Kur saugiai investuoti pinigus?

(Puslapis 1 iš 2)


REUTERS/SCANPIX nuotr.

Ekonomika.lt

2012-10-16 19:59

Neramiais laikais investuotojų akys krypsta į saugias investicijas, tačiau vertinti investicijų saugumą ir riziką darbas ne iš lengvųjų.

Pastarųjų metų duomenys aukso rinkoje rodo, jog daugelis tikisi išvengti nuvertėjimo investuodami į šį brangųjį metalą, rašo „Business Insider“.

Dėl išaugusio susidomėjimo aukso kaina nesiliauja skinti naujų istorinių rekordų, tuo pat metu išrankaus skonio investuotojai tikisi apsaugoti savo pinigus pirkdami kolekcinį viskį bei meno vertybes.

Investicijų, kurios gali apsaugoti jūsų pinigus nuo infliacijos ar net suteikti progą užsidirbti, egzistuoja ne viena ir ne dvi.

Ginklai

Ginklai ir amunicija gali tapti puikia vertės kaupimo priemone. Ammo.net duomenimis „Remington“ .223 kalibro šoviniai nuo 1999 metų iki 2011 metų pabrango 224 proc. ir sparčiai pralenkė infliaciją.

JAV ginklų kainų šuolis buvo užfiksuotas vos tik Barackas Obama tapo JAV prezidentu, nes tuo metu buvo laukiama ginklų kontrolės sugriežtinimo.

„The Wall Street Journal“ pažymi, kad analogiško brangimo reikia tikėtis jeigu B. Obama bus perrinktas antrai kadencijai.

Kanados obligacijos

„Financial Post“ teigimu, 2012 metų gegužę užsienio investicijos į Kanados vyriausybės obligacijas pasiekė rekordinį 16,7 mlrd. JAV dolerių lygį.

Kanados vyriausybės obligacijoms reitingų agentūros suteikė aukščiausią pasitikėjimo laipsnį, todėl centriniai bankai, ieškantys saugių aktyvų, mielai finansuoja šios valstybės skolą.

Žemės ūkio paskirties žemė

Žemė visada yra patraukli dėl dviejų priežasčių: ribotos pasiūlos ir nuolatinės paklausos.

„Bonnefield Financial“ prezidento Simono Blacko teigimu, siekiant apsisaugoti nuo infliacijos investicija į žemę yra saugesnė nei investicija į auksą, nes žemės ūkio produktu paklausa ateityje tik augs.

Japonijos jena

„The Wall Street Journal“ teigimu, pasaulio centriniai bankai savo užsienio rezervus laikomus jenomis per pastaruosius keturis metus padidino 22 proc.

Pastaruoju metu Japonijos jena brango labiau nei prognozuota. Itin pakilo jos kursas JAV dolerio atžvilgiu. Rinkos jau laukia kuomet Japonija įsikiš į valiutų rinką ir susilpnins jos kursą.

Laikrodžiai

Daugelis laikrodžių yra neverti investicijų, tačiau išskirtiniai ir reti tokių gamintojų kaip „Patek Philipe“ modeliai gali tapti puikia vertės kaupimo priemone.

Ekonominio sunkmečio metu visada išauga investicijos į išskirtines antikvarines vertybes, tame tarpe ir senovinius kolekcinius laikrodžius.

Priešingai nei kitų gėrybių rinkoje vos tik parduotas retas laikrodis padidina jo paklausą ir automatiškai pakelia būsimą kainą.

Straipsnio puslapiai:

Close

Dėl subsidijos pirmam būstui kreipėsi šimtai: paramą gaus ne visi

 Dėl subsidijos jaunoms šeimoms pirmam būstui regionuose, rugsėjo 4 d. duomenimis, kreipėsi 840 jaunų šeimų. Iš visų pateiktų prašymų 46 proc. prašymų buvo iš jaunų šeimų su vienu vaiku, 27 ...

Įspėjo: žmonės neturi būti baudžiami už tai, kad ieško geriausio paskolos pasiūlymo

 Gavus signalų, kad dėl aktyvaus domėjimosi ir paskolų pasiūlymų lyginimo gali brangti skolinimasis, Lietuvos bankas siunčia žinią rinkos dalyviams: kredito davėjai ir kredito reitingų kūrėjai klientus turi vertinti objektyviai ir nebausti jų ...

„Sodra“ perspėjo apie naują sukčių gudrybę: būkite budrūs

 Prasidėjus senatvės pensijų perskaičiavimui „Sodra“ sulaukė ir nerimą keliančių žinių iš gyventojų. Pranešta, kad kai kurie vyresnio amžiaus gyventojai sulaukė „svečių“, prisistačiusių esą iš ...

Ekspertai pataria, kaip išvengti grėsmių banko sąskaitai

 Lietuvai pasitvirtinus nacionalinę kibernetinio saugumo strategiją, virtualioje erdvėje kylančioms grėsmėms įvardyti ir išvengti valstybė skirs dar daugiau dėmesio. Nuo ko pradėti vartotojui, kurio dažniausiai naudojami įrankiai ...

100 tūkstančių gyventojų sulaukė „Sodros“ priminimų sumokėti skolas

 Daugiau nei 100 tūkstančių gyventojų, kurie privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas turi sumokėti patys, „Sodra“ išsiuntė priminimus sumokėti įmokas, kurios siekia nuo 36 iki 903 eurų. Iš viso išsiųsta ...

Paskola suteikia galimybę renovuoti sodybą ar butą

Daugelis šeimų, susidūrusių su gyvenamojo būsto renovavimu ar atnaujinimo darbais yra pastebėjusios, jog tiek kosmetinis, tiek didesnis remontas pareikalauja plačiai atverti piniginę. Įvairių įrankių, baldų įsigijimas, užmokesčiai ...

VMI siunčia priminimą tūkstančiams lietuvių: galite susigrąžinti permoką

 Valstybinė mokesčių inspekcija informuoja, kad visiems laiku bei teisingai užpildžiusiems ir pajamų deklaracijas pateikusiems gyventojams, pervedė Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) permokas, rašoma išplatintame ...

Įsigalioja mokėjimų įstatymo pakeitimai: vartotojų laukia pokyčiai

 Šiandien įsigalioję Mokėjimų įstatymo pakeitimai sustiprins vartotojų interesų apsaugą. Jie įpareigoja rinkos dalyvius daugiau dėmesio skirti mokėjimų saugumui, o įvykus incidentui, didesnę nuostolių dalį prisiimti sau, rašoma ...

Lietuvos bankas ėmėsi veiksmų: blokuos apie 70 interneto svetainių

 Lietuvos banko nurodymu interneto svetainė www.globalfxm.com (AllProTech OÜ), nelegaliai siūliusi ir teikusi investicines paslaugas, lankytojams jau nepasiekiama. Iki metų pabaigos siekiama blokuoti apie 70 panašių interneto ...

„Sodra“ paruošė nemalonią dovaną: jau siunčiami laiškai

 „Sodra“ šiandien išsiuntė pranešimus 6321 gyventojui, kuriam šį mėnesį gali tekti savarankiškai sumokėti privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmoką. Pranešimai patalpinti ...

 

 

Dienos klausimas

Ar planuojate įsigyti NT dar šiais metais?

 

Dienos citata

Įsivedus eurą nuo 2015 metų pradžios valstybės rinkliavos nedidės, o valstybė gali parodyti pavyzdį, kaip reikia elgtis perskaičiuojant kainas iš litų į eurus.

Finansų minsitras Rimantas Šadžius

Archyvas

Dienos skaičius

40 proc.

Tiek vidutinis kainų lygis Lietuvoje yra mažesnis nei ES vidurkis.

Archyvas