizuokite savo sąrašą šiuo aspektu. Kai kurie žmonės pastebi, kad jame vyrauja šiandien pat norimi gauti dalykai. Kiti didžiausias svajones regi toli ateityje.

Jei visi jūsų tikslai trumpalaikiai, pasistenkite išvysti tolesnės ateities perspektyvas ir galimybes. Jei jie – ilgalaikiai, derėtų numanyti pirmuosius savo veiksmus, vedančius ta linkme. Tūkstančio mylių kelionė pradedama pirmu žingsniu. Svarbu mintyse regėti tiek pirmus žingsnius tikslo link, tiek galutinius.

Žingsnis nr. 3 – išsirinkite keturis svarbiausius šių metų tikslus

Užsirašykite juos, o šalia jų ir argumentus, kodėl jūs tikrai tuos tikslus pasieksite. Dėstykite mintis aiškiai, glaustai ir pozityviai. Pasakykite sau, kodėl esate tokie tikri, kad pasieksite šiuos rezultatus, ir kodėl jums svarbu juos pasiekti. Jei rasite pakankamai priežasčių ar motyvų imtis veiklos, tai ir padarysite.

Motyvai skatina pasiryžti darbą atlikti iki galo. Jei, pavyzdžiui, sakote sau, kad norite būti turtingi, tai bus tikslas, bet smegenims jis galingo impulso nepasiųs. Tačiau jei įsisamonsite, kodėl to norite, kokias galimybes turtas jums atvers, įgausite daug daugiau paskatų šio tikslo siekti. Priežastis “kodėl” daug svarbiau už “kaip” – būdus, kuriais tai darome. Jei šis “kodėl” pakankamai reikšmingas, visad atsiras “kaip”.

Straipsnio puslapiai:

- Entonis Robinsas

Close

Penki eksperto patarimai padės padaryti svajonių karjerą

Informacinių technologijų (IT) sektoriaus perspektyvos žavi ir gundo daugelį, tačiau ką daryti, jei šioje srityje turi mažai patirties arba jos visai nėra? „Viskas įmanoma, svarbiausia turėti noro, užsidegimo ir tinkamai ...

Šeši ekspertų patarimai, kaip išsirinkti tinkamą praktikos vietą

 Kiekvienas studentas dar mokydamasis aukštojoje mokykloje turi šansą praktikos metu išbandyti save pirmoje profesinėje stotelėje. Tyrimai rodo, kad praktiką atlikę studentai turi tris kartus didesnę tikimybę gauti darbo ...

Darbo rinka ateityje: kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Spartus technologijų progresas neatpažįstamai pakeitė ne tik mūsų kasdienį gyvenimą, bet ir darbo specifiką. Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. ...

Naujas darbo paieškų sezonas: senos viltys ir naujos bėdos

 Kartu su naujais mokslo metais prasidėjęs naujas darbuotojų ir darbų medžioklės sezonas atneša kozirių tiek darbdaviui, tiek darbuotojui, teigia specialistų paieškos portalas cvmarket.lt. „Kaip ir kasmet, rugsėjo pirmoji ...

Trys darbuotojų perdegimo požymiai – kaip to išvengti?

Įsibėgėjęs vasaros sezonas – tai ne tik metas, kai sulėtėja darbų tempas, bet ir išryškėja darbuotojų perdegimo požymiai. Sveikatos atžvilgiu vasarą energijos turėtų netrūkti – daugiau šviesių valandų, natūralių ...

Ekspertų patarimai: kaip netapti darbo įkaitu?

Kiekvienas, ėmęsis kurti verslą, galėtų patvirtinti, kad riba tarp nuosavo verslo ir asmeninio gyvenimo labai plona. Vis dėlto, specialistų teigimu, atskirti darbą ir asmeninį gyvenimą būtina. Norint kelti našumą, reikia išmokti ...

Pats sau bosas: svajonių profesija, tačiau ne visiems įkandama

Turbūt ne vienas norėtų keliauti, tačiau tuo pačiu metu ir dirbti mėgiamą darbą. Ypač apie tai svajoja jaunimas: laisvė, kūryba, kelionės. Vis dėlto, dirbti laisvai samdomą darbą (angl. freelanceris) gali būti itin sunku. Kelionių ...

Reikiamą darbuotoją darbdaviai vis dar gaudo ant tuščio kabliuko

„Visos socialinės garantijos“, „laiku mokamas atlyginimas“. Dažnas Lietuvos darbdavys, naršantis po vis labiau tuštėjančią darbo jėgos rinką, iki šiol tiki, kad tokie pasiūlymai padės ...

Prireikia vis daugiau darbuotojų: įvardijo, kurių trūksta labiausiai

Darbo rinka pirmąjį metų ketvirtį buvo itin aktyvi. Jos vis daugiau įmonių susiduria su darbuotojų trūkumu įrodo išaugęs darbo skelbimų skaičius. Skelbimų apie siūlomą darbą įdėta pirmąjį ketvirtį net 24 proc. daugiau, rodo portalo ...

Slaptųjų agentų darbą primenanti profesija: jų prisibijo ne vienas darbuotojas

Kaip dirba jų darbuotojai siekia išsiaiškinti ne tik privataus sektoriaus verslininkai, bet ir valstybės valdomos įmonės. Tam pasitelkiami „slaptieji pirkėjai“, kurių darbas kartais gali priminti filmo scenarijų. Kad ...

 

 

Dienos klausimas

Ar planuojate įsigyti NT dar šiais metais?

 

Dienos citata

Įsivedus eurą nuo 2015 metų pradžios valstybės rinkliavos nedidės, o valstybė gali parodyti pavyzdį, kaip reikia elgtis perskaičiuojant kainas iš litų į eurus.

Finansų minsitras Rimantas Šadžius

Archyvas

Dienos skaičius

40 proc.

Tiek vidutinis kainų lygis Lietuvoje yra mažesnis nei ES vidurkis.

Archyvas