„Maximos“ vaikų vilionės – iššūkis tėvų piniginėms (1)

(Puslapis 1 iš 3)


Facebook nuotr.

Lina Dranseikaitė / Sekundė

2013-09-10 07:23

Dėl jų pamišo kone visi Lietuvos vaikai. Į vadinamųjų puponautų rinkimą įsitraukė ne tik mažieji, bet ir jų tėvai, seneliai.

Prekybininkai neslepia, kad kai kurių prekių apyvarta išaugo keliasdešimt kartų, bet pabrėžia, kad puponautai lavina vaikų vaizduotę ir suaugusiesiems nereikia pirkti naujų žaislų.

Kita vertus, prieš dvidešimt metų buvo įprasta kolekcionuoti saldainių ar kramtomosios gumos popierėlius, o šiuolaikiniai vaikai renka… puponautus. Tačiau rinkodaros specialistai teigia, kad prekybininkai išmaniai pasinaudojo vaikų patiklumu ir pomėgiu ką nors rinkti tam, kad padidintų savo pelną ir nepaklausių prekių pardavimą.

Panevėžietis Ričardas D., prieš porą savaičių prekybos centre nusipirkęs maisto pietums, gavo ir mėlyname pakelyje įdėtą puponautą. Pamanęs, kad ten saldainis ar koks kitas skanėstas, praplėšęs pakuotę nusivylė. Kolega taip pat pagūžčiojo pečiais – nesuprato, kokia to plastikinio niekučio paskirtis.

„Nutarėme, kad viduje tikriausiai yra saldainis, kaip kad šokoladiniuose kiaušiniuose būna žaisliukas. Peiliu šiaip ne taip atidarėme, bet ten – tik nedidelis šratas. Taip ir likau nesupratęs“, – „Sekundei“ pasakojo vyras.

Tačiau penkerių metų anūkas jam paaiškino, kad puponautas – nedidelis pupos dydžio žaisliukas, turintis vardą ir savo istoriją. Net išvardino prekes, kurias reikia pirkti, norint jį gauti.

Todėl dabar, kai penkiametis užsuka į svečius pas senelius, pirmiausia paklausia: „Ar turit puponautų?“

Kiekvienas rytas daugelyje darželių ir net mokyklų prasideda kalbomis, kiek puponautų ir kokių turi draugai. Kai kurie pedagogai savo atžalas į ugdymo įstaigas atvedančius tėvus perspėjo: jeigu vaikas pames puponautą, atsakomybės neprisiimsiantys. Mat pradingus šiam žaisliukui pasipila ašaros, ant kojų būna sukeltas visas kolektyvas. Net tenka kviestis į pagalbą techninius darbuotojus, kad padėtų ištraukti užkritusius puponautus.

Iššūkis tėvų piniginei

Rinkti puponautus – nemenkas iššūkis ir tėvų piniginei. Kaskart užsukus į prekybos centrą tenka pirkti ir prekių, kurių ne visada reikia, arba savaitgalio apsilankymą parduotuvėje nukelti į pirmadienį, kai perkant už didesnę nei penkiasdešimties litų sumą galima gauti šviečiantį ar žibantį žaisliuką – puperstarą.

„Perkame, o kaip kitaip. Tai pasidarė savotiška manija, bet ko nepadarysi dėl vaiko. Tik prekės galėtų būti įvairesnės – beveik kiekvieną savaitę būna traškučiai, kokakola ir kiti produktai, kurių vaikams stengiamės neduoti“, – sakė į prekybos centrą kartu su dukra atėjusi Deimantė.

Tačiau nemažai tėvų piktinasi prekybos centro „Maxima“ akcija. Nors ant puponautų pakuotės nurodyta, kad žaislai saugūs, tačiau kai kurie suaugusieji plastikiniais niekučiais žaisti savo atžaloms neleidžia, mat yra didelė tikimybė užspringti.

Straipsnio puslapiai:

- Lina Dranseikaitė

Sekundė

Close

Per rugsėjį – įstaigose beveik 200 darbuotojų mažiau

Valstybės tarnybos departamento duomenimis, per rugsėjo mėnesį Lietuvos valstybės ir savivaldybių įstaigose užimtų pareigybių skaičius sumažėjo 194. Labiausiai sumažėjo valstybės tarnybos korpusas.

Kritinė situacija Baltarusijos pasienyje: para atsieina 100 tūkst. eurų

Ilgų eilių pasienyje su Baltarusija problema, kaip ir legendinė Vilniaus oro uosto taksistų problema, atrodo amžinos ir niekaip neįveikiamos nors ir dedama daug pastangų. O juk prastovos pasienyje trikdo darbą Lietuvos vežėjams, kurie sukuria apie 6 proc. šalies bendrojo produkto.

„Sodros“ „vyšniniai vokeliai“ privertė lietuvius pasitikrinti būsimą pensiją

Kas septinto gyventojo, iš „Sodros“ sulaukusio „vyšninio voko“, alga nuo gegužės perkopė minimalaus mėnesio atlyginimo dydį. „Vyšninių vokų“ gavėjų atlyginimai vidutiniškai padidėjo 55 proc. o „Sodra“ per keturis mėnesius iš jų surinko 17 mln. eurų daugiau socialinio draudimo įmokų.

Seimūnų akiratyje – valstybinės įmonės: siūlo privatizuoti

 Valstybės kontrolei pristačius įžvalgas, kad toli gražu ne visos valstybės ar savivaldybių valdomos įmonės neša pelną ar dirba tikslingai, Seimo nariai suskubo klausti – kam išvis reikalingos tokios įmonės. Parlamentarų ...

Pažadai it iš gausybės rago: kitąmet – didesnė alga ir pensijos

 Kitąmet daugumos šalies gyventojų laukia džiuginančios permainos, tikina Finansų bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Planuojama, jog kils minimali alga, pensijos, gerės sąlygos individualia veikla užsiimantiems, ketinama ...

„Rimi“ ir „Iki“ sandoriui – žalia šviesa

Konkurencijos taryba uždegė žalią šviesą 213 mln. eurų vertės prekybos tinklų „Rimi“ ir „Iki“ pirkimo-pardavimo sandoriui.

„Providence“ užbaigė TV3 įsigijimą: jau kitąmet Lietuvos žiūrovai sulauks pokyčių

Gavusi visus patvirtinimus, JAV bendrovė Providence Equity Partners (PEP) baigė įsigijimo procesą ir tapo iki šiol MTG valdytų nemokamos ir mokamos televizijos, taip pat interneto bei radijo verslų Baltijos šalyse savininke. Už šiuos verslus bendrovė sumokėjo 115 milijonų eurų, informavo naujai paskirtas All Media Baltics vykdantysis valdybos pirmininkas Pierre Danon.

Naujausia statistika: Lietuvoje nupirkta daugiausiai naujų automobilių iš visos ES

Naujų automobilių pardavimų augimas Lietuvoje per tris šių metų ketvirčius buvo didžiausias visoje Europos Sąjungoje (ES), skelbia Europos automobilių gamintojų asociacija (ACEA).

Paskelbė Lietuvos miestų TOP dešimtuką, kurie sulaukia didžiausio susidomėjimo

Žiniasklaidos dėmesys, skiriamas didiesiems Lietuvos miestams, pasiskirsto daugmaž tolygiai pagal jų dydį ir ekonominį pajėgumą. Tuo tarpu kurortai ir kurortinės vietovės viešojoje erdvėje dėl dėmesio konkuruoja stipriau, neatsižvelgiant į miesto gyventojų skaičių.

Išnaudojami lietuviai nenori tylėti: įvardino, kaip darbdaviai nesigėdija apgaudinėti žmones

Išvažiavę dirbti ir ten buvę apgauti tautiečiai ne visada drįsta prabilti apie savo patyrimus. Dažniau tai būna būtent dėl to, kad patys sutinka su neaiškiomis, ne visada sąžiningomis sąlygomis. Šiuo atveju, portalo tv3.lt skaitytojas Dainius J. nenorėjo palikti tyloje jį ir kelis kolegas apgavusią įmonę.

 

 

Dienos klausimas

Ar planuojate įsigyti NT dar šiais metais?

 

Dienos citata

Įsivedus eurą nuo 2015 metų pradžios valstybės rinkliavos nedidės, o valstybė gali parodyti pavyzdį, kaip reikia elgtis perskaičiuojant kainas iš litų į eurus.

Finansų minsitras Rimantas Šadžius

Archyvas

Dienos skaičius

40 proc.

Tiek vidutinis kainų lygis Lietuvoje yra mažesnis nei ES vidurkis.

Archyvas