Politikai LPK siūlymams pritaria, bet savaip

(Puslapis 1 iš 2)


Dmitrijaus Radlinsko (Fotodiena) nuotr.

Gabija Sabaliauskaitė / Ekonomika.lt

2012-09-17 16:21

Lietuvos pramonininkų konfederacijosi (LPK) Vyriausybei pateikti pasiūlymai buvo aptarti Verslo forume: svečiai sakė pritariantys soldžioms rekomendacijoms, tačiau politikai esą nesusilaiko nuo subjektyvių pasiūlymų interpretacijų, o likus mėnesiui iki Seimo rinkimų, kai kurios partijos dar neparuošusios savo programos.

Premjeras Andrius Kubilius sakė, kad reikia susitarti ne tik dėl reikiamybių: laikytis Mastrichto kriterijų, kaip numato LKP savo pasiūlymų programoje, yra ypač svarbu.

„Lietuva turi matyti aiškų tikslą. Nematau, kodėl būtų negalima būti konkurencingiems ir būti ne tik energijos resursus importuojančia, bet ir eksportuojančia valstybe“, - sakė premjeras.

Anot jo, dabar esančios galimybės pigiai generuoti energiją, po kelerių metų gali ir nelikti.

„Turime matyti vieną iš trūkumų mūsų valstybės gyvenime: pasitikėjimo stoką, tikėjimo ateities sėkme. Manau, kad ir LPK, ir partijos, patyrę nemažai ir praėję krizes, turėtume būti subrendę telkiančiai lyderystei“, - sakė A. Kubilius.

Baigdamas pranešimą, premjeras atrėmė priekaištus dėl nepaviešintos partijos programos: esą šeštadienį tvirtinamoje programoje galės atsirasti dauguma LPK siūlymų.

Socialdemokratų partijos lyderis Algirdas Butkevičius sakė, kad partijos turi pranešti apie bet kokios veiklos rezultatus. Anot jo, pokyčių reikia ir viešųjų finansų valdyme.

„Mūsų nauja nepriklausoma valstybė dar nespėjo užauginti specialistų, kurie suvoktų, kokiais kriterijais ta veikla yra vertinama“, - teigė jis.

„Žmogus turi mokėti už vaistus, chirurgines pirštines, tai koks efektyvumas tų viešųjų finansų valdymo?“, - retoriškai klausė socialdemokratų lyderis.

A.Butkevičius patikino, kad bent jau Socialdemokratų partija nesiruošia imtis staigios mokesčių reformos: jei ji ir įvyks, tai tik sistemingai, po diskusijų ir debatų.

Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas Verslo forume sakė pasigedęs priekaištų dabartinei valdžiai.

„Iš tikrųjų mes turime galvoti apie valstybę. Gal būsiu neoriginalus, mes turime 3 mln. žmonių, reikia aiškiai pasakyti, ką veikia tie žmonės. Negalvokite, kad nuvertinu mokytojus, dėstytojus, visi inteligentai reikalingi“, - sakė jis.

V. Uspaskichas pateikė Silicio slėnio pavyzdį: čia į IT sektorių nukreipta daug investicijų, gaunama ir didelė investicijų grąža, tačiau nesukuriama daug darbo vietų. Anot jo, reikia plėtoti tradicines pramonės sritis.

„Pinigai patys nedirba. Reikalingos sąlygos. Papildomų pinigų įliejimas į verslą tik atideda bankrotą“, - aiškino V. Uspaskichas.

Partijos Tvarka ir teisingumas pirmininko pavaduotojas Valentinas Mazuronis sakė, kad partija, priešingai nei tikimasi ir kalbama, pritartų progresiniams mokesčiams, kurie galėtų tapti priemone mažinti socialinę atskirtį. Tiesa, jų įvedimas turėtų būti apgalvotas ir pamatuotas, o ne vienos dienos sprendimas.

Straipsnio puslapiai:

- Gabija Sabaliauskaitė

Close

Į Lietuvą plūstant imigrantams imama skambinti pavojaus varpais dėl skriaudžiamų lietuvių

Lietuva sulaukia vis didesnio imigrantų skaičiaus. Kol darbdaviai trinka rankomis, darbuotojų atstovai praneša apie grėsmę – lietuviai tarps per brangūs ir turės emigruoti iš savo šalies.

Kokį būstą ir už kiek perka lietuviai, latviai, estai ir ukrainiečiai?

Nekilnojamojo turto skelbimų portaluose kasdien skelbiama apie daugybės butų bei namų pardavimą. Kokio ploto būstai vertinami ir kokios jų kainos skirtingose šalyse – Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje bei Ukrainoje? Dažniau parduoda ...

NT ekspertai stebi augančią tendenciją: lietuviai nuo butų gręžiasi į nuosavus namus

Statistika rodo, kad Lietuvos gyventojai vis dažniau ryžtasi statyti nuosavą būstą ar keltis į jau pastatytą namą, taip dar labiau mažindami paklaustą butų rinkoje. Ekspertai teigia, kad tokia tendencija stebima pastaruosius kelerius metus. ...

Šeimas iš skurdo siūloma traukti didinant vaiko pinigus: suma turėtų būti daug didesnė

Nuomonių dėl vaiko pinigų yra įvairiausių. Vieni teigia, kad ankstesnė sistema buvo daug naudingesnė tėvams, kiti – įžvelgia didžiulį potencialą didinant vaiko pinigus. Tiesa, sutinkama su tuo, kad 30 eurų yra nepakankamas dydis. Ypač ...

Teigiami pokyčiai valstybei leido sutaupyti milijonus, bet viename sektoriuje vis dar klesti korupcija

Statybų sektorius vis dar išlieka skaudžiausia Lietuvos viešųjų pirkimų žaizda, bet matyti teigiamų prošvaisčių maisto ir kelių sektoriuje, kurie leidžia valstybei sutaupyti milijonus, pastebi Viešųjų pirkimų tarnybos ...

Artėja pokyčiai: nepasiruošusiems gresia didžiulės baudos

Jau kitą penktadienį, gegužės 25-ąją, visoje Europos Sąjungoje pradedamas taikyti Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas. Teisingumo ministerija primena, kad visos organizacijos, net mažiausi verslai, turi peržiūrėti tvarkomus asmens duomenis ir ...

Per mėnesį šoktelėjusios kuro kainos tuština lietuvių pinigines

Šį mėnesį visų vairuojančių piniginės galėjo itin patuštėti. Gegužės mėnesį atliktas Pricer.lt degalų kainų tyrimas atskleidė, kad per mėnesį vidutinė A95 benzino kaina Lietuvoje (su PVM ir akcizu) kilo 6 proc., o dyzelinio kuro ...

„Sodra“ perspėja: ruošiamas skolininkų sąrašas, pinigai bus išieškomi

„Sodrai“ perėmus Vaikų išlaikymo fondą į savo rankas, atėjo laikas permainoms. Nuspręsta pradėti dirbti daug aktyviau su valstybei skolingais asmenimis. Tokių – apie 40 tūkstančių. Iš valstybės biudžeto Lietuvoje ...

„Lietuvos geležinkeliai“ dalinasi naujienomis: startuoja vasariški atostogų maršrutai

Praėjusiais metais išpopuliarėjęs „Pajūrio ekspresas“ grįžta – jau nuo gegužės 25-osios „Lietuvos geležinkeliai“ į labiausiai pamėgtus kurortus kvies važiuoti patogiais ir šiuolaikiškais ...

Ekspertė pataria, kaip taupyti apsiperkant

Apsipirkimas prieš tai neįvertinus tikrojo produktų ar prekių poreikio, neatidumas vertinant kainas ir kitos priežastys lemia, kiek išleisime užsukę į parduotuvę. Finansų ekspertai sako, jog laikantis kelių pagrindinių taisyklių, ...

 

 

Dienos klausimas

Ar planuojate įsigyti NT dar šiais metais?

 

Dienos citata

Įsivedus eurą nuo 2015 metų pradžios valstybės rinkliavos nedidės, o valstybė gali parodyti pavyzdį, kaip reikia elgtis perskaičiuojant kainas iš litų į eurus.

Finansų minsitras Rimantas Šadžius

Archyvas

Dienos skaičius

40 proc.

Tiek vidutinis kainų lygis Lietuvoje yra mažesnis nei ES vidurkis.

Archyvas