Nepasakotos istorijos apie S. Jobsą

(Puslapis 1 iš 3)


REUTERS/SCANPIX nuotr.

Balsas.lt

2013-01-10 17:45

Mes daug ką žinome apie Steve'ą Jobsą, kadangi per paskutiniuosius savo gyvenimo metus jis detaliai pasakojo savo biografui, kas paskatino jį tapti vienu iš „Apple“ kompanijos įkūrėjų ir sukurti naujus personalinių kompiuterių, muzikos grotuvų, telefonų ir planšetinių kompiuterių veikimo principus.

Iki šiol egzistuoja daugybė „pasakojimų apie Steve'ą“, kurių jūs nesate girdėję. „Forbes“ paruošė įdomiausias istorijas apie „Apple“ įkūrėją, kuris 2011 metų spalio 5 dieną mirė eidamas 56 metus.

„Jie prie to pripras“

Marc Andreessen, vienas iš pirmųjų interneto naršyklių kūrėjų, vėliau užsiėmęs rizikos bendrovėmis, prisimena apie diskusiją keturiese, kurioje dalyvavo ir S. Jobsas likus keliems mėnesiams iki iPhone išėjimo į rinką.

“2006 metų rudenį mes kartu su žmona Laura ir Steve’u bei jo nuostabia žmona Loreen vakarieniavome. Mes sėdėjome restorane California avenue Palo Alte po atviru dangumi, mėgavomės Silicio slėniui būdingu vakaru, ir laukėme, kol padengs stalą. Steve’as iš kišenės ištraukė būsimo “iPhone” prototipą ir pasakė: “Aš jums kai ką parodysiu”. Jis pademonstravo šio naujo įrenginio ypatumus ir galimybes.

Po to, kai mes išreiškėme savo nuostabą, aš leidau sau pasakyti pastabą. Tuo metu aš buvau BlackBerry gerbėjas, todėl pasakiau: “Klausyk, Steve’ai, o tu nemanai, kad klaviatūros nebuvimas gali būti kliūtimi? Negi žmonės galės surinkti tekstą, liesdami ekraną? Jis pažiūrėjo man į akis ir pasakė: “Jie prie to pripras”.

Nuo 2007 metų “Apple” pardavė daugiau nei 250 milijonų “iPhone”.

Padų pėdsakai parduotuvėje

Po to, kai S. Jobsas viešai pareiškė, kad 2004 metais jam buvo atlikta kasos naviko operacija, jis pirmą kartą pasirodė publikoje, susitikdamas su žurnalistų grupe (įskaitant ir mane) Stenfordo centre Palo Alte, kur jis pristatė 750 kv. metrų mini-parduotuvės naują dizainą.

Mini-parduotuvė buvo du kartus mažesnė, nei tipinės tuometinės „Apple“ parduotuvės, jos dizainą sudarė baltos lubos, kurios buvo apšviečiamos iš galo, japoniško stiliaus nerūdijančio plieno sienos su ventiliacijos angomis, padarytomis viršuje ir kartojančiomis PowerMac G5 dizainą, ir blizgančios baltos grindys, padarytos iš “medžiagų, naudojamų lėktuvų angaruose”, kaip pasakė S. Jobsas.

Tačiau prieš nuleisdamas uždangą, S. Jobsas atsisakė išeiti į priekį ir pasisveikinti su žurnalistais. Kodėl? Esmė tame, kad dizainas, kuris labai gerai atrodė popieriuje, buvo visiškai netinkamas realiam pasauliui.

Ant sienų likdavo rankos žymių pėdsakai, o grindys buvo nusėtos juodais darbuotojų padų pėdsakais, kurie ruošė parduotuvę atidarymui.

Galiausiai S. Jobsą įkalbėjo įeiti ir uždanga buvo atidengta nedidelei grupei žurnalistų. Aš pažiūrėjau į grindis ir tuoj pat pasisukau į S. Jobsą su klausimu, ar jis dalyvavo kuriant dizaino detales. Jis atsakė: „Taip“.

„Bet juk akivaizdu, kad žmonės, kurie kūrė dizainą, niekada gyvenime neplovė grindų“, - pasakiau aš. Jis įdėmiai į mane pažiūrėjo ir nuėjo.

Po kelių mėnesių iš „Apple“ kompanijos darbuotojų aš sužinojau, kad po šios parduotuvės atidarymo S. Jobsas visus dizainerius privertė į ją atvažiuoti ir visą naktį plauti baltas grindis. Po to „Apple“ parduotuvių dizaine ėmė dominuoti akmeninės plytelės.

Draugą ištiko bėda

Heidi Roizen, kuri šiandien užsiima rizikos kompanijomis, ėmė vadovauti įmonei, kuri kuria programinę įrangą T/Maker, kuri 1980-aisiais tiekė programas Mac’ams. Daug kas iš jos bendravimo su S. Jobsu, jos tarimu, turėjo įtakos kompanijai, tačiau itin daug reiškė viena istorija.

„1989 kovo 1 dieną man paskambino Steve’as, kad aptartų vienas derybas, ir kadangi tai buvo Steve’as, aš pakėliau ragelį, nors iš vakaro man pranešė, kad mano tėvas netikėtai mirė komandiruotės Paryžiuje metu. Kai aš pasakiau Steve’ui, kas nutiko, jis atsakė: “Kodėl tu dirbi? Tau reikia eiti namo. Aš pas tave atvažiuosiu”.

S. Jobsas atvažiavo į jos namus po dviejų valandų. Kol ji raudojo, jis sėdėjo šalia ant grindų. “Taip, aš turėjau sofų, bet Steve’as nemėgo ant jų sėdėti. Jis paprašė manęs papasakoti apie savo tėvą, ką labiausiai jame mylėjau. Steve’o mama mirė prieš kelis mėnesius, todėl, aš manau, jis itin gerai mane suprato ir žinojo, kad tą akimirką reikia išsišnekėti. Aš visada prisiminsiu ir vertinsiu tai, kaip jis pasielgė ir padėjo man sunkią akimirką”.

Straipsnio puslapiai:

Close

Į Lietuvą suplūs technologijų lyderiai: atsiskleidė ir lietuvių žinios

 Naujausias tyrimas parodė, kad lietuviai yra girdėję apie „blockchain“ ir kriptovaliutų technologijas, tačiau vis dar jomis nepasinaudoja. Ekspertai teigia, kad šiomis temomis trūksta diskusijų. Tad jau ketvirtus metus ...

Telefonų istorija: 7 telefonai, kurie paliko didžiausią pėdsaką

1983 m. metais pasirodė pirmas mobilusis telefonas. Šiandien, praėjus 35-iems metams po jo atsiradimo, šis įrenginys gerokai pasikeitė. Dabar jį vadiname išmaniuoju telefonu, kartais jis vargiai telpa mūsų kelnių ...

Į Lietuvos kelius grįžta „Google Street View“ automobiliai

 Šią vasarą Lietuvos keliuose vėl pasirodys „Google Street View“ automobiliai. Jų tikslas – atnaujinti šalies duomenis platformoje „Google Maps“. Šįkart bus koncentruojamasi į tarpmiestinių ...

Žingsniu arčiau Nobelio: profesorius V. Šikšnys įvertintas elitine 1 mln. dolerių vertės Kavli premija

Vilniaus universiteto (VU) profesorius Virginijus Šikšnys už CRISPR-Cas9, arba vadinamųjų „genų žirklių“, atradimą apdovanotas kas dvejus metus teikiama elitine Kavli premija, kurios vertė siekia 1 milijoną JAV ...

Atšilus orams: 3 patarimai, kaip apsaugoti telefoną

Meteorologai džiugina itin vasariško savaitgalio prognozėmis, todėl daugelis mintyse jau planuoja išvykas į gamtą. Šiluma, vandens telkiniai, smėlis – neatsiejami tokio laisvalaikio atributai, bet taip pat ir grėsmės ...

Atraskite Lietuvą: 5 išmanūs būdai padės suplanuoti tobulą kelionę

Pastaraisiais metais Lietuvą vis dažniau atranda ne vien svečiai iš užsienio, bet ir patys lietuviai. Ir tai tikrai nestebina: šalies miestai nuolat atsinaujina bei pasiūlo įdomių atrakcijų, šalia miškų bei ežerų dygsta ...

5 geriausi telefonai, kuriuos galite įsigyti tiesiog dabar

Atėjus laikui įsigyti naują išmanųjį, tenka spręsti nemažai klausimų: kurio gamintojo, kurios serijos bei modelio, dydžio ir net spalvos įrenginį rinktis, o gal, apskritai, dar palaukti geresnio? Jei laukti nesinori, „Tele2“ ...

Išmanus kelionių planavimas: 4 programėlės, padėsiančios sutaupyti

Atėjus šiltajam sezonui, daugelis mintyse vis dažniau kuria būsimų atostogų planus. Tačiau planuoti kryptis ir įspūdžius yra daug smagiau nei išlaidas, todėl technologijų lyderė „Tele2“ siūlo į pagalbą pasitelkti ...

Atlikite testą: ar žinote, koks turi būti slaptažodis?

Jei manėte, kad jūsų „Slaptazodis123“ yra saugus, turime jus nuliūdinti: taip nėra. Programišiai nuolat naudoja šimtų milijonų vartotojų prisijungimo duomenis tobulinant slaptažodžių spėjimo technikas, kuriant programinę ...

Trys fotografavimo telefonu klaidos, skiriančios mėgėją nuo profesionalo

Kiekviena įamžinta akimirka, jei ji pateikta tinkamai, gali būti išskirtinė. Deja, kartais plika akimi matomas vaizdas stipriai pranoksta tą, kurį išvystame telefono ekrane. Nuotraukos būna „išsiliejusios“, spalvų ...

 

 

Dienos klausimas

Ar planuojate įsigyti NT dar šiais metais?

 

Dienos citata

Įsivedus eurą nuo 2015 metų pradžios valstybės rinkliavos nedidės, o valstybė gali parodyti pavyzdį, kaip reikia elgtis perskaičiuojant kainas iš litų į eurus.

Finansų minsitras Rimantas Šadžius

Archyvas

Dienos skaičius

40 proc.

Tiek vidutinis kainų lygis Lietuvoje yra mažesnis nei ES vidurkis.

Archyvas