Pinigus siūlo patyliukais
(Puslapis 1 iš 3)

Audriaus Bagdono (Fotodiena) nuotr.
2011-01-12 14:29
Norėdamos išgyventi, nevyriausybinės organizacijos turi pateikti programas konkursams, nes tik juos laimėjusios gauna lėšų savo veiklai. Tačiau konkursų rengėja Panevėžio savivaldybė juos kažkodėl linkusi skelbti pusbalsiu.
Miesto Savivaldybė paskelbė 2011 metų nevyriausybinių organizacijų (NVO) programų finansavimo konkursą. Visos Panevėžyje veikiančios tokio tipo organizacijos – ir ne tik jaunimo, – iki sausio 28 dienos užpildytas paraiškas užklijuotame ir antspauduotame voke privalo pateikti į Savivaldybės priimamąjį.
Skelbimą pamatė ne visi Nors miesto biudžetas dar nepatvirtintas, šiemet NVO programoms finansuoti planuojama skirti 130 tūkstančių litų. Tačiau ne visos organizacijos žino, kad reikia paskubėti kurti programą, jei nori laiku pateikti ją konkursui ir pretenduoti į minėtas lėšas.
Tik iš dienraščio žurnalistų apie tokią galimybę, pavyzdžiui, sužinojo Panevėžio jaunimo organizacijas vienijančio centro „Apskritasis stalas“ vadovas Michailas Fofonovas. Pasirodo, apie tai, jog konkursas vyksta, galima pasiskaityti tik miesto Savivaldybės interneto svetainėje. Niekur kitur apie tai skelbta nebuvo.
„Apie NVO programų konkursą iš jūsų sužinojau pirmą kartą, – stebėjosi išgirdęs tokią informaciją vaikinas. – Juk privalėjo įvykti Jaunimo reikalų tarybos posėdis ir tada turėjo skelbti konkursą... Galbūt posėdis ir buvo surengtas – nežinau, buvau išvykęs. Teks pasidomėti, nes „Apskritasis stalas“ vienija dvidešimt septynias jaunimo organizacijas ir jos, norėdamos gauti finansavimą šiems metams, turi rašyti projektus.“
Naudojo pagal poreikį Pasiteiravus, kiek pinigų „Apskritasis stalas“ buvo gavęs 2010 metais ir ar reikėjo pristatyti kokias nors programas konkursui, M. Fofonovas aiškino: „2010 metams iš Savivaldybės buvo skirta 25 tūkstančiai litų. Lėšų neskirstėme atskiroms jaunimo organizacijoms – mūsų nuomone, jaunimui į rankas geriau ne žuvį duoti, o išmokyti žvejoti. Todėl surinkę informaciją, kokias programas įgyvendins organizacijos 2010-aisiais, tuos pinigus išleidome joms įgyvendinti.“Už minėtus pinigus, anot M. Fofonovo, vyko įvairūs mokymai, forumai, kitokie renginiai. „Dalį lėšų teko skirti skoloms sumokėti, – neslėpė jaunimo centro vadovas. – Dar gavome 70 tūkstančių litų. Jie buvo panaudoti pernai birželio mėnesį Panevėžyje vykusioms Jaunimo dienoms rengti. Lėšų tikrai nebuvo daug, nes jų neužteko visiems planams įgyvendinti. Beje, gyvename ne tik iš biudžeto pinigų, bet ir patys ieškome rėmėjų, teikiame projektus Jaunimo reikalų departamentui prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir kitoms organizacijoms.“
Pernai iš Savivaldybės gautais pinigais „Apskritasis stalas“ mokėjo ir mokesčius: komunalinių paslaugų, patalpų nuomos. Patalpos, priklausančios Panevėžio kolegijai, per metus jaunimui atsiejo 7 tūkstančius litų, nes, M. Fofonovo aiškinimu, Savivaldybė jų organizacijai jų nemokamai nesuteikia.
- Raimonda Mikučionytė