Lietuvos pramonės įmonių vadovai: kainų nekels, o darbuotojų reikės mažiau

(Puslapis 1 iš 3)


Statybos (nuotr. Eimanto Genio)

Viktorija Chockevičiūtė

2017-09-04 15:46

Lietuvos pramonės įmonių vadovai kas ketvirtį pasipasakoja, kokios naujausios tendencijos pramonėje ir ko gali tikėtis darbuotojai. Panašu, kad nors verslininkai mąsto optimistiškai – įmonių pajamos didės, nemaža dalis galvoja, kad darbuotojų reiks mažiau. Juos keis technologijos.

Lietuvos pramoninkų konfederacijos (LPK) atlikta didžiausių pramonės įmonių vadovų apklausa atskleidė, kokios tendencijos bus jaučiamos 2017 m. III ketvirtį.

Iš apklausos matyti, kad tik dviejuose sektoriuose nusiteikiama, kad darbuotojų skaičių nemažės, kituose sumažėjimas galimas net iki pusės. Be visa to, jaučiamos ir nuosaikesnės nuotaikos dėl algų kilimo.

Medienos pramonėje darbuotojų mažės daugiausiai

Iš vadovų apklausos matyti, kad visuose pramonės sektoriuose daugiau nei pusė įmonių darbuotojų skaičiaus neketina nei didinti nei mažinti. Tačiau išsiskiria trys sektoriai. Štai elektronikos pramonės įmonėse labiau tikimasi kad darbuotojų daugės nei kad, skaičius nesikeis. Įskaitant ir chemijos pramonės įmones, pastarųjų vadovai vieninteliai nurodė, kad darbuotojų skaičius mažėti neturėtų.

Stebino medienos pramonės įmonių vadovai atsakymai, kur beveik pusė (44 proc.) nurodė, kad darbuotojų skaičius mažės.

SEB banko vyriausiasis analitikas Tadas Povilauskas komentuoja, kad visiškai natūralu, jog dauguma nurodo, kad darbuotojų skaičius nesikeis. Tačiau medienos pramonės sektorius iš ties stebina. Jis svarsto, kad tokį rezultatą galėjo lemti efektyvesnė medienos ir baldų pramonės veikla.

„Ar „Ikea“ daro spaudimą, kad pardavimai vienam darbuotojui būtų kuo mažesni, jei nori būti konkurencingas rinkoje turi būti labai efektyvus. Tai mažinti darbuotojų skaičių, didinti pajamas ir būti labai našus. Bet kad beveik pusė planuoja mažinti darbuotojų skaičių, kai ši pramonės šaka auga, tai keista. Tai indikuoja, kad ir toliau daug investicijų bus daroma šitame sektoriuje dėl našumo“, – mano jis.

LPK patarėjas ekonomikai Jonas Vadapalas nurodo, kad labiau darbuotojų skaičiaus mažėjimo tikisi tos įmonės, kurios anksčiau daugiau investavo į tam tikrą naujų renginių automatizavimą ir atnaujinimą. Ir tai galioja ne tik medienos pramonės įmonėms, bet ir visoms, kurios investuodamos į naujas technologijas ketina sutaupyti darbuotojų skaičiaus sąskaitai.

„Klausėme kalbėjomės su įmonėmis ir sakė, kad nesitiki tiek daug darbuotojų skaičiumi plėstis ateityje, nes yra nauja įranga, prie kurios galės mažiau darbuotojų dirbti ir atitinkamai gaus didesnę algą. Tai nėra, kad bando atleisti didelę dalį darbuotojų, jie tiesiog sparčios plėtros į ateitį nesiekia, šiuo bent laikotarpiu. Siekia išnaudoti turimus resursus ar daugiau per algų kilimą.

Straipsnio puslapiai:

- Viktorija Chockevičiūtė

Close

Per rugsėjį – įstaigose beveik 200 darbuotojų mažiau

Valstybės tarnybos departamento duomenimis, per rugsėjo mėnesį Lietuvos valstybės ir savivaldybių įstaigose užimtų pareigybių skaičius sumažėjo 194. Labiausiai sumažėjo valstybės tarnybos korpusas.

17-os „Rimi“ ir „Iki“ parduotuvių perleidimas - miglotas

Konkurencijos tarybai leidus susijungti prekybos tinklams „Rimi“ ir „Iki“, bendrovės „Rimi Lietuva“ įsipareigojimas parduoti ar kitaip perleisti 17 iš 287 parduotuvių kol kas apgaubtas migla.

Kritinė situacija Baltarusijos pasienyje: para atsieina 100 tūkst. eurų

Ilgų eilių pasienyje su Baltarusija problema, kaip ir legendinė Vilniaus oro uosto taksistų problema, atrodo amžinos ir niekaip neįveikiamos nors ir dedama daug pastangų. O juk prastovos pasienyje trikdo darbą Lietuvos vežėjams, kurie sukuria apie 6 proc. šalies bendrojo produkto.

„Sodros“ „vyšniniai vokeliai“ privertė lietuvius pasitikrinti būsimą pensiją

Kas septinto gyventojo, iš „Sodros“ sulaukusio „vyšninio voko“, alga nuo gegužės perkopė minimalaus mėnesio atlyginimo dydį. „Vyšninių vokų“ gavėjų atlyginimai vidutiniškai padidėjo 55 proc. o „Sodra“ per keturis mėnesius iš jų surinko 17 mln. eurų daugiau socialinio draudimo įmokų.

Seimūnų akiratyje – valstybinės įmonės: siūlo privatizuoti

 Valstybės kontrolei pristačius įžvalgas, kad toli gražu ne visos valstybės ar savivaldybių valdomos įmonės neša pelną ar dirba tikslingai, Seimo nariai suskubo klausti – kam išvis reikalingos tokios įmonės. Parlamentarų ...

Pažadai it iš gausybės rago: kitąmet – didesnė alga ir pensijos

 Kitąmet daugumos šalies gyventojų laukia džiuginančios permainos, tikina Finansų bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Planuojama, jog kils minimali alga, pensijos, gerės sąlygos individualia veikla užsiimantiems, ketinama ...

„Rimi“ ir „Iki“ sandoriui – žalia šviesa

Konkurencijos taryba uždegė žalią šviesą 213 mln. eurų vertės prekybos tinklų „Rimi“ ir „Iki“ pirkimo-pardavimo sandoriui.

„Providence“ užbaigė TV3 įsigijimą: jau kitąmet Lietuvos žiūrovai sulauks pokyčių

Gavusi visus patvirtinimus, JAV bendrovė Providence Equity Partners (PEP) baigė įsigijimo procesą ir tapo iki šiol MTG valdytų nemokamos ir mokamos televizijos, taip pat interneto bei radijo verslų Baltijos šalyse savininke. Už šiuos verslus bendrovė sumokėjo 115 milijonų eurų, informavo naujai paskirtas All Media Baltics vykdantysis valdybos pirmininkas Pierre Danon.

Naujausia statistika: Lietuvoje nupirkta daugiausiai naujų automobilių iš visos ES

Naujų automobilių pardavimų augimas Lietuvoje per tris šių metų ketvirčius buvo didžiausias visoje Europos Sąjungoje (ES), skelbia Europos automobilių gamintojų asociacija (ACEA).

Paskelbė Lietuvos miestų TOP dešimtuką, kurie sulaukia didžiausio susidomėjimo

Žiniasklaidos dėmesys, skiriamas didiesiems Lietuvos miestams, pasiskirsto daugmaž tolygiai pagal jų dydį ir ekonominį pajėgumą. Tuo tarpu kurortai ir kurortinės vietovės viešojoje erdvėje dėl dėmesio konkuruoja stipriau, neatsižvelgiant į miesto gyventojų skaičių.

 

 

Dienos klausimas

Ar planuojate įsigyti NT dar šiais metais?

 

Dienos citata

Įsivedus eurą nuo 2015 metų pradžios valstybės rinkliavos nedidės, o valstybė gali parodyti pavyzdį, kaip reikia elgtis perskaičiuojant kainas iš litų į eurus.

Finansų minsitras Rimantas Šadžius

Archyvas

Dienos skaičius

40 proc.

Tiek vidutinis kainų lygis Lietuvoje yra mažesnis nei ES vidurkis.

Archyvas