Kovoje dėl valdžios pluša ir uošvės (1)

(Puslapis 1 iš 5)


Tomo Lukšio (Fotodiena) nuotr.

Gintautas Subačius / Aina.lt

2011-02-22 06:36

Politikai tarpusavyje jau tiek persipyko ir persiriejo, kad, matyt, nutarė geriau pasitikėti ne kolegomis, o savo žmonomis, vaikais ar net uošvėmis. Kaip tarė, taip ir padarė: patraukė šeimos ir giminės visu būriu į rinkimus. Tik ar bus iš to naudos?

Lengvesnis kelias į postus?

Darbo partijos Panevėžio skyriaus lyderis 55 metų Petras Narkevičius per praėjusius rinkimus į miesto tarybą atėjo būdamas kelininku. Tačiau gana greitai jis gavo „Aukštaitijos vandenų“ bendrovės plėtros direktoriaus postą.

Politiko žmona Danutė Narkevičienė, ankstyvoje jaunystėje baigusi Pakruojo žemės ūkio technikumą ir įgijusi zootechnikės specialybę, prieš porą metų laimėjo konkursą ir tapo Panevėžio jaunimo mokyklos direktoriaus pavaduotoja administracijai ir ūkiui.

„Sąmokslo teorijų gali būti įvairių, tačiau aš su jos įdarbinimu neturiu nieko bendro. Vyko konkursas, buvo įdarbinta. Aš konkursų neorganizuoju“, – tikino P.Narkevičius.

Dabar P.Narkevičiaus žmona susiruošė ir į politiką. Vyras tikino, kad ji į sąrašą 14-uoju numeriu įtraukta be jokio stūmimo.

„Darbiečiai“ rinkimuose turi dar vieną porą. Aštuntas sąraše – individualios įmonės „Žalva“ savininkas 58 metų Rimantas Klinga. Jo įmonės administratorė bei sandėlininkė 56 metų Zita Klingienė įrašyta 11-oje pozicijoje.

Pastatė šalia mohikano

Panevėžio liberalų ir centro sąjungos lyderiu tapo 68 metų atsargos pulkininkas leitenantas, buvęs civilinės saugos specialistas, daugiabučio namo bendrijos pirmininkas Romualdas Kiseliūnas.

Jį rinkimuose lydi jauniausia iš jo keturių vaikų – 22 metų duktė Ingrida Kiseliūnaitė. „Lietkabelyje“ logistikos grupės vadove dirbančiai kandidatei patikėta net 4-oji sąrašo pozicija. Politikoje dar „žalia“ mergina gali didžiuotis patupdyta šalia tikro mohikano – nemenką autoritetą mieste turinčio buvusio Panevėžio mero Valdemaro Jakšto.

Pagundai dalyvauti rinkimuose liberalcentristų sąraše neatsispyrė gydytojų Virginijos ir Juozo Pikalavičių šeima. Moteris jau išbando ne pirmą partiją.

Jaunos žmonos rinkėjams nerodo

Panevėžio socialdemokratų gretose į rinkimus eina 48 metų Panevėžio autobusų parko vadovas Rimantas Petukauskas ir šešiolika metų jaunesnė jo žmona Kristina.

Šeimos galva sąraše įrašytas 6-uoju, o jo žmona – bendrovės „Tinatour“ direktorė ir akcininkė – 19-uoju numeriu. Neseniai kilo skandalas dėl to, kad šeima gali turėti įtartiną verslą: moteris organizuoja keliones, o vyras „išrašo“ jai savivaldybės įmonės – Autobusų parko autobusus.

Miesto socialdemokratų išleista-me lankstinuke – tikras kuriozas. Tarp 21 kandidato puikuojasi tik R.Petukausko nuotrauka, o K.Petukauskienės fotografijos – nė kvapo. Po 18-ojo numerio portreto iškart matome 20-ojo kandidato nuotrauką.

Straipsnio puslapiai:

- Gintautas Subačius

Aina.lt

Close

Seimas patvirtino 2018 m. valstybės biudžetą

Seimas patvirtino 2018 m. valstybės biudžetą, kuriame pagrindinis dėmesys skiriamas skurdo mažinimui, šalies saugumo užtikrinimui, verslumo ir produktyvių investicijų skatinimui bei savivaldybių biudžetų finansinio savarankiškumo ...

Seimo nutarimu, išmokos bus mokamos visiems vaikams

Seimas priėmė naujos redakcijos Išmokų vaikams įstatymą, kuriuo siekiama mažinti vaikų skurdą ir pajamų nelygybę. Už tokį sprendimą balsavo 80, prieš buvo vienas, susilaikė 15 Seimo narių. Siekiant remti vaikus auginančias ...

Seimas nutarė dėl lengvatinio PVM tarifo dydžio ir taikymo

Seimas priėmė Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) įstatymo pataisas, sumažindamas PVM tarifą kai kuriems vaistams bei pratęsdamas lengvatinio 9 proc. PVM tarifo taikymą šilumos energijai ir karštam vandeniui, apgyvendinimo ...

Seimas apsisprendė: brangs cigaretės, dyzelis bei didės NT mokestis

Seimas priėmė Akcizų įstatymo pakeitimus, kuriais nuspręsta didinti akcizo tarifą dyzeliui, cigaretėms, cigarams ir cigarilėms. Už naujas nuostatas balsavo 60 Seimo narių, prieš – 6, susilaikė 12 parlamentarų. Be to, priimtos ...

Kitų metų Lietuvos biudžetas: išskirtinis dėmesys skurstantiems, vidurinioji klasė – palikta šešėlyje

Valdantieji nenustoja džiūgauti, kad kitų metų valstybės biudžetas, kaip niekad iki šiol, bus perteklinis bei išskirtinai socialiai orientuotas. Ir nors socialinei apsaugai kitąmet išties ketinama atriekti nemenką biudžeto pyrago dalį, Seimo nariai ir ekonomistai atkreipia dėmesį, kad vidurinioji klasė ir vėl nesulaukė valdžios dėmesio.

Oficialiai pristatytas kitų metų biudžetas: kam mokesčiai didės, o kam mažės?

 Vyriausybei baigus pasitarimą oficialiai pristatytas kitų metų biudžetas. Jame daugiausia dėmesio skiriama skurdo mažinimui. O be to, numatyta kovoti su žalingu įpročiu - rūkymu. Pabrėžiama, kad pirmą kartą per Nepriklausomybės istoriją ...

I. Šimonytė nesusilaikė: Lietuvoje į mokesčius žiūrima ne iš to galo

Šeštadienį Nemuno saloje Kaune vyksta idėjų festivalis „Laisvės piknikas“: jo programoje numatytos diskusijos su politikais ir visuomenės veikėjais, renginyje lankysis ir prezidentė Dalia Grybauskaitė. Šiemet ...

Nerijaus Mačiulio verdiktas socdemų mokesčių pertvarkai: nuo dėmesio vertų idėjų iki visiškos tragedijos

Lietuvos socialdemokratai deklaruoja norintys reabilituotis ir pagaliau imtis kairiosios socialdemokratinės politikos, tačiau jų įregistruoti pasiūlymai mokesčių pertvarkai kelią klausimą – ar tikrai? Ekonomisto Nerijaus Mačiulio akimis, ...

Ramūno Karbauskio idėja žarstyti biudžeto pinigus susilaukė premjero kritikos

Paklaustas, ar palaiko Ramūno Karbauskio iškeltą idėją peržiūrėti Fiskalinės drausmės įstatymą ar ekonomistų raginimą pasiūlymo neįgyvendinti, ministras pirmininkas, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys Saulius Skvernelis ...

Vyriausybė pristatė mokesčių sistemos pakeitimus

Sprendimai, susiję su mokesčių ir socialinės sistemos pakeitimais, 17-osios Vyriausybės teigimu, priimami išklausius ir įsiklausius į visuomenės nuomonę. To ir siekta pirmą kartą surengtos tokio plataus masto konsultacijos dėl mokesčių ir ...

 

 

Dienos klausimas

Ar planuojate įsigyti NT dar šiais metais?

 

Dienos citata

Įsivedus eurą nuo 2015 metų pradžios valstybės rinkliavos nedidės, o valstybė gali parodyti pavyzdį, kaip reikia elgtis perskaičiuojant kainas iš litų į eurus.

Finansų minsitras Rimantas Šadžius

Archyvas

Dienos skaičius

40 proc.

Tiek vidutinis kainų lygis Lietuvoje yra mažesnis nei ES vidurkis.

Archyvas