Prie bankroto priveda ir prastas oras

(Puslapis 1 iš 2)


SCANPIX nuotr.

Stasys Šlioža / Etaplius.lt

2014-01-23 10:59

Gamtos negandos, netikėtos nesėkmės ar per didelis godumas priverčia bankrutuoti pradedančius ūkininkus, verslininkus ir darbo netekusius žmones. Per ekonominį pakilimą gerai uždirbę ir verslą pradėti ryžęsi šiauliečiai per ekonominį nuosmukį buvo prispausti negandų, jiems teko prašyti fizinio asmens bankroto bylos.

Šiaulių apygardos teismo pirmininko padėjėjas ryšiams su visuomene Vytautas Jončas Etaplius.lt pasakojo, kad Šiaulių apskrityje yra daug fizinių asmenų, kuriems teismas sutinka iškelti bankroto bylą, taip leisdamas atsipūsti nuo kreditorių reikalavimų, antstolių ir leisti pagal išgales atiduoti bent dalį skolos.

„Sutuoktiniai pradėjo ūkininkauti Šiaulių rajone. Šeima į ūkį investavo per milijoną litų, tačiau neįvertino grėsmių. Pirmiausia ėmė nesisekti dėl nepalankių oro sąlygų. Ūkininkai patyrė didžiulius nuostolius, o įsipareigojimai verslo partneriams niekur nedingsta. Šeima atsidūrė beviltiškoje situacijoje ir nusprendė prašyti iškelti bankroto bylą“, – pasakojo teismo atstovas. Pasak jo, Joniškio rajono apylinkės teismas, įvertinęs visus dokumentus, nusprendė iškelti fizinio asmens bankroto bylą.

Kur kas sunkiau teismas bankroto bylą iškėlė šiauliečiui, kuris turėdamas skolų ryžosi skolintis dar. „Šiaulių apylinkės teismas sprendė „ant ribos“ buvusį prašymą, nes matėsi neatsakingumo momentų. Pilnu darbo krūviu dirbti negalintis negalią turintis vyras prarado vieną darbą, vėliau kitą. Vyrui vienam reikia išlaikyti nepilnametį vaiką“, – dėstė V. Jončas.

Anot jo, vyras skolinosi pinigus pirkti kompiuterį. Vėliau, net ir turint finansinių įsipareigojimų, prisireikė dar vieno kompiuterio. „Šiaulietis aiškino, kad kompiuterio reikėjo vaikui. Nors matė, kad klimpsta į skolas, jis nežengė jokių žingsnių, kad sumažintų skolas, o dar skolinosi. Skola kreditoriams siekia per 26 tūkst. litų“, – Etaplius.lt teigė pašnekovas. Vis dėlto, teismas sutiko iškelti bankroto bylą. Įsiteisėjus šiam sprendimui, rengiamas fizinio asmens kreditorių reikalavimų tenkinimo ir jo mokumo atkūrimo planas, siekiama atstatyti pareiškėjo mokumą.

V. Jončas prisiminė kelis atvejus, kai bankroto bylos prašė buvę pervežimo bendrovių savininkai. „Vienas verslininkas su partneriu neįvertino savo galimybių ekonominio nuosmukio kontekste. Verslas ėmė nebesisekti, įvyko įvairių nesklandumų, verslininkas prarado kelis automobilius, o paskolos jiems pirkti siekė daugiau kaip 100 tūkst. litų už vieną automobilį“, – kalbėjo teismo atstovas. Fizinio asmens bankroto bylos prašęs vyras nurodė, kad jo skoliniai įsipareigojimai siekia apie milijoną litų.

Lietuvoje galimybė bankrutuoti fiziniams asmenims atsirado, priėmus Fizinių asmenų bankroto įstatymą, kuris leidžia nuo šių praėjusių metų kovo nemokiems gyventojai bankrutuoti, kai jų skolos viršija 25 tūkst. litų.

Straipsnio puslapiai:

- Stasys Šlioža

Close

Per rugsėjį – įstaigose beveik 200 darbuotojų mažiau

Valstybės tarnybos departamento duomenimis, per rugsėjo mėnesį Lietuvos valstybės ir savivaldybių įstaigose užimtų pareigybių skaičius sumažėjo 194. Labiausiai sumažėjo valstybės tarnybos korpusas.

Kritinė situacija Baltarusijos pasienyje: para atsieina 100 tūkst. eurų

Ilgų eilių pasienyje su Baltarusija problema, kaip ir legendinė Vilniaus oro uosto taksistų problema, atrodo amžinos ir niekaip neįveikiamos nors ir dedama daug pastangų. O juk prastovos pasienyje trikdo darbą Lietuvos vežėjams, kurie sukuria apie 6 proc. šalies bendrojo produkto.

„Sodros“ „vyšniniai vokeliai“ privertė lietuvius pasitikrinti būsimą pensiją

Kas septinto gyventojo, iš „Sodros“ sulaukusio „vyšninio voko“, alga nuo gegužės perkopė minimalaus mėnesio atlyginimo dydį. „Vyšninių vokų“ gavėjų atlyginimai vidutiniškai padidėjo 55 proc. o „Sodra“ per keturis mėnesius iš jų surinko 17 mln. eurų daugiau socialinio draudimo įmokų.

Seimūnų akiratyje – valstybinės įmonės: siūlo privatizuoti

 Valstybės kontrolei pristačius įžvalgas, kad toli gražu ne visos valstybės ar savivaldybių valdomos įmonės neša pelną ar dirba tikslingai, Seimo nariai suskubo klausti – kam išvis reikalingos tokios įmonės. Parlamentarų ...

Pažadai it iš gausybės rago: kitąmet – didesnė alga ir pensijos

 Kitąmet daugumos šalies gyventojų laukia džiuginančios permainos, tikina Finansų bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Planuojama, jog kils minimali alga, pensijos, gerės sąlygos individualia veikla užsiimantiems, ketinama ...

„Rimi“ ir „Iki“ sandoriui – žalia šviesa

Konkurencijos taryba uždegė žalią šviesą 213 mln. eurų vertės prekybos tinklų „Rimi“ ir „Iki“ pirkimo-pardavimo sandoriui.

„Providence“ užbaigė TV3 įsigijimą: jau kitąmet Lietuvos žiūrovai sulauks pokyčių

Gavusi visus patvirtinimus, JAV bendrovė Providence Equity Partners (PEP) baigė įsigijimo procesą ir tapo iki šiol MTG valdytų nemokamos ir mokamos televizijos, taip pat interneto bei radijo verslų Baltijos šalyse savininke. Už šiuos verslus bendrovė sumokėjo 115 milijonų eurų, informavo naujai paskirtas All Media Baltics vykdantysis valdybos pirmininkas Pierre Danon.

Naujausia statistika: Lietuvoje nupirkta daugiausiai naujų automobilių iš visos ES

Naujų automobilių pardavimų augimas Lietuvoje per tris šių metų ketvirčius buvo didžiausias visoje Europos Sąjungoje (ES), skelbia Europos automobilių gamintojų asociacija (ACEA).

Paskelbė Lietuvos miestų TOP dešimtuką, kurie sulaukia didžiausio susidomėjimo

Žiniasklaidos dėmesys, skiriamas didiesiems Lietuvos miestams, pasiskirsto daugmaž tolygiai pagal jų dydį ir ekonominį pajėgumą. Tuo tarpu kurortai ir kurortinės vietovės viešojoje erdvėje dėl dėmesio konkuruoja stipriau, neatsižvelgiant į miesto gyventojų skaičių.

Išnaudojami lietuviai nenori tylėti: įvardino, kaip darbdaviai nesigėdija apgaudinėti žmones

Išvažiavę dirbti ir ten buvę apgauti tautiečiai ne visada drįsta prabilti apie savo patyrimus. Dažniau tai būna būtent dėl to, kad patys sutinka su neaiškiomis, ne visada sąžiningomis sąlygomis. Šiuo atveju, portalo tv3.lt skaitytojas Dainius J. nenorėjo palikti tyloje jį ir kelis kolegas apgavusią įmonę.

 

 

Dienos klausimas

Ar planuojate įsigyti NT dar šiais metais?

 

Dienos citata

Įsivedus eurą nuo 2015 metų pradžios valstybės rinkliavos nedidės, o valstybė gali parodyti pavyzdį, kaip reikia elgtis perskaičiuojant kainas iš litų į eurus.

Finansų minsitras Rimantas Šadžius

Archyvas

Dienos skaičius

40 proc.

Tiek vidutinis kainų lygis Lietuvoje yra mažesnis nei ES vidurkis.

Archyvas