Nutekintuose Panamos dokumentuose – ir slaptos kompanijos Lietuvoje
(Puslapis 1 iš 3)

Ruslano Kondratjevo nuotr. Ūkio bankas
2016-04-04 11:52
Nutekinti mokestiniai dokumentai iš Panamos atskleidė, kaip pasinaudojant ofšorinėmis kompanijomis žinomi ir įtakingi pasaulio elito atstovai slėpė mokesčius. Sąraše atsidūrė ir kompanijos Lietuvoje.
33 kompanijos, 26 akcininkai, 2 klientai ir 3 pasipelnytojai – tokia Lietuvos statistika. Tačiau nei Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI), nei Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybai (FNTT) asmenys žinomi nėra.
FNTT informuoja, kad „Panama Papers“ pateiktuose pranešimuose yra kalbama apie 33 ofšorines kompanijas, kurios turėjo sąskaitas Ūkio banke. Žiniasklaidoje įvardijama, kad dalis Sergėjaus Rodulgino vykdytų veiklų susiję su šiuo banku. Iš sąskaitų Ūkio banke, milijonai dolerių tekėjo į jo valdomas ofšorines įmones.
„Dėl minėto Ūkio banko veiklos atliekamas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 216 str. („Nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimas“ ), 184 str. („Turto iššvaistymas“), 182 str. („Sukčiavimas“), 228 str. („Piktnaudžiavimas“), 297 str. („Tarnybos paslapties atskleidimas) ir 300 str. („Dokumento suklastojimas ar suklastoto dokumento panaudojimas arba realizavimas). Šiame tyrime įtarimai pareikšti 16 asmenų“, – tv3.lt portalui komentuoja FNTT atstovė spaudai Rūta Andriuškaitė.
„The Irish Times“ internetiniame puslapyje skelbiamame žemėlapyje pavaizduota, kiek slaptų kompanijų įkurta skirtingose pasaulio valstybėse. Pasididinę interaktyvų žemėlapį galite pamatyti ne tik statistiką Lietuvoje, bet ir kitų šalių duomenis. Daugiausia slaptų kompanijų užfiksuota Honkonge.
„Kiek žinau, informaciją prie tų dokumentų turi tik vienas žmogus Lietuvoje. Tai mokesčių inspekcija renka visą viešą informaciją ir bandys gauti visus duomenis, siekiant identifikuoti tuos mokesčių mokėtojus, kurie turėjo ofšorines kompanijas. VMI darys viską ir taikys visas teisines priemones, be abejo ir etines teisines priemones, kad visa informacija, kuri gali būti pateikta, būtų pateikta Lietuvos valstybei“, – sako VMI atstovas spaudai Darius Buta.
Tiriantysis žurnalistas Šarūnas Černiauskas „Žinių radijui“ šiandien atskleidė, kad dokumentuose figūruoja ir lietuvių pavardės, kurie buvo „Mossack Fonseca“ klientais.